Nieoczekiwane słowa papieża. Przerwał pastorowi

Nieoczekiwane słowa papieża. Przerwał pastorowi

piątek, 14 październik 2022 09:29
papież Franciszek papież Franciszek fot. Pixabay.com

Kolejne wieści w sprawie watykańskiego spotkania papieża Franciszka z księżmi, pastorami i liderami, którzy przybyli specjalnie z Polski. Z relacji wynika, że papież w pewnym momencie zażartował, nawiązując najwyraźniej do dawnej trudnej historii między.wyznaniami.

 Nowymi doniesieniami dotyczącymi wczorajszego spotkania podzielił się w mediach społecznościowych Karol Sobczyk - sekretarz w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Zdradził, o jakich tematach mówił papież.

- Mieliśmy możliwość wraz z grupą kilkunastu liderów, kilku księży, kilku pastorów i dwóch biskupów zadania mu kilkunastu pytań. I usłyszenia jego wrażliwości i refleksji na różne tematy. Papież mówił o potrzebie jedności. Mówił o braterstwie. Mówił o bolączkach i radościach Kościoła, który prowadzi. Mówił o wspólnej komunii i o tym, w jaki sposób widzi dziś współpracę między chrześcijanami. Dzielił się też swoją szczerą perspektywą tego, jak widzi Kościół w Polsce - opowiada.

Jak podkreśla, "drzwi" do tego spotkania "otworzyła" konferencja ekumeniczna "Już Czas", która odbyła się z udziałem księży i niektórych ewangelicznych liderów na początku roku w Łodzi. Prelegentem był wówczas między innymi Giovanni Traettino - pastor, przyjaciel papieża Franciszka. Okazuje się, że Traettino opowiadał podczas wczorajszego spotkania papieżowi o przebiegu wspomnianej konferencji. Franciszek przerwał jego wypowiedź i zażartował.

- Kiedy pastor Giovanni Traettino relajonował Franciszkowi to, czego tam - w lutym w Łodzi - doświadczyliśmy jako duchowi przywódcy różnych wspólnot i społeczności, papież przerwał mu, kwitując z uśmiechem: "I nie spaliliście się nawzajem, jak kiedyś" - opowiada Sobczyk.

Sekretarz w Sekretariacie ds. Nowej Ewangelizacji podziękował też pastorom za to, że zgodzili się przyjechać do Watykanu, ponieważ, jak zauważył, wcale nie było to oczywiste.

- Wierzę, żę dzięki otrzymanemu nowemu życiu w Chrystusie, możemy wszyscy uczyć się na nowo rozpoznawać w sobie rodzinę, pomimo wieków separacji i bólu dzielącej nas historii - oświadczył. 

Na spotkanie z papieżem do Rzymu przyjechali między innymi: abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, Karol Sobczyk, Krzysztof Demczuk - współorganizator ekumenicznej konferencji Strefa Zero, katolicki charyzmatyk Marcin Zieliński, Jacek Weigl - lider wspólnoty Syjon, Edward Ćwierz - pastor z Kielc i Michał Włodarczyk - pastor ICF Bydgoszcz.

Na podstawie: Karol Sobczyk/Facebook

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.