Pastor Stepanow: oto prawdziwa przyczyna tej wojny

Pastor Stepanow: oto prawdziwa przyczyna tej wojny

niedziela, 13 marzec 2022 20:15
rosyjski wóz bojowy w rejonie Mariupola rosyjski wóz bojowy w rejonie Mariupola fot. Rob Lee/Twitter

Ukraińcy przeżywają szok - wyjawił Andrzej Stepanow - pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Spichlerz w Warszawie.

Pochodzący właśnie z Ukrainy pastor przyznał, że jego rodacy nie spodziewali się tak "otwartych serc" Polaków w obecnej sytuacji.

- W ukraińskim Internecie huczy z powodu dobroci Polski. Ludzie są dotknięci. Przeżywają szok, bo w ogóle nie spodziewali się tak otwartych serc, domów, tego, co widzą na granicy, że obcy ludzie biorą obcych ludzi do domów czy za darmo przewożą - mówił na nabożeństwie.

Według niego, ta postawa dodatkowo podnosi morale ukraińskich żołnierzy, ponieważ dzięki temu mogą w mniejszym stopniu martwić się o los swoich rodzin.

- Ta polska pomoc to realny wkład w walkę i zwycięstwo - podkreślił.

Wezwał do tego, aby nie ustawać w niesieniu pomocy.

We wcześniejszym nagraniu opublikowanym na portalu YouTube mówił, że sam bierze udział w organizowaniu pomocy humanitarnej, transporcie uchodźców i poszukiwaniu dla nich noclegów.

W wideo postanowił wytłumaczyć widzom, co tak naprawdę stało się, według niego, przyczyną wojny.

- Ukraina od 30 lat jest niepodległym państwem, a Rosja zrobiła wszystko, żeby w tym państwie władza przechodziła od oligarchii do oligarchii, od prorosyjskiej partii do prorosyjskiej partii, faktycznie pozostawiając Ukrainę zależną od Rosji - oświadczył.

Jak stwierdził, Rosji zależy na tym, aby odbudowany został Związek Radziecki i Władimir Putin "o tym cały czas marzył".

- Po to właśnie ta wojna. W momencie, gdy ktoś powiedział "w Ukrainie nie chcemy żyć pod dyktando Rosji i KGB", komuś w Moskwie się to nie spodobało - wyjaśnił pastor.

Odrzucił pojawiające się niekiedy teorie jakoby wojna ta została zainicjowana przez masonów.

- Naród ukraiński ma dość rządów, które są wciąż fałszywymi rządami ciemności. Dlatego wybrał drogę na Zachód, ku demokracji - stwierdził pastor, choć, jak przyznał, zdaje sobie sprawę z tego, że żaden system na świecie nie jest idealny.

Stepanow podzielił się także z widzami wizją, jaką otrzymał około miesiąca temu.

Jak wyjawił, podczas modlitwy ujrzał w widzeniu płonący Kreml. Dziś zadeklarował, że wierzy, iż "ten postrach dla całego świata wolności spłonie czy to fizycznie, ekonomicznie czy politycznie".

- Wierzę, że nadejdzie koniec tego czerwonego diabła - oznajmił pastor kościoła Spichlerz.

Wezwał do modlitwy, by Bóg zatrzymał tę niegodziwość.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Pierre · 2 lata temu
  Nie tylko Ukraina musi się obronić ale także Rosja musi zostać pokonana. Także Białoruś jest agresorem. 
  • This commment is unpublished.
   Wyznawca · 2 lata temu
   @Pierre Białoruś na szczęście nie ma broni jądrowej. Rosję trzeba pokonać z głową, a niestety w Rosji brakuje Brutusa. 
 • This commment is unpublished.
  Helena · 2 lata temu
  co o tym myslisz?kanał PL1 TVna nim NIEBIANSKA JEROZOLIMAOUkrainie
 • This commment is unpublished.
  Arek · 2 lata temu
  och, żeby tylko wiedział o czym bredzi interpretuąc ten swój sen.
  Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Zdrajca żełeński będzie spierdlał tak ak wcześniej janukowycz.
 • This commment is unpublished.
  Helena · 2 lata temu
  kawalek podłogi?owszem dla uchodzcow prawdziwych,wdziecznych za ten kawałek.Niestety wielu wybrzydza,domaga się swego,wybiera miasta,do ktorych chce jechac--KRAKOW,WARSZAWA...Rząd daje takie przywileje Ukraincom,że ludzie  ,Polacy,sa zszokowani--nie dostaja mieszkan ,na ktore czekali latami,bo one sa teraz dla Ukrainców.Inne kraje nie graja z wiezy mariackiej hymn ukrainski (mowiacy m.in o Sanie),nie wywieszają flagi ukr.w sejmie obok swojej ale ,pomagaja rozsądnie,bez szalenstwa.2 Kor 8.11--13 wg posiadanych srodkow i pomagac,nie tak,by jedni mieli ulge a inni OBCIĄZENIE ale rozsądnie,wg tego co się ma ,a nie wg tego czego sie nie ma np.zaciaganie pozyczek ..
  Bóg mowi o obcych przybyszach ale nigdy,by  byy przybysz miał lepiej kosztem tubylca.Wyglada na to,ze mają miec tak dobrze,by nie chcieli wracać.
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @Helena I dobrze, niech wybrzydzają... przynajmniej mają jakąś wolę, jakieś plany. Chcą za granicę? Proszę bardzo... Może tam mają rodzinę, możliwość pracy. Dopóki człowiek może wybierać, decydować, marzyć dopóty jest człowiekiem. Nie musimy za nich wszystkiego robić, możemy jedynie wesprzeć ich , żeby jak najszybciej stanęli na nogi. I pomóc logistycznie, doraźnie.
   Widzę, że wielu naszych współobywateli chciało by widzieć Ukraińców jako bezwolne kukły, najlepiej głodne i zawszone.  I oczywiście na naszej łasce, żebyśmy mogli im to wypomnieć. To diabelska logika. ...Z piekła rodem.

     Trollujesz widzę, po całości.
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @Helena Chyba nigdy nie byłaś w Polsce. U nas nie czeka się na mieszkanie, zwłaszcza latami, a kupuje, ewentualnie dzierżawi TBS, albo buduje się niewielki domek.  Komuna, podczas której  mogliśmy jedynie czekać latami  na mieszkanie, dawno się skończyła. Są ludzie, którzy dostają mieszkania komunalne, ale procedura trwa  stosunkowo szybko. W moim mieście (40 km od Warszawy) stoi sporo komunalnych pustostanów, wystarczy wyremontować sobie, więc jeśli jesteś Polką, nie mającą gdzie mieszkać i czekasz latami na mieszkanie, to zapraszam.... Popatrz... i nie pisz bzdur. 
  • This commment is unpublished.
   Iwona · 2 lata temu
   @natasza Brak slow na tych trolli . 
  • This commment is unpublished.
   Dzejn · 2 lata temu
   @natasza Właśnie: nie czeka się latami tylko KUPUJE (jeśli kogoś stać) A NIE DOSTAJE od państwa / miasta. 
 • This commment is unpublished.
  Wiara · 2 lata temu
  którego wywiadu wojskowego oficerem był AStepanow? Rosji, Ukrainy, czy jeszcze ZSRR?
  • This commment is unpublished.
   Wiara · 2 lata temu
   @Wiara  Ja pytałem serio, spichlerz był w szoku bo on bardzo późno się przyznał do tego ze został zwerbowany i o tym fakcie z jego życia nie wiedziało nawet najbliższe kierownictwo jego wspólnoty. Gdzieś tez przepadło jego świadectwo z tamtego czasu a teraz byłoby to dość ciekawe z perspektywy wojny 
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @Wiara Lecz się, mam nadzieję, że twój pracodawca, Putin płaci składkę zdrowotną.... 

Ostatnie komentarze

Część 2 .
Gdyby zbawienie było utracalne, to powinnismy głosić tylko na OIOMach, i to po upewnieniu się, że już nie ma ratunku, bo inaczej narażalibyśmy ...
Część 1Należy odróżnić usprawiedliwienie z grzechów (raz na zawsze na krzyżu Wykonało się, doskonale wykonane, bez potrzeby poprawiania, bo należna mi, zgodnie ze sprawiedliwością Bożą, ...
Łał łał łał  --- ależ sensacja! i co z tych "proroczych" spotkań wynika?  Wystarczy zobaczyć na owoce np wielu konferencji proroczych w zamierzchłych czasach organizowanych przez ...
@andwhenidieNiestety z łap szatana trudno się wyzwolić ale Bóg uzdrawia z grzechu ,tak właśnie  stało się z Matthew. Szukajcie a znajdziecie ,pukajcie a otworzą wam,proście ...
Chwała Bogu że wiele dusz ocalonych od piekła,ale nie cieszmy się i spoczywajmy na laurach. Modlitwa różańcowa,Koronka do Miłosierdzia Bożego ,Koronka za konających. Jest jeszcze specjalna ...
Brawo Słowacja ,nie pozwoliła na propagowanie grzechu .
@liberał w kościele zielono?Ta różnica od nauki a może nawet pseudonauki która jest głupotą w oczach Boga,  że trzeba takich ludzi upominać a nie propagować ich grzech . ...
@zielonoświątkowiecRząd szatański  ,  który doprowadzi do całkowitego upadku a konsekwencją będzie rewolucja w Warszawie która doprowadzi do pustyni ,tylko ma zostać jeden kościół . Sodoma ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.