Warszawa

0°C

  Niemiecka telewizja umieściła symbol islamu na fladze państwowej

  Niemiecka telewizja umieściła symbol islamu na fladze państwowej

  piątek, 15 styczeń 2016 12:03
  Niemiecka telewizja umieściła symbol islamu na fladze państwowej fot. Tele5/Twitter

  Niemiecka telewizja Tele5 dodała do swojego loga flagę, na której widnieje muzułmański póksiężyc z gwiazdą.

  Stacja poinformowała na Twitterze, że w ten sposób chciała 13 stycznia wyrazić współczucie ofiarom zamachu terrorystycznego w Stambule. Zginęło tam 12 turystów, w większości Niemców. Według tureckiego wicepremiera Numana Kurtulmusa, zamachowiec samobójca, który dokonał ataku, był syryjskim uchodźcą.

  Decyzja Tele5 spotkała się z krytyką części internautów.

  "Imigranci gwałcą kobiety w Kolonii, a potem wysadzają je w Stambule, a Tele5 okazuje szacunek ich religii?" - zapytał jeden z użytkowników Twittera.

  "Spoczywajcie w pokoju, Niemcy" - dodał inny.

  "Przez sympatię do Niemców zamordowanych przez islam Tele5 umieszcza ich symbol na niemieckiej fladze. Nie, nie rozumiem tego w ogóle" - można było również przeczytać.

  Tele5 podjęło swą decyzję kilka tygodni po tym, jak niemiecki państwowy nadawca ZDF zainicjował arabskojęzyczną wersję swojego internetowego serwisu informacyjnego i dodał arabskie napisy do noworocznego wystąpienia kanclerz Angeli Merkel.

  Z kolei po sylwestrowych napaściach seksualnych na kobiety w Kolonii, których sprawcami byli w dużej mierze arabscy imigranci, media przez kilka dni nie podawały informacji o zdarzeniu. Sprawę starała się też tuszować policja.

  Poniżej wspomniany Tweet Tele5

  Zobacz także: Doniesienia z Norwegii: gwałt na trzylatku w ośrodku dla uchodźców

  Źródło: breitbart.com, Twitter, tvp.info

  Please publish modules in offcanvas position.