Papież na spotkaniu z luteranami: hipokrytą jest ten, kto...

Papież na spotkaniu z luteranami: hipokrytą jest ten, kto...

piątek, 14 październik 2016 00:00
Papież na spotkaniu z luteranami: hipokrytą jest ten, kto... fot. Pixabay.com

Dosadne słowa papieża Franciszka na spotkaniu z grupą około tysiąca katolików i niemieckich luteranów w Watykanie.

Podczas rozmowy ze zgromadzonymi w Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy papież wyraził opinię, że "hipokrytą jest chrześcijanin, który przegania uchodźcę, głodnego i szukającego pomocy".

Według niego, "sprzecznością jest to, że ci, którzy chcą bronić chrześcijaństwa na Zachodzie, są jednocześnie przeciwko uchodźcom i innym religiom".

Zauważył, że takie sytuacje "są znane nie z książek, ale z codziennych gazet i dzienników telewizyjnych".

- To choroba albo, można też powiedzieć, grzech, a tym grzechem, który Jezus najbardziej potępia, jest hipokryzja - podkreślił Franciszek.

Wskazał, że chrześcijaninem jest się tylko wtedy, gdy żyje się jak chrześcijanin.

Luteranie przybyli z ekumeniczną pielgrzymką do Watykanu na dwa tygodnie przed rozpoczęciem obchodów 500. rocznicy Reformacji.

Papież zachęcił katolików i luteranów, by lepiej rozumieli siebie nawzajem i wspierali dialog teologiczny poprzez pomaganie ludziom w potrzebie modlitwą i dobroczynnością.

Za "najsilniejszą truciznę" przeciwko ekumenizmowi uznał prozelityzm. Zaznaczył, że oba wyznania więcej łączy, niż dzieli.

- Naprawdę lubię dobrych luteranów, którzy praktykują swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Czego nie lubię, to letni katolicy i letni luteranie - stwierdził.

Za "największych reformatorów" Kościoła uznał "świętych - ludzi, którzy idą za Słowem Pana i je praktykują".

- W obu Kościołach, luterańskim i katolickim są święci, mężczyźni i kobiety ze świętym sercem, którzy podążają za ewangelią. Oni są reformatorami Kościoła - zaznaczył.

Wezwał też wiernych do składania świadectwa przez swoje życie.

- Musicie składać świadectwo swojego chrześcijańskiego życia. Świadectwo rozpala serce tych, którzy was widzą. I ten niepokój wywołuje pytanie: "dlaczego ten człowiek tak żyje?". To przygotowuje grunt dla Ducha Świętego, który pracuje w sercach ludzi - podkreślił.

Odnosząc się do tematu poruszonego w protestanckiej Reformacji Franciszek, stwierdził, że Bożym darem jest łaska i Duch Święty.

- To dar, który Jezus posłał nam przez Swoją śmierć i zmartwychwstanie. To Duch Święty poruszy serce przez twoje świadectwo i wtedy możesz subtelnie wyjaśnić powód, ale bez starania się, by tę osobę przekonać - powiedział.

Papież przypomniał, że pod koniec października odwiedzi Lund w Szwecji, by upamiętnić razem z luteranami 500-lecie Reformacji.

Poniżej wideo ze wspomnianego spotkania Franciszka z luteranami i katolikami w Watykanie.

Źródło: La Stampa, tvp.info

Zobacz także: Ci chrześcijańscy liderzy mają pomysł, jak skutecznie wpłynąć na świat (WIDEO)

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.