Pastor w okopach z ukraińskimi żołnierzami

Pastor w okopach z ukraińskimi żołnierzami

niedziela, 26 luty 2023 15:30
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. Wikimedia/72. brygada

Pastor opowiada o tym, co usłyszał na froncie od ukraińskich żołnierzy, jak sytuacja wygląda na miejscu. 24 lutego minęła pierwsza rocznica brutalnej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Walentyn Koreniewycz jest pastorem kościoła Droga Prawdy, profesorem w seminarium w Irpieniu pod Kijowem, a także przewodniczącym jednej z największych wojennych służb kapelanów na Ukrainie - Gałązka Oliwna Ukraina.

Nie tylko jest na miejscu, podczas wydarzeń na Ukrainie, ale jest również jednym z niewielu chrześcijan, którzy służyli w armii radzieckiej (w latach 1981-91), a także później w armii ukraińskiej po upadku ZSRR. To podczas tego drugiego okresu nawrócił się.

10 lat, które spędził jako oficer logistyki w sowieckiej armii pomaga mu rozeznać się w strukturze armii rosyjskiej, a także sposobie myślenia Rosjan.

- Armia sowiecka i rosyjska są takie same. To ten sam duch, który kierował komunizmem 30 lat temu. W rosyjskiej armii są tysiące oficerów, którzy są tacy, jak ja byłem wczesniej. To nie jest Boża struktura - tłumaczy.

Jako lider kapelanów posługujących ukraińskim żołnierzom ujawnia, że żołnierze nieraz proszą o duchową posługę, szukają Boga.

- Wielu żołnierzy prosi, żeby kapelan usiadł przy nich podczas nocnej warty. Wszędzie na froncie żołnierze - mężczyźni i kobiety - mówią, że odczuwają tego wyjątkowego, jednoczącego ducha, którego nie potrafią wyjaśnić. Możemy wtedy powiedzieć, że to, co odczuwają, to modlitwy wierzących na Ukrainie i na całym świecie - mówi Koreniewycz.

Według niego, Bóg podczas tej wojny motywuje wierzacych do modlitwy i przygotowuje ich na przyjście antychrysta. Chce też zniszczyć ducha antychrysta w Moskwie, ale i na Ukrainie, gdzie wciąż, według niego, nie brakuje ludzi z sowiecką mentalnością. 

Duchowny zachęca do tego, by być świadomym tego, że wieloma osobami na Kremlu kieruje duch opresji. Dodaje, że trzeba się modlić, aby "zniszczyć szatańską narrację w ludzkich umysłach".

Na podstawie: Charisma News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Helena · 1 lata temu
  Ukraina ,przepros za Wołyń,bo Bóg te okrucieństwa na Polakach niewinnych  widział i za nie nie moze błogosławić,choc by chciał,a morderce Banderę uczyniliscie bohaterem narodowym.Bóg to widzi.Nawróccie sie ,przeproscie Boga i Polaków ,zyją jeszcze świadkowie .Nie zamiatajcie pod dywan,to rzecz nieuregulowana przed Bogiem.Pisze dla waszego dobra,by Bóg mógł wam błogosławić.
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 lata temu
   @Helena O tym to na każdym forunie trąbią, Ruskie trolle mają jedynie lekcję o Wołyniu wykutą na blachę 
  • This commment is unpublished.
   Rodem z zza buga · 1 lata temu
   @Natasza Pamiętaj, nie gadamy z trolami! Szkoda nerwów! Jeśli piszą z polskich IP, to nimi powinno się zająć ABW!
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 lata temu
   @Rodem z zza buga Często są to osoby związane z kamratami i Jaszczurem. Często starsze panie, wykształcone za komuny. Mają duże problemy z historią powszechną, bo je interesuje TYLKO POLSKA HISTORIA. a później piszą, że akcja Wisła była wysiedleniem Łemkow i nie tylko do ZSRR, o głodzie 1933 coś jeszcze słyszały, ale o 1946-1947 to już nie. Bazują na emocjach, krzywdzie i chęci zemsty. 
  • This commment is unpublished.
   z zza buga · 1 lata temu
   @Natasza Tak zapewne niewątpliwie masz rację, że to wynik mentalności socjalistycznej (komunistycznej) w PRL i  tak wielu starszego pokolenia zostało nie tylko paniom. A że panie w tym kraju dłużej żyją statystycznie niż ich mężowie więc możliwe, ze dłużej dręczy ich trauma z dzieciństwa PRLowego. Ale co się dziwić, jak opieka medyczna w PRL była do bani że do dziś ciężko się im podnieść z gruzów. Przykre i współczuję serio takim ludziom, gorzej jeśli młody frustrat o zapędach nacjonalistycznych wypisuje takie hejty. Ale tu z kolei Ewangelia mówi, że takich młodszych maluczkich wcześniej zgorszył ktoś starszy. Więc kamień młyński przewidziany jest na sądzie ostatecznym dla takich. 
  • This commment is unpublished.
   Ula · 1 lata temu
   @Natasza maja nie maja...Pamietac o historii musimy jako Polacy. Faktem jest ze w miejscu barbazynskich wycinek na Wolyniu nie ma nawet sladu tych bestialstw. Ani zabudowy polskich wiosek ani cmentarzy. wszytsko zrownane z niemia i porosle zieleniaLokalsi starszej daty z kolei udaja , pala glupa i nic nie pamietaja.O te symbole martylorogii trzeba walczyc albo przypominac, przypominac z miloscia, bo dziecko nie dwiga winy przodkowa obecnie Ukraincom nalezy sie pomoc bo walcza z odwiecznym ciemiezcom i wrogiem.
  • This commment is unpublished.
   wybaczam · 1 lata temu
   @Ula Ula tamte pokolenie już prawie wymarło! Teraz jest nowe niepamiętające i  nie mamy obowiązku pamiętać jeśli wybaczamy! Zwłaszcza chrześcijanie i jeszcze po tylu latach! Dziś nikt nam nie zagraża ze strony Ukrainy!  To nasi Bracia bohaterzy walczą też o naszą wolność aby Rosja dała spokój Europie i nam! Teraz bądźmy Ukranie wdzięczni bo giną za Ciebie i za mnie! 
  • This commment is unpublished.
   Rafał · 1 lata temu
   @wybaczam do wybaczam : totalny bełkot 
  • This commment is unpublished.
   wybaczam · 1 lata temu
   @Rafał Bełkotem tez nazwiesz słowa Pana Jezusa z Ewangelii Mateusza 5 rozdział?"Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych."
  • This commment is unpublished.
   ityle · 1 lata temu
   @Natasza banderowskie onuce też
  • This commment is unpublished.
   ityle · 1 lata temu
   @wybaczam naiwność + głupota = następna tragedia
 • This commment is unpublished.
  stan · 1 lata temu
  sW latach 30 ubiegłego wieku za czasów Stalina ruski mir zagłodził ponad 6 mil. chłopów ukraińskich tz,hołodomór.wysyłając zabrane zboże na zachód
  • This commment is unpublished.
   pytam · 1 lata temu
   @stan Masz na myśli do krajów Ententy?
  • This commment is unpublished.
   no tak ale · 1 lata temu
   @stan Rosja nie wysyłała zabranego zboża na Zachód, tylko zmuszała chłopów do oddawania swojego zboża na cele przemysłowe, a także eksportowe, w celu zwiększenia eksportu i pozyskania dewiz. W tym samym czasie, władze sowieckie prowadziły politykę kolektywizacji rolnictwa, która doprowadziła do zlikwidowania prywatnych gospodarstw rolnych na Ukrainie i innych częściach ZSRR.
 • This commment is unpublished.
  aaaaa · 1 lata temu
  aaaaa
 • This commment is unpublished.
  Clandestino · 1 lata temu
  Co za brednie. Propaganda hołdująca ukraińskim nazistom. Wojna zaczęła się od mordu w Odessie w 2014 roku. Potem Ukraińcy zamordowali około 15 000 cywili ukraińskich etnii Ruskiej, głównie na wschodzie Ukrainy. Bóg nie jest po niczyjej stronie. Tam gdzie nienawiść i gorycz tam waszego boga niema nazistowska europo.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.