Nieoczekiwane słowa papieża. Przerwał pastorowi

Nieoczekiwane słowa papieża. Przerwał pastorowi

piątek, 14 październik 2022 09:29
papież Franciszek papież Franciszek fot. Pixabay.com

Kolejne wieści w sprawie watykańskiego spotkania papieża Franciszka z księżmi, pastorami i liderami, którzy przybyli specjalnie z Polski. Z relacji wynika, że papież w pewnym momencie zażartował, nawiązując najwyraźniej do dawnej trudnej historii między.wyznaniami.

 Nowymi doniesieniami dotyczącymi wczorajszego spotkania podzielił się w mediach społecznościowych Karol Sobczyk - sekretarz w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Zdradził, o jakich tematach mówił papież.

- Mieliśmy możliwość wraz z grupą kilkunastu liderów, kilku księży, kilku pastorów i dwóch biskupów zadania mu kilkunastu pytań. I usłyszenia jego wrażliwości i refleksji na różne tematy. Papież mówił o potrzebie jedności. Mówił o braterstwie. Mówił o bolączkach i radościach Kościoła, który prowadzi. Mówił o wspólnej komunii i o tym, w jaki sposób widzi dziś współpracę między chrześcijanami. Dzielił się też swoją szczerą perspektywą tego, jak widzi Kościół w Polsce - opowiada.

Jak podkreśla, "drzwi" do tego spotkania "otworzyła" konferencja ekumeniczna "Już Czas", która odbyła się z udziałem księży i niektórych ewangelicznych liderów na początku roku w Łodzi. Prelegentem był wówczas między innymi Giovanni Traettino - pastor, przyjaciel papieża Franciszka. Okazuje się, że Traettino opowiadał podczas wczorajszego spotkania papieżowi o przebiegu wspomnianej konferencji. Franciszek przerwał jego wypowiedź i zażartował.

- Kiedy pastor Giovanni Traettino relajonował Franciszkowi to, czego tam - w lutym w Łodzi - doświadczyliśmy jako duchowi przywódcy różnych wspólnot i społeczności, papież przerwał mu, kwitując z uśmiechem: "I nie spaliliście się nawzajem, jak kiedyś" - opowiada Sobczyk.

Sekretarz w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji podziękował też pastorom za to, że zgodzili się przyjechać do Watykanu, ponieważ, jak zauważył, wcale nie było to oczywiste.

- Wierzę, żę dzięki otrzymanemu nowemu życiu w Chrystusie, możemy wszyscy uczyć się na nowo rozpoznawać w sobie rodzinę, pomimo wieków separacji i bólu dzielącej nas historii - oświadczył. 

Na spotkanie z papieżem do Rzymu przyjechali między innymi: abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, Karol Sobczyk, Krzysztof Demczuk - współorganizator ekumenicznej konferencji Strefa Zero, katolicki charyzmatyk Marcin Zieliński, Jacek Weigl - lider wspólnoty Syjon, Edward Ćwierz - pastor z Kielc i Michał Włodarczyk - pastor ICF Bydgoszcz.

Na podstawie: Karol Sobczyk/Facebook

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Ostatnie komentarze

@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.