Pastor w okopach z ukraińskimi żołnierzami

Pastor w okopach z ukraińskimi żołnierzami

niedziela, 26 luty 2023 15:30
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. Wikimedia/72. brygada

Pastor opowiada o tym, co usłyszał na froncie od ukraińskich żołnierzy, jak sytuacja wygląda na miejscu. 24 lutego minęła pierwsza rocznica brutalnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Walentyn Koreniewycz jest pastorem kościoła Droga Prawdy, profesorem w seminarium w Irpieniu pod Kijowem, a także przewodniczącym jednej z największych wojennych służb kapelanów na Ukrainie - Gałązka Oliwna Ukraina.

Nie tylko jest na miejscu, podczas wydarzeń na Ukrainie, ale jest również jednym z niewielu chrześcijan, którzy służyli w armii radzieckiej (w latach 1981-91), a także później w armii ukraińskiej po upadku ZSRR. To podczas tego drugiego okresu nawrócił się.

10 lat, które spędził jako oficer logistyki w sowieckiej armii pomaga mu rozeznać się w strukturze armii rosyjskiej, a także sposobie myślenia Rosjan.

- Armia sowiecka i rosyjska są takie same. To ten sam duch, który kierował komunizmem 30 lat temu. W rosyjskiej armii są tysiące oficerów, którzy są tacy, jak ja byłem wczesniej. To nie jest Boża struktura - tłumaczy.

Jako lider kapelanów posługujących ukraińskim żołnierzom ujawnia, że żołnierze nieraz proszą o duchową posługę, szukają Boga.

- Wielu żołnierzy prosi, żeby kapelan usiadł przy nich podczas nocnej warty. Wszędzie na froncie żołnierze - mężczyźni i kobiety - mówią, że odczuwają tego wyjątkowego, jednoczącego ducha, którego nie potrafią wyjaśnić. Możemy wtedy powiedzieć, że to, co odczuwają, to modlitwy wierzących na Ukrainie i na całym świecie - mówi Koreniewycz.

Według niego, Bóg podczas tej wojny motywuje wierzacych do modlitwy i przygotowuje ich na przyjście antychrysta. Chce też zniszczyć ducha antychrysta w Moskwie, ale i na Ukrainie, gdzie wciąż, według niego, nie brakuje ludzi z sowiecką mentalnością. 

Duchowny zachęca do tego, by być świadomym tego, że wieloma osobami na Kremlu kieruje duch opresji. Dodaje, że trzeba się modlić, aby "zniszczyć szatańską narrację w ludzkich umysłach".

Na podstawie: Charisma News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Helena · 1 lata temu
  Ukraina ,przepros za Wołyń,bo Bóg te okrucieństwa na Polakach niewinnych  widział i za nie nie moze błogosławić,choc by chciał,a morderce Banderę uczyniliscie bohaterem narodowym.Bóg to widzi.Nawróccie sie ,przeproscie Boga i Polaków ,zyją jeszcze świadkowie .Nie zamiatajcie pod dywan,to rzecz nieuregulowana przed Bogiem.Pisze dla waszego dobra,by Bóg mógł wam błogosławić.
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 lata temu
   @Helena O tym to na każdym forunie trąbią, Ruskie trolle mają jedynie lekcję o Wołyniu wykutą na blachę 
  • This commment is unpublished.
   Rodem z zza buga · 1 lata temu
   @Natasza Pamiętaj, nie gadamy z trolami! Szkoda nerwów! Jeśli piszą z polskich IP, to nimi powinno się zająć ABW!
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 lata temu
   @Rodem z zza buga Często są to osoby związane z kamratami i Jaszczurem. Często starsze panie, wykształcone za komuny. Mają duże problemy z historią powszechną, bo je interesuje TYLKO POLSKA HISTORIA. a później piszą, że akcja Wisła była wysiedleniem Łemkow i nie tylko do ZSRR, o głodzie 1933 coś jeszcze słyszały, ale o 1946-1947 to już nie. Bazują na emocjach, krzywdzie i chęci zemsty. 
  • This commment is unpublished.
   z zza buga · 1 lata temu
   @Natasza Tak zapewne niewątpliwie masz rację, że to wynik mentalności socjalistycznej (komunistycznej) w PRL i  tak wielu starszego pokolenia zostało nie tylko paniom. A że panie w tym kraju dłużej żyją statystycznie niż ich mężowie więc możliwe, ze dłużej dręczy ich trauma z dzieciństwa PRLowego. Ale co się dziwić, jak opieka medyczna w PRL była do bani że do dziś ciężko się im podnieść z gruzów. Przykre i współczuję serio takim ludziom, gorzej jeśli młody frustrat o zapędach nacjonalistycznych wypisuje takie hejty. Ale tu z kolei Ewangelia mówi, że takich młodszych maluczkich wcześniej zgorszył ktoś starszy. Więc kamień młyński przewidziany jest na sądzie ostatecznym dla takich. 
  • This commment is unpublished.
   Ula · 1 lata temu
   @Natasza maja nie maja...Pamietac o historii musimy jako Polacy. Faktem jest ze w miejscu barbazynskich wycinek na Wolyniu nie ma nawet sladu tych bestialstw. Ani zabudowy polskich wiosek ani cmentarzy. wszytsko zrownane z niemia i porosle zieleniaLokalsi starszej daty z kolei udaja , pala glupa i nic nie pamietaja.O te symbole martylorogii trzeba walczyc albo przypominac, przypominac z miloscia, bo dziecko nie dwiga winy przodkowa obecnie Ukraincom nalezy sie pomoc bo walcza z odwiecznym ciemiezcom i wrogiem.
  • This commment is unpublished.
   wybaczam · 1 lata temu
   @Ula Ula tamte pokolenie już prawie wymarło! Teraz jest nowe niepamiętające i  nie mamy obowiązku pamiętać jeśli wybaczamy! Zwłaszcza chrześcijanie i jeszcze po tylu latach! Dziś nikt nam nie zagraża ze strony Ukrainy!  To nasi Bracia bohaterzy walczą też o naszą wolność aby Rosja dała spokój Europie i nam! Teraz bądźmy Ukranie wdzięczni bo giną za Ciebie i za mnie! 
  • This commment is unpublished.
   Rafał · 1 lata temu
   @wybaczam do wybaczam : totalny bełkot 
  • This commment is unpublished.
   wybaczam · 1 lata temu
   @Rafał Bełkotem tez nazwiesz słowa Pana Jezusa z Ewangelii Mateusza 5 rozdział?"Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych."
  • This commment is unpublished.
   ityle · 1 lata temu
   @Natasza banderowskie onuce też
  • This commment is unpublished.
   ityle · 1 lata temu
   @wybaczam naiwność + głupota = następna tragedia
 • This commment is unpublished.
  stan · 1 lata temu
  sW latach 30 ubiegłego wieku za czasów Stalina ruski mir zagłodził ponad 6 mil. chłopów ukraińskich tz,hołodomór.wysyłając zabrane zboże na zachód
  • This commment is unpublished.
   pytam · 1 lata temu
   @stan Masz na myśli do krajów Ententy?
  • This commment is unpublished.
   no tak ale · 1 lata temu
   @stan Rosja nie wysyłała zabranego zboża na Zachód, tylko zmuszała chłopów do oddawania swojego zboża na cele przemysłowe, a także eksportowe, w celu zwiększenia eksportu i pozyskania dewiz. W tym samym czasie, władze sowieckie prowadziły politykę kolektywizacji rolnictwa, która doprowadziła do zlikwidowania prywatnych gospodarstw rolnych na Ukrainie i innych częściach ZSRR.
 • This commment is unpublished.
  aaaaa · 1 lata temu
  aaaaa
 • This commment is unpublished.
  Clandestino · 1 lata temu
  Co za brednie. Propaganda hołdująca ukraińskim nazistom. Wojna zaczęła się od mordu w Odessie w 2014 roku. Potem Ukraińcy zamordowali około 15 000 cywili ukraińskich etnii Ruskiej, głównie na wschodzie Ukrainy. Bóg nie jest po niczyjej stronie. Tam gdzie nienawiść i gorycz tam waszego boga niema nazistowska europo.

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.