Bestialstwo rosyjskich żołnierzy. "Szatańska złość"

Bestialstwo rosyjskich żołnierzy. "Szatańska złość"

poniedziałek, 04 kwiecień 2022 18:17
Bucza Bucza fot. Defence of Ukraine/Twitter

Jak tylko rosyjskie wojska zaczęły okupować niektóre ukraińskie obwody, zaczęliśmy otrzymywać doniesienia o licznych bestialstwach, jakich dopuszczały się wobec ludności cywilnej - pisze teolog Roman Sołowij.

Dyrektor Wschodnioeuropejskiego Instytutu Teologii we Lwowie jest przerażony tym, czego już do tej pory dokonali najeźdźcy.

Pisze:

"Na początku ze strachem i pewnym poczuciem niedowierzania czytałem te doniesienia o rozstrzeliwaniu mieszkańców, o licznych przestępstwach seksualnych, masowej grabieży. Czy to możliwe w tych czasach, w naszym kraju? Czy taką szatańską złość i okrucieństwo mogą przejawiać żołnierze kraju tak chlubiącego się swoją kulturą i tysiącletnią chrześcijańską tradycją?

A jednak z każdym kolejnym dniem, z każdą godziną liczba świadectw rosła, co rozwiewało wcześniejsze wątpliwości. W ostatnich dniach ukraińskie wojska wyzwoliły całe terytorium obwodu kijowskiego. Tego, co zobaczyli w miastach Irpień, Hostomel, Bucza i dziesiątkach okolicznych wsi, nie da się opisać słowami. Setki i setki rozstrzelanych bezbronnych mieszkańców ze związanymi rękami. Spalone ciała zgwałconych kobiet. Martwe ciała pokrywające ulice miast, wypełniające piwnice, okradzione mieszkania.

Zniszczone są miasta i wsie, a wypełnione zagrabionymi dobrami są rosyjskie pojazdy wojskowe. Rosyjscy wojskowi z placówek pocztowych w przygranicznych obwodach wysyłają wszystko, co zagrabili swoim rodzinom gdzieś w Saratowie czy Tambowie... Wyzwoliliśmy od najeźdźców zaledwie niewielką część naszego kraju, a przed nami otworzyła się taka otchłań zła, że już teraz można mówić o tym, że przestępstwa w Srebrenicy czy Rwandzie powtarzają się w dzisiejszej Ukrainie.

Kto wie, jak modlić się z kobietą, którą przez tydzień gwałcił rosyjski żołnierz, a następnie zastrzelił jej chorą matkę, kiedy kobieta odmówiła wyjazdu z nim do Rosji?

Jakie słowa można przekazać starszym mieszkańcom pensjonatu, który został bezlitośnie zniszczony przez rosyjski czołg?

Co powiedzieć ludziom, którzy przeżyli piekło na ziemi, jakie stworzyli im rosyjscy wojskowi pijani swoją władzą i bezkarnością?

Jak pocieszyć żonę, której mąż pobiegł szukać pomocy, bo zaczęła rodzić, ale został zabity koło domu?

Jak opłakiwać mieszkańców, których torturowano tak, że nie da się ich poznać?

Nie jestem dziś gotów, by o tym mówić. Będziemy na Ukrainie jeszcze długo i w bólu szukać odpowiedzi na te pytania."

Źródło: Baznica.info

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Obiektywny · 2 lata temu
  Nie wierzę w te okrucieństwa Rosjan, one są w stylu Wołynia i banderowców.
 • This commment is unpublished.
  Beata · 2 lata temu
  demony wojny są zawsze takie same, dzisiaj są nad Ukrainą, posługują się ludżmi, kradną, niszczą, mordują,gwałcą,
  diabeł od pokoleń nie zmienia strategii, poszukuje posłusznych mu ludzi - dzisiaj jego głównym wodzem stał się Putin, Szatan szuka ludzi wpływu. Dopóki zyjemy tu na ziemi ,my chrześcijanie , zawsze będziemy na wojnie.
  JEŚLI DOBRZY LUDZIE NIC NIE ROBIĄ, ZŁO ROZPRZESTRZENIE SIĘ WSZĘDZIE.
 • This commment is unpublished.
  natasza · 2 lata temu
  Jak ktoś żyje banderowcami i Wołyniem, to będzie wszędzie widział "zbrodnie banderowców".  Zwłaszcza, jeśli niewiele więcej widział i słyszał.

  Zauważyłam jedną rzecz... nie wiem, jakie plany dalej ma Putin, bo to przebiegła bestia... ale z tego co widzę, co jest aktualne  na dzień dzisiejszy... nie ma tu wielkiego Związku Radzieckiego, który terroryzował kiedyś pół Europy Natomiast rosyjska taktyka  zaczyna przypominać styl walki Mongołów. 

  Narobili strachu całej Europie... wtargnęli  na część Ukrainy, mimo że dziś wiadomo, że są za słabi, by zdobyć to całe państwo, zwłaszcza, że nie udało im się ani zabić prezydenta, ani opanować stolicy.

  I doskonale zdawali sobie z tego sprawę, ze swojej słabości. że nie stać ich na tę wojnę.  Z tego, że jeśli coś zdobędą, to będzie to zdobycz krótkotrwała.
  Rosja zaczyna powoli wycofywać się z północnej Ukrainy do swojej bezpiecznej bazy na wschodzie.  Tzn zostaje  wyparta przez  ukraińskie wojsko.  Pozostawiła po sobie zgliszcza, bestialsko zamordowanych ludzi.
  Czy nie przypomina wam to klasycznego tatarskiego "rajdu", którego celem było mordować, łupić, puszczać z dymem, a przede wszystkim zastraszać?
  I NA TO TYLKO DZISIAJ ROSJĘ STAĆ.
  • This commment is unpublished.
   Jaromir · 2 lata temu
   @natasza Niemcy oddali Ukrainę Rosji, sprzeciwiając się przystąpieniu Ukrainy do NATO. Rosja nie zdawała sobie sprawy ze swojej słabości. Rosja nie zdawała sobie także sprawy z siły Ukrainy. Rosjanie sami uwierzyli w swoje kłamstwa i myśleli, że w parę dni zajmą kluczowe miasta, i że ludność Ukrainy będzie ich witać z kwiatami, jako "wyzwolicieli". Otóż ludność Ukrainy, nawet ta rosyjskojęzyczna, niekoniecznie widzi w Rosjanach "wyzwolicieli". 
 • This commment is unpublished.
  Kamil · 2 lata temu
  Wyłączmy telewizory i włączmy myślenie. Zrobiono bożka z covida, teraz jest temat wojny. Chcą nas zastraszyć, zmanipulować, Bóg widzi jaka jest prawda i co się dzieje na Ukrainie( tam trwa stan wojny od 2014 roku). Tam brat brata zabija, nazistowski oddział Azow zabija kogo popadnie we wschodniej Ukrainie, miejmy oczy otwarte, bo prawda nie zawsze jest taka jaką nam pokazuje czarna skrzynka. Wprowadzają traktat WHO za naszymi plecami i za chwilę cyfrowy pieniądz. To odwrócenie uwagi. Znamię bestii już blisko. W Bogu nasza nadzieja. Głosmy Ewangelię i trwajmy w Jezusie Chrystusie. 
  • This commment is unpublished.
   Ianus · 2 lata temu
   @Kamil W głowie masz już ubita śmietanę przez ruską propagandę. Wierzysz w Antychrysta, nie Chrystusa, Go się własnie wyparłeś, wypisujac takie brednie.
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @Kamil Brzmisz jakbyś należał do sekty skopców lub bogomiłów, on też wszędzie widzieli koniec świata.  Mistycyzm nie ma nic wspólnego z Jezusem.
   Nie oglądam telewizora, dużo czytam - książki też mam wyrzucić?
  • This commment is unpublished.
   Kamil · 2 lata temu
   @Ianus Dlatego że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem nie odpiszę Tobie w taki sam sposób. Żadnej propagandy, tylko Boże Słowo jest drogowskazem w tym co się dzieje teraz na świecie. Ludzie to jest portal chrześcijański, odnoście się do siebie z szacunkiem. Chwała Bogu.
  • This commment is unpublished.
   Слава Україні! · 2 lata temu
   @Kamil Ale nie znaczy, że chrześcijanie mogą łamać prawo! Każdy popiera hitlerowskiego zbrodniarza putina łamie prawo ! Art.117 § 3. Kodeksu Karnego. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • This commment is unpublished.
   Zbigniew · 2 lata temu
   @Слава Україні! Chwała najwyższemu Bogu, Chwała i cześć należy się tylko Bogu.🇵🇱
  • This commment is unpublished.
   Real · 2 lata temu
   @Слава Україні! Pomimo prób zastraszania i zamykania ust ludziom na tym portalu, błogosławię Cię w imieniu Jezusa Chrystusa. To nie jest wojna Polski. Na świecie toczy się straszniejsza wojna...o nasze dusze i o Twoją też.
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @Real To jest wojna Polski, tak jak wojna Piłsudskiego i Petlury. O wyrwanie Ukrainy spod wpływu Rosji. Wtedy podpisaliśmy pokój ryski, bo Zachód nie był zainteresowany wspieraniem Ukrainy, bo uważali ją jako potencjalnego sojusznika Niemiec.  Dla nas jest to nie tyle wojna militarna, co wojna o dobre imię, o zakopanie wreszcie tego topora między dwoma narodami. Zawsze ktoś za nas decydował i ulegał podszeptom diabła. Rosjanie, Niemcy, Austriacy - ci byli najlepsi w dolewaniu oliwy do ognia. To jest szansa na braterstwo. Bo traumy, wolynskie i inne już powinniśmy przepracować. Uprzejmie proszę o nie szczucie nas. To jest walka o duszę. 
  • This commment is unpublished.
   Lol · 2 lata temu
   @Kamil Tak jest też tak uważam
 • This commment is unpublished.
  Daneel · 2 lata temu
  Skończcie powielać niepotwierdzone przekazy propagandowych mediów, które od 2 lat notorycznie nas okłamują. Czy to faktycznie Rosjanie są winni tego, co stało się w Buczy - spojrzenie na fakty może dać nieco inny obraz: https://consortiumnews.com/2022/04/04/questions-abound-about-bucha-massacre/
  https://telegra.ph/Global-lies-over-Bucha-How-peoples-minds-are-manipulated-04-04
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/04/czy-wydarzenia-w-buczy-to-faszywa-flaga.html
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/04/04/bucza-niczym-srebrenica-czyli-30-lat-dzialalnosci-kina-nato/
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @Daneel Czy ktoś tu ma nas za niedorozwiniętych, i przedstawia "fakty",  tak jak prelegenci z JW.ORG  przed niczego nie świadomym "katolikiem",  Przecież każdy zna historię masakry w Srebrnicy i próby negowania jej przez stronę serbsko-rosyjską. Więc jeśli umieszcza się Buczę i Srebrnicę razem i je neguje ... to wiadomo czyja to propaganda.
  • This commment is unpublished.
   Daneel · 2 lata temu
   @natasza Wiemy tyle, co nam przekazały media, które były na usługach tych, którzy na tej jak i wielu innych wojnach w przeciągu ostatnich dekad zarobili, ale zakładając że w przypadku ze Srebrnicą masz rację, co w takim wypadku z resztą - jakie przedstawisz argumenty i fakty na to że to byli Rosjanie, a nie Ukraińcy z batalionu Azov?
  • This commment is unpublished.
   przyjaciel Ukrainy! · 2 lata temu
   @Daneel Nie kłam! Ukraina nigdy Nie mordowała Rosjan!  Mają prawo się bronić! 💙💛Слава Україні!💙💛 Zanim skomentujesz moją wypowiedź, przeczytaj do końca poniżej! Wszystkim potencjalnym komentatorom i oponentom mojego wpisu przypominam Art.117 § 3. Kodeksu Karnego. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • This commment is unpublished.
   Janusz · 2 lata temu
   @Daneel Kłamiesz świadomie, czy nie znasz faktów? Azow był nacjonalistyczny w 2014 roku , jak bronił Donbasu. Potem "pion" polityczny się oddzielił, startował w wyborach i dostał chyba 0,2 głosów, a jednostka została wciągnięta do regularnej armii.  - Więc nie powtarzaj kłamstw i manipulacji rosyjskiej propagandy!
  • This commment is unpublished.
   Jestem za Ukrainą · 2 lata temu
   @Janusz A Ty milcz! 
  • This commment is unpublished.
   Daneel · 2 lata temu
   @przyjaciel Ukrainy! Ja o kozie, ty o wozie - w ogóle nie odniosłeś się do przedstawionych w linkach argumentów, które przemawiają, że to nie robota Rosjan, a raczej ze strony ukraińskiej. Oczywiście, że oddziały ukraińskie przy wsparciu rządu mordowała i morduje, chociażby w okręgach ługańskim i donieckim, gdzie większość to jednak ludzie narodowości rosyjskiej: https://rumble.com/vx4cu7-opamitajcie-si-europa-pomaga-mordowa-niewinnych-ludzi-.html. Mają prawo się bronić, powiadasz - przed kim? Przed pokojowo nastawioną, nieuzbrojoną ludnością cywilną, strzelając do nich?
  • This commment is unpublished.
   Daneel · 2 lata temu
   @Janusz Przypisujesz mi kłamstwo, to wskaż konkretnie gdzie skłamałem? A w rzeczywistości zamiast odnieść się do tego co napisałem, to imputujesz mi coś o czy w ogóle nie wspomniałem.
 • This commment is unpublished.
  Jaromir · 2 lata temu
  Całkowicie wierzę w te okrucieństwa Rosjan na Ukrainie, jak najbardziej one są w stylu Rosjan. Tak właśnie zginął mój dziadek w Katyniu -ręce związane z tyłu i strzał w tył głowy. Poza tym, tak samo jak wtedy, teraz kłamią Rosjanie, że to nie oni, a pożyteczni idioci wierzą w rosyjską propagandę. Maski opadły, doskonale widać kto jest kim, tylko niektórym jeszcze łuski z oczu nie opadły i błądzą, jak zagubieni we mgle. Rosja musi zostać pokonana, a zbrodniarze osądzeni!

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.