Zwierzchnik ukraińskich baptystów do rosyjskich wierzących. Mocne słowa

Zwierzchnik ukraińskich baptystów do rosyjskich wierzących. Mocne słowa

poniedziałek, 10 październik 2022 19:45
rosyjski czołg rosyjski czołg fot. Pixabay.com

Przewodniczący Wszechukraińskiego Związku Kościołów Ewangelicznych Chrześcijan Baptystów Walerij Antoniuk zwrócił się do rosyjskich kościołów i posługujących.

Wezwał wierzących w Rosji, by nie popierali i nie usprawiedliwiali przestępstw rosyjskiej armii na ukraińskiej ziemi.

Reklama

Oto fragmenty jego listu otwartego:

"Stare imperium w przedśmiertelnych konwulsjach krzyczy, woła i umiera. Dlatego na Ukrainie wojna trwa od ośmiu lat a od ośmiu miesięcy na pełną skalę.

Przez osiem lat mówiono wam, że to Kijów bombarduje Donbas, że kwitnie u nas nazizm i że mieszkańcy Donbasu są zabijani. Potem propagandziści zrobili wszystko, co możliwe, żeby was uspokoić, przedstawić tę wojnę jako operację wojskową, która teraz, jak rozumiecie, jest niczym innym jak wojną - agresją, okupacją drugiego kraju.

Przez osiem miesięcy od początku wojny na pełną skalę diabeł pokazał również wam swoje kły. W szatański sposób uśmiecha się do kościołów i do tych, którzy uznali milczenie za wyjście. Zaczął się znęcać, kierując kolejne uderzenie w stronę Kościoła w Rosji. Jego celem jest w pełni podporządkować sobie duchownych i uczynić swoimi niewolnikami tych, którzy noszą imię Chrystusa. Również wam wciskali koncepcję szczególnej duchowej misji Rosji, mówili o jej niosącej Boga służbie, ratowaniu chrześcijańskich wartości.

(...)

Operacja specjalna okazała się krwawą wojną, na którą jesteście zapraszani już jako bezpośredni uczestnicy, żeby wziąć udział w dziełach diabelskich legionów. (...)

Wiecie, diabeł zawsze łudzi swoje ofiary zanim je pożre. Pora, abyście dokonali wyboru. bo ta otchłań rzuciła wam wyzwanie. A w tym czasie na Ukrainie "siły pokojowe" pod lufami karabinów przeprowadzają pseudoreferenda, kradnąc to, co cudze. (...)

Mobilizacja w Rosji to nowe ofiary, zabici przywożeni z Ukrainy. Dziesiątki tysięcy waszych rodaków już zginęły w naszym kraju, tysiące zostały ranne lub trafiły do niewoli. Chcecie być kolejnymi na tej haniebnej liście zabójców i gwałcicieli? To nie wojna ojczyźniana i nie jest to wojna wyzwolenia. To diabelska gwardia wypełnia wolę piekła. Chcecie znaleźć się w jej szeregach? Poradziłbym wam, żebyście zrobili wszystko, co możliwe, żeby tu nie trafić.

Reklama

(...)

Diabeł dziś ubrał mundur i dokonuje swoich czarnych dzieł i zaprasza was na tę wojnę za cara i ojczyznę. To droga do ognistej gehenny.

Armia Rosji nie wyzwala Ukrainy, a ją okupuje i chce ją zniszczyć. Nie bądźcie jednymi z tych zabójców, nie bierzcie do rąk broni przemocy - od tego miecza zginiecie na Ukrainie. Zróbcie, co możliwe, żeby nie brać w tym udziału. Historia Kościoła zapamięta was jako prawdziwych chrześcijan. Nadszedł czas, by rosyjscy chrześcijanie otworzyli oczy i ujrzeli rzeczywistość.

(...)

Chcę zwrócić się do pastorów w Rosji. Uczcie ludzi, żeby rozróżniali prawdę i szatańską propagandę. Powinniście płacić cenę prawdziwego chrześcijaństwa. Nadszedł ten czas. Módlcie się i szukajcie wszelkich sposobów, aby uniknąć tej hańby mobilizacji i marszu na Ukrainę. Nikt tu na was nie czeka, bo rosyjska armia to zbiór zabójców i złodziei. To armia mordująca niewinnych i gwałcąca dzieci i kobiety w obcym kraju. Ta armia zbombardowała setki kościołów, torturuje pastorów i niszczy domy modlitwy. To pierwsza na liście diabła armia, która wypełnia program szatana w nasze dni. Wasza władza i wasza armia to agresor i słudzy piekła. To wie każdy na Ukrainie i coraz bardziej rozumieją to na świecie. Bóg sprawiedliwie oceni złe czyny współczesnych fuhrerów i ich sług.

Dzień wczorajszy nie powróci, jak marzy wasz prezydent. Módlcie się i pośccie o pełny rozpad tego bezbożnego systemu imperialnego, który chcą reanimować wasi wodzowie. To dziś wasza służba.

Reklama

Chcę powiedzieć też usługującym w Rosji, którzy nie uklękli przed bezbożnikami i dyktatorami. Bracia, wojownicy Jezusa Chrystusa, prawdziwi pastorzy, idący pod prąd, jesteśmy z wami, z tymi, którzy stanęli w wyłomie i prowadzą ten ważny duchowy bój. Zwyciężycie, bo z wami jest ten, którzy zawsze zwycięża zło i ciemność. Nastanie czas, kiedy się obejmiemy, bo nasza walka nie jest przeciwko krwi i ciału. Występujemy przeciwko duchom zła i Pan da nam zwycięstwo. Bezbożne imperium rozsypie się. Zniszczy je Bóg.

Na podstawie: Invictory.org

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  skromny · 11 miesiecy temu
  A co to da? Już przecież dawno tzw. biblijne apostolstwo chyba już nie istnieje, przynajmniej po owocach to widać, od czasów śmierci ostatniego Apostoła, dziś ju w kościołach nikt nikogo się nie słucha, a każdy duchowny pastor czy ksiądz sam sobie bogiem, twierdząc, a właściwie się oszukując, że słucha Boga z Biblii. Dziś nikt, albo mało kto zakłada szatę pokory do relacji między innymi we wspólnotach. W sumie każdy chyba dziś sam pod siebie interpretuje Pismo Święte, przypisując sobie objawienie od Ducha Świętego, zapewne Go tym zasmucając, jeśli mam nadzieję jeszcze nie bluźniąc. Wiem, że Subtelny Duch Święty, Jest Cierpliwym Bogiem, jednak na jak długo będzie to znosił? Tak każdy z tych wierzących pewnie usprawiedliwia swoje winy dopasowując Biblię do własnych potrzeb, więc i usprawiedliwiają swoich przywódców politycznych również, dla świętego spokoju w prowadzeniu dalej swoich tzw. "misyjnych" projektów w kościołach, czy kongregacjach. Ale czy naprawdę są one misyjne, czy raczej dyplomatyczno-psychologiczne, dla tzw. politycznej poprawności aby dobrze wypaść przed ludźmi zapominając, aby się bardziej podobać Bogu niż ludziom? A Pan Jezus od małego wzrastał w łasce u Boga i u ludzi, jednak to co Ojca, było jednak priorytetem nr 1 dla Niego (Ewangelia Łukasza 2:49-52)! Na dzień zbliżającej się rocznicy Reformacji warto sobie zadać, te pytanie, czy nadal uwzględniamy Pięć zasad protestantyzmu z XVI wieku, czy nadal trwamy w nauce apostolskiej tej oczywiście biblijnej z I wieku chrześcijaństwa i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach (Dzieje Apostolskie 2:42), czy przypadkiem nie każdy z nas nie zboczył na własną drogę. Oczywiście znamy Ewangelię, którą nam ogłoszono, kiedy postępowaliśmy jeszcze wg. modły tego świata, że Bóg Pana Jezusa dotknął karą za winę nas wszystkich (Iz.53:6). Ale czy od Niej nie odeszliśmy? Czy nie szukamy dziś tzw. łatwych niekłopotliwych kazań, bo nie cierpimy już Zdrowej Nauki, ale według swoich upodobań zbieramy sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce (2 List do Tymoteusza 4:3 )? Przepraszam za pesymistyczną nutę w tym komentarzu, i że piszę w tych pytaniach jakby w liczbie mnogiej. Bo niestety przypomina mi się że nawet jeśli pasterze zawiedli, to owce ciągną za sobą (Ewangelia Mateusza 15:14), za pewne jakaś resztka wybranych (List do Rzymian 11:5), będą tymi ocalonymi w Domu Bożym, od którego rozpocznie się sąd (1 List Piotra 4:17).
  • This commment is unpublished.
   oburzony postępowaniem przyw · 11 miesiecy temu
   @skromny Słuszne spostrzeżenia mój Braciszku, w Panu Jezusie! Pan Jezus rzeczywiście wkrótce przyjdzie i zweryfikuje wszystko i wszystkich co twierdzą, że Mu służą. Wielu powie że prorokowali w Jego Imieniu i nawet czynili cuda, a On powie im, że nigdy ich nie znał. Będą pewnie w szoku. Ale cóż bo na ziemi póki co zamiast Jezusa wolą głosić politykę? Co wiernych obchodzi jakaś wojna? Mamy ogłaszać pokój. Jezus Jest Księciem POKOJU, a nie polityki! On przynosi pokój, ale nie taki jaki daje go świat! Na pewno nie będzie to ludzkimi i ziemskimi sposobami. Dlatego to Pan Jezus jak przyszedł nie walczył ani z niewolnictwem , ani z Rzymianami, którzy prowadzili wojny. Do Jana i Jakuba chcących zrzucać ogień z nieba na niepokornych Samarytan powiedział, aby tego nie robili surowo ich karcąc! Oj wielu pastorów na prawdę musi się nawrócić, bo albo głoszą politykę albo o jakichś zakonnych przepisach np. dotyczących nakazu dawania przez wiernych dziesięcin, jak księża nawołujący do ofiar za każdą usługę. Podczas gdy pan Jezus powiedział, że otrzymali darmo i darmo mają dawać! A martwią się oni jedynie o swój ziemski byt dlatego gadają o mamonie ciągle. Teraz gdy wszystko drożeje mają czelność żądać od ludzi kasy?
  • This commment is unpublished.
   Zasmucony · 11 miesiecy temu
   @oburzony postępowaniem przyw Zara pastorów zabraknie ..
  • This commment is unpublished.
   Radosny · 11 miesiecy temu
   @skromny Wyluzuj chłopie 
  • This commment is unpublished.
   sługa · 11 miesiecy temu
   @Zasmucony I bardzo dobrze! Potrzeba sług Bożych a nie darmozjadów!  Pan Jezus powiedział, że jeśli kto chce wami przewodzić niech będzie wpierw sługa wszystkich!
  • This commment is unpublished.
   sługa · 11 miesiecy temu
   @Radosny wyluzować sobie można na woodstocku a nie w sprawach Bożych!
Czy cenisz sobie ludzi ze swojego kościoła?
 • Głosów: (0%)
 • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Ostatnie komentarze

uwielbienie, koncert uwielbienia, zróbmy uwielbionko, my wielbimy a Pan nas uwalnia,.. itp itd..  z tego uwielbionka zrobiono już religię! Niektórzy nawet twierdzą,że  że ono jest ...
@...Wiesz Apostoł Paweł też mówił wiele razy  aby pilnować czytania i zdrowej nauki, Berejczykow pochwalił. Pan Jezus w Objawieniu zobacz co mówi do kościołów co ...
@KasiaTak tylko czym jest uwielbienie, Bogu bardziej zależy na Twoim śpiewie czy na Twoim postępowaniu, które będzie wyrazem uwielbienia dla Niego ?
@JanPrzypadki zmartwychwstania osób uznanych za zmarłe są znane także w dzisiejszych czasach.Jak powiedział pastor Korzeniewski przywrócenie pewnych funkcji życiowych nie jest wielkim dla Boga, ci ...
@IHS"..Pamiętajmy że Jedynym Prawdziwym Kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki.." założony w 4 w n e przez polityka i poganina niejakiego Konstantyna Wielkiego nie mający nic wspólnego ...
Były pastor, były poseł...były mąż Anety. Godson, lepiej już się nie wychylaj i pomilcz.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Preferencje użytkownika
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z naszej strony internetowej. Jeśli odmówisz ich użycia, to strona może nie funkcjonować odpowiednio.
Akceptuj wszystkie
Odmów wszystkich
Więcej
Essential
Te pliki cookies są potrzebne, by strona internetowa działała poprawnie. Nie można ich wyłączyć
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Narzędzia wykorzystywane, by zapewnić Ci więcej opcji podczas przeglądania strony internetowej. W tym może zawierać się dzielenie się w mediach społecznościowych.
PHP.net
Akceptuję
Odmów
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmów
quantserve.com
Akceptuję
Odmów
Google Analytics
Akceptuję
Odmów
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Casale Media
Akceptuję
Odmów
PubMatic
Akceptuję
Odmów
Quantserve.com
Akceptuję
Odmów
mookie1.com
Akceptuję
Odmów
innovid.com
Akceptuję
Odmów
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmów
Marketing
Techniki, których celem jest strategia komercyjna, a w szczególności badanie rynku.
DoubleClick/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Facebook
Akceptuję
Odmów
Nieznany
jcmGuestEmail
Akceptuję
Odmów