Burza wokół planów muzułmanów. Chodzi o słynną Krzywą Wieżę w Pizie

Burza wokół planów muzułmanów. Chodzi o słynną Krzywą Wieżę w Pizie

poniedziałek, 22 sierpień 2016 11:42
Burza wokół planów muzułmanów. Chodzi o słynną Krzywą Wieżę w Pizie fot. Pixabay.com

Muzułmanie znów przypomnieli, że stanowią w Europie coraz większą siłę.

Ich plany dotyczą tym razem rejonu słynnej Krzywej Wieży we włoskiej Pizie. Zamierzają oni wybudować w jej pobliżu meczet. Plany te zostały już wstępnie zaaprobowane przez radę miasta. Pojawił się jednak sprzeciw.

Petycję przeciwko meczetowi podpisało prawie 2 tys. osób. Inicjatorzy protestu wezwali do przeprowadzenia referendum w tej sprawie.

- Niedawne badanie wykazało, że 57 proc. mieszkańców Pizy jest przeciwko meczetowi. Nie chodzi tylko o to, że meczet zostałby wybudowany w złej lokalizacji, zaledwie 400 metrów od Krzywej Wieży, ale i o to, że, jak wiadomo, meczety stają się miejscami, w których może dochodzić do radykalizacji - zauważył lokalny polityk i lider protestu - Gianluca Gambini należący do partii Silvio Berlusconiego - Forza Italia.

Pojawiły się też wątpliwości odnośnie źródła finansowania budowy meczetu. Jej koszt to ponad 4,5 mln euro.

Magdi Cristiano Allam, urodzony w Egipcie polityk i były muzułmanin (przeszedł na katolicyzm), zwrócił uwagę, że meczet ma zbudować Unia Społeczności Islamskich we Włoszech, która, według niego, jest ideologicznie powiązana z egipskim Bractwem Muzułmańskim.

Burmistrz Pizy broni projektu. Jego zdaniem, ewentualne zablokowanie budowy naruszyłoby wolność religijną, którą gwarantuje włoska konstytucja.

Krzywa Wieża w Pizie to jeden z najsłynniejszych zabytków we Włoszech. Została zbudowana między XI i XII wiekiem, gdy Piza była istotnym miastem na mapie kraju. Jest wyraźnie przekrzywiona. Przed pracami renowacyjnymi stała pod nachyleniem 5,5 stopnia. Obecnie kąt ten wynosi 3,99 stopnia. Stoi przy placu, na którym mieści się również katedra i baptysterium.

Dyskusja wokół budowy meczetu w Pizie trwa. Tymczasem kilka dni temu włoskie władze wydaliły z kraju 26-letniego Tunezyjczyka. Opublikował on w mediach społecznościowych posty, w których chwalił islamskich ekstremistów za ostatnie zamachy w Europie i wyjawił swoje zamiary odnośnie ataku na Krzywą Wieżę.

We Włoszech rośnie niepokój przed możliwym atakiem terrorystycznym, takim jak te z Francji czy Belgii. Włoskie służby obawiają się, że dżihadyści mogą mieszać się z imigrantami masowo przedostającymi się do kraju.

Źródło: Christian Today, The Telegraph

Zobacz także: 19 jazydek odmówiło seksu dżihadystom. Spotkał je straszliwy los

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.