Co dalej z Putinem i Rosją? Aleksiej Lediajew dla ChnNews.pl

Co dalej z Putinem i Rosją? Aleksiej Lediajew dla ChnNews.pl

wtorek, 31 styczeń 2023 20:26
Aleksiej Lediajew Aleksiej Lediajew

Aleksiej Lediajew, pastor kościoła Nowe Pokolenie w Rydze, był w Warszawie mówcą na konferencji zorganizowanej przez Kościół Chwały. Przy tej okazji zapytaliśmy pastora o sprawy związane z kluczowymi wydarzeniami na świecie.

Reklama

Poprosiliśmy go także o opinię i prognozę odnośnie tego, co stanie się z Rosją w przyszłości w kontekście trwającej wojny z Ukrainą.

Pastor Lediajew jest przekonany, że Rosja przegra "samobójczą" i "bezsensowną" wojnę z Ukrainą.
Władimira Putina nazywa zbrodniarzem wojennym, który powinien ponieść najwyższy wymiar kary jako ten, który "ma na sumieniu już około 200 tysięcy mężczyzn, którzy zostali zabici jak mięso armatnie".

- Każdy myślący człowiek zastanawia się, w imię czego przez cały rok prowadzona jest wojna. Mówią, że walczą z nazistami. Z jakimi nazistami? Bombardują po prostu ludność cywilną. To zbrodnia przeciwko ludzkości - podkreślił.

Jego zdaniem, Putin zostanie usunięty z urzędu, a może zostać nawet zabity. Chyba że sam ustąpi.

- Władimir Putin nastawił przeciwko sobie nie tylko społeczność międzynarodową, ale i kluczowych ludzi w swoim establishmencie - zauważył.

Pastor z Rygi spodziewa się, że Federację Rosyjską czeka rozpad. Więcej szczegółów na wideo poniżej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 31 styczeń 2023 21:08
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Roman · 1 lata temu
  I to mówi pastor który życzy Putimowi śmierci to na pewno nie są słowa Jezusa , Jezus nigdy by tak nie powiedział jakim trzeba być obłudnikiem by tak powiedzieć 
  • This commment is unpublished.
   zwykły wierny · 1 lata temu
   @Roman No tak niepojęte i dla mnie, ale cóż to pewnie jest jeden z wielu pastorów XXI wieku którzy się wypalili zawodowo! Żniwo wielkie ale robotników naprawdę mało!
  • This commment is unpublished.
   Luk · 1 lata temu
   @Roman Może nie życzy, ale przewiduje...
  • This commment is unpublished.
   normalny · 1 lata temu
   @Luk Ha Ha a co on wróżbiarstwem się zajmuje czy głoszeniem Ewangelii? 
  • This commment is unpublished.
   Ja · 1 lata temu
   @zwykły wierny Już samym wnioskiem ze zasługuje na najwyższy wymiar kary wydał sąd. „Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni”.
  • This commment is unpublished.
   danka · 1 lata temu
   @Roman czy naprawdę przeczytałeś, że pastor życzy Putinowi śmierci, a może życzy mu ponieść karę za śmierć, którą szerzy?
   Kiedy ukradnę, to czeka mnie sąd i kara, zabiję- idę do więzienia. Czy odpowiedzialność dotyczy wyłącznie tzw zwykłych ludzi, a nie dotyczy, w tym wypadku, przywódcy? Putin jest zbrodniarzem, powinien za swoje czyny odpowiedzieć.Jeżeli stanie przed sądem i zostanie skazany na śmierć, to nie dlatego, że jest niewinny. Poniesie konsekwencje swoich własnych czynów. Mówisz o pastorze, że jest obłudnikiem, oceniasz/oskarżasz go po błędnie zinterpretowanych słowach i nie umiesz ocenić Putina po czynach? Co jest trudniejsze?
 • This commment is unpublished.
  wierny · 1 lata temu
  Pastorzy proszę nie zajmujcie się polityką Jezus nie zajmował się nią! Wiecie co sprawiło, że odszedłem z Kościoła Katolickiego ? Nie tylko doktryny niezgodne z Biblią którą zacząłem wówczas czytać! Ale to, że Kościół w latach 90siątych zaczął się wtryniać do polityki i na każdej mszy wysłuchiwać musiałem list biskupów sugerujących często mi na kogo mam głosować! A to jest prywatna sprawa każdego! Jezus nie mówił ludziom że mają walczyć z reżimem Rzymian! Pastorzy jeśli nie chcecie się wypalić zostawcie politykę zajmijcie się głoszeniem Chrystusa! On Sam wystarczy! Że też ja zwykły wierny szaraczek muszę Wam to tłumaczyć?
  • This commment is unpublished.
   Helena · 1 lata temu
   @wierny wierny,zainteresuj sie postacią misjonarza William Carrey i zobacz jak wpłynął na polityke Indii i ile dobra uczynił i jak głosił Jezusa niesamowicie  i ile Biblii na języki w Indiach przłumaczył.Nie ograniczaj Boga ani Jego sług.Rób swoje
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Nie zgadzam się z taką narracją, W.Putin jest tylko WYKONAWCĄ planu NWO. Prezydent Rosji nie jest w tym wypadku mocodawcą a jedynie podporządkowanym wykonawcą planu.
  • This commment is unpublished.
   precz z polityką · 1 lata temu
   @Jan A daj se spokój z tymi teoriami spiskowymi. Pan Jezus skwitował to jednym zdaniem, że władcy jedynie rządzą samowolnie narodami i nadużywają swojej władzy ale nie tak ma być między wami. Niechaj więc pastor ten  nadal w swoim życiu naśladuje PANA JEZUSA nie oglądając się na polityków. Pan Jezus nie oglądał się na cezara z wyjątkiem wizerunku na monecie denara.
  • This commment is unpublished.
   Luk · 1 lata temu
   @Jan Jak skoro wprowadził alternatywny do swift system bankowy w Rosji? Za nim stoją Chiny, Iran, Indie, Arabia Saudyjska, kraje BRICS, następny krok to usunięcie dolara z roli głównej waluty międzynarodowej, co już się zaczyna dziać. Chyba, że NWO przyjdzie ze Wschodu, bo Chiny już wiele lat temu proponowały wspólną walutę światową. Zabić Putina :) ha ha. Putin to tylko mem - za nim stoją think tanki Kremla. Nie wierzę w upadek Rosji, raczej ta wojna ją skonsoliduje; Putin ma duże poparcie wśród zwykłych Rosjan, on przywrócił im dawne poczucie bycia mocarstwem. Plan Rosji w tej wojnie jest prosty - jak kiedyś z armią Hitlera - wciągać wojska i sprzęt nieprzyjaciela i niszczyć rakietami. Może zakończy się to remisem i podpisaniem pokoju, a każdy powie, że to on wygrał i to byłoby najlepsze.
  • This commment is unpublished.
   uczeń Jezusa · 1 lata temu
   @Luk Oderwij się od mediów i polityki i czytaj Biblię głoś Ewangelię jeśli jesteś chrześcijaninem! Przez politykę jeszcze nikt nikogo nie przyprowadził do Pana Jezusa! 
  • This commment is unpublished.
   Flaki · 1 lata temu
   @Jan Co Ty chlopie piszesz za farmazony? XD Putin i NWO? Putin nie jest niczyją marionetką tak dla Twojej wiadomości. Chyba nie muszę przypominać, że kilka lat temu Putin wydał list gończy za Sorosem i Rotschildem. Chyba nie widziałeś przemowy Putina na forum ekonomicznym w Petersburgu. 
  • This commment is unpublished.
   Helena · 1 lata temu
   @Flaki Flaki ales naiwny,Klaus Schwab wyraznie chwalił sie PUTINEM JAKO SWOIM UCZNIEM I WSZYSTKO JASNE.Zobacz JURIJ BIEZMIENOW -JAK NAPASC NA PANSTWO-tytuł mylący oraz jmperium klausa schwaba i jego marionetki
  • This commment is unpublished.
   Helena · 1 lata temu
   @uczeń Jezusa uczen Jezusa,przez interesowanie sie polityką sporo ludzi nawrociło innych i spor ludzi sie nawróciło,nie opowiadaj.Znam osobiscie.Nie ograniczaj Boga.Poza tym masz sie interesowac znakami ,a nie spać
 • This commment is unpublished.
  Dżoz · 1 lata temu
  Ciekawe.Nie znakazłem tutaj wpisu aby ktoś kogoś nie pouczał albo nie krytykował…
 • This commment is unpublished.
  stan · 1 lata temu
  Eizeusz podobał się  Bogu i to On prorokował o zmianie \tz.przywódców politycznych\Czy Elizeusz był obłudnikiem w świetle Słowa Bożego.Kolego nie wypisuj kłamliwych komentaży.Nie dorosłeś do pełni Chrystusowej.
 • This commment is unpublished.
  Lucy · 1 lata temu
  Po przeczytaniu komentarzy zastanawiam się co się dzieje ze społeczeństwem chrześcijańskim... Odsyłam do Przypowieści Salomona 18;15 "Kto usprawiedliwia niegodziwego i kto potępia sprawiedliwego, obaj budzą odrazę w Panu"
 • This commment is unpublished.
  Nie rozumiem · 1 lata temu
  Bombardowania ludności cywilnej w Serbii w 1999 nie były zbrodnią, bo w końcu dokonała ich "właściwa strona"... Chrystus byłby dumny...
 • This commment is unpublished.
  niebywałe · 1 lata temu
  Pokona go AI :)
 • This commment is unpublished.
  gość · 11 miesiecy temu
  Mamy być tymi którzy pragną sprawiedliwości dla ludzi ale nie tej pochodzącej z prawa tylko tej z wiary. Sprawiedliwości Chrystusa, która ratuje każdego skruszonego grzesznika. Fil 3-9 I znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary,

Ostatnie komentarze

@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.