Była muzułmanka dosadnie: w islamie tak naprawdę chodzi o to

Była muzułmanka dosadnie: w islamie tak naprawdę chodzi o to

środa, 02 grudzień 2015 00:00
Mona Walter - była muzułmanka (w przebraniu) Mona Walter - była muzułmanka (w przebraniu) fot. CBN News

Mona Walter przyjechała do Szwecji z Somalii jako uchodźca. Co ciekawe, islam poznała lepiej dopiero w kraju trzech koron.

Dziś aktywnie działa wśród miejscowych muzułmanów. Jest przekonana, że gdyby więcej wyznawców islamu wiedziało, co jest napisane w Koranie, to porzuciłoby swoją religię.

Walter wychowała się w Somalii. Przyjechała do Szwecji jako uchodźca w wieku 19 lat. Jak mówi, była podekscytowana przyjazdem do nowoczesnego europejskiego kraju, w którym obowiązują równe prawa dla kobiet. Ale jej marzenia nie do końca się spełniły.

Prawdziwe poznanie islamu

Jak twierdzi, tak naprawdę dopiero w Szwecji zaczęła doświadczać na co dzień radykalnego islamu.

- Odkryłam islam w Szwecji. W Somalii jest się muzułmaninem, nie znając Koranu. Ale kiedy przyjeżdżasz do Szwecji, idziesz do meczetu i jest tam Koran, to musisz się zakrywać i być dobrą muzułmanką - tłumaczy.

Będąc w Somalii, tak naprawdę nie wiedziała, do jakiej religii należy.

- Nie wiedziałam, czego byłam częścią. Nie wiedziałam, kim był Mahomet i Allah. Więc kiedy się dowiedziałam, zasmuciłam się. Byłam rozczarowana - mówi.

W Szwecji odkryła, że Allah to bóg, który nienawidzi, a islam nie jest religią pokoju.

- W islamie chodzi o nienawiść i zabijanie tych, którzy się z nim nie zgadzają. Chodzi o podbój. Mahomet był niemoralny, żądny krwi. Był okropnym człowiekiem i można o tym przeczytać w jego biografii. O tym, co robił Żydom, jak gwałcił kobiety i zabijał ludzi. Zabijał wszystkich, którzy się z nim nie zgadzali - mówi Walter.

Zniechęcona islamem porzuciła tę religię i została ateistką aż pewnego dnia członek jej rodziny zachęcił ją, by zaczęła czytać Biblię. Wciąż pamięta, gdy po raz pierwszy przeczytała 5 rozdział 44 werset Ewangelii Mateusza, gdzie Jezus powiedział: "Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują".

Chrześcijaństwo, nowa perspektywa

- "Miłość do nieprzyjaciela" była dla mnie bardzo dziwna, bo islam mówi, by zabijać swoich wrogów i wszystkich, którzy go odrzucają. Ale Jezusowi Chrystusowi chodziło o miłość, pokój, przebaczenie i tolerancję i z jakiegoś powodu tego potrzebowałam - tłumaczy była muzułmanka. Spotkała się z pastorem Fouadem Rasho z kościoła Angered Alliance Church - syryjskim imigrantem świadczącym posługę byłym muzułmanom w Szwecji.

- Zaczęła wierzyć i przyszła do mnie. To był początek jej zaufania - wspomina duchowny.

Mona mówi, że kiedy przyjęła Chrystusa do swojego życia, czuła się "bardzo szczęśliwa" i była "pełna radości".

Twierdzi też, że ma na sercu, by docierać do muzułmanów, którzy wciąż nie znają prawdy na temat islamu. Zaczęła spisywać fragmenty Koranu i rozdawać je na ulicach muzułmankom.

Ratowanie muzułmanów prawdą

- Czasami słuchają, czasem się denerwują. Mówię im: "wiesz, że twój mąż ma prawo cię bić, jeśli nie będziesz mu posłuszna?". A one odpowiadają: "nie, tak nie jest napisane". Ja wtedy mówię: "ależ tak, właśnie jest". Stwierdziłam, że jeśli będę mówić im o Mahomecie, Koranie i tym bogu islamu, który nienawidzi, zabija i dyskryminuje kobiety, to będą miały wybór i porzucą tę religię - tłumaczy Walter.

Za swoje działania w poprawnej politycznie Szwecji stała się obiektem ataków nawet za samo powtarzanie tego, co jest napisane w Koranie.

- Jestem nazywana islamofobką. Mówią: "ktoś cię kupił" albo "jesteś domową... (niecenzuralne słowo)" i inne okropne rzeczy - wyjawia.

Została też już nazwana rasistką. Ona jednak nadal ostrzega, że islamski radykalizm to poważne zagrożenie dla Szwecji i podkreśla, że miejscowe społeczeństwo powinno bardziej troszczyć się o kobiety uwięzione w islamie.

- Szwedzi myślą: "jesteśmy w Szwecji i mamy wolność religii", ale muzułmanki nie mają wolności religii. One żyją pod prawem Allaha, a nie pod prawem szwedzkim - mówi kobieta.

Nieraz otrzymuje pogróżki. Czasem muszą chronić ją policjanci. Chcąc pokazać dziennikarzom zamieszkane przez muzułmanów okolice Goeteborga, ubrała się w islamski strój, bo obawiała się, że jeśli pokaże swoją twarz, to zostanie zaatakowana.

- Nie mogę zapuszczać się w te rejony jako ja, Mona z krwi i kości. Nie wyszłabym stamtąd żywa - tłumaczy.

Według niej, to Koran czyni z muzułmanów niebezpiecznych ludzi.

- Muzułmanie to zwykle dobrzy ludzie, jak wszyscy inni. Ale kiedy czytają Koran, to stają się maszynkami do zabijania. Państwo Islamskie, Al-Szabaab czy Boko Haram to nie ekstremiści. Oni nie są fanatykami. To po prostu dobrzy muzułmanie, którzy przestrzegają nauk islamu. Prorok Mahomet to robił. Oni robią to, co on - wyjaśnia Walter.

Aby przekazywać dalej swoje przesłanie, występuje na konferencjach i nagrywa filmy. Deklaruje, że nie przestanie działać pomimo zagrożenia dla swojego życia.

Obejrzyj reportaż o Monie Walter poniżej.

Zobacz także: Zobacz, jak ten odważny człowiek ewangelizuje muzułmanów i co oni robią (WIDEO)

Źródło: Charisma News     

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    wert · 9 miesiecy temu
    jakby trafiła do Turcji byc może miałaby odmienne zdanie

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.