Na Światowych Dniach Młodzieży do... meczetu, hinduistycznej świątyni

Na Światowych Dniach Młodzieży do... meczetu, hinduistycznej świątyni

czwartek, 20 lipiec 2023 22:04
Na Światowych Dniach Młodzieży do... meczetu, hinduistycznej świątyni fot. Pixabay.com

Światowe Dni Młodzieży to jedno ze sztandarowych katolickich wydarzeń. W tym roku uczestnicy będą jednak mogli wziąć udział nie tylko we mszy, ale również odwiedzić meczet, hinduistyczną świątynię czy synagogę.

ŚDM odbędą się w Lizbonie w dn 1-6 sierpnia. Weźmie w nich udział oczywiście papież Franciszek. Częścią agendy będzie dialog międzyreligijny, dość daleko posunięty...

O. Peter Stilwell, dyrektor Departamentu ds. Relacji Ekumenicznych i Dialogu Międzyreligijnego Patriarchatu Lizbony i Rady Kościołów, przekazał portugalskim mediom, że wizyty uczestników Światowych Dni Młodzieży we wspomnianych niechrześcijańskich miejscach kultu będą miały na celu promowanie dialogu pomiędzy osobami religijnymi.

Jedno wydarzenie międzyreligijne miało już zresztą miejsce podczas przygotowań do ŚDM - 10 maja.

Odbyło się ono w Lizbonie w siedzibie Lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM w ramach projektu "Pieśń dla pokoju". Jak czytamy na stronie Lisboa2023.org, "różnice kulturowe i religijne stworzyły ducha jedności i promowania pokoju".

W trakcie spotkania recytowano między innymi hinduistyczny poemat, a także fragmenty Koranu. Udział wzięli przedstawiciele różnych religii i kościołów z Portugalii - hinduistów, katolików, muzułmanów czy mormonów.

Reklama

Jednocześnie na Światowe Dni Młodzieży zapraszani są protestanci. Celem tegorocznej imprezy ma być bowiem także ekumenizm.

W rozmowie z portugalską agencją informacyjną RTP katolicki kardynał-elekt Americo Aguilar stwierdził, że celem Światowych Dni Młodzieży nie jest "nawracanie ludzi do Chrystusa czy Kościoła katolickiego ani nic w tym rodzaju".

Jak dodal, w ŚDM nie chodzi o prozelityzm, ale o "poznanie siebie nawzajem i poszanowanie jako braci".

Na podstawie: National Catholic Register

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Komu i do czego to potrzebne? · 9 miesiecy temu
  cytat: 
  "..ŚDM w ramach projektu "Pieśń dla pokoju". Jak czytamy na stronie Lisboa2023.org, "różnice kulturowe i religijne stworzyły ducha jedności i promowania pokoju".
  W trakcie spotkania recytowano między innymi hinduistyczny poemat, a także fragmenty Koranu. Udział wzięli przedstawiciele różnych religii i kościołów z Portugalii - hinduistów, katolików, muzułmanów czy mormonów."
  hahaha... no nieźle! Widać jak na dłoni do czego dąży watykan!
  Ale czego spodziewać się po polityczno-religijnej organizacji powołanej w IV w n e przez Konstantyna?!
  Pismo Święte podaje, że Jezus Chrystus jest jedyną drogą do Boga Ojca. 
  I co na to hinduiści, muzułmanie, mormoni czy jacyś inni szamani, z którymi "modlił się" np. JPII?
 • This commment is unpublished.
  głosić · 9 miesiecy temu
  różni chrześcijanie mogą mieć różne spojrzenie na sprawy, ale 1 powinno być kim jest Bóg, kim jest Jezus, kim jest Duch Św... jak mieć relację z Bogiem i zbawienie pochodzi tylko od Jezusa, Żydzi kiedyś uwierzyli a obecni co nie uwierzyli czekają na tegoż Mesjasza (akceptują go obecni mesjanistyczni)... ale reszta to osoby, którym należy głosić ewangelię a nie klepać się po plecach.. odnośnie pokoju, Jezus zapowiedział, że wierzących będą czekać prześladowania i to mamy zaakceptować i wierzyć w Boga a niekoniecznie zbijać piątki i utargować pokój tracąc wiarę...wydarzenia, gdzie się zaprasza ludzi z każdego wierzenia jak najbardziej, jako słuchaczy, na wydarzenie głoszenia Boga, jako modlitwę o nich i za nich jeśli chcą, jako miejsce dyskusji i głoszenia Jezusa
 • This commment is unpublished.
  Mario · 9 miesiecy temu
  Przepraszam bardzo.  Co to ma byc, jeslijest to prawda? Przyznaje,  ciężko mi w to uwierzyć. 
 • This commment is unpublished.
  JarekN · 9 miesiecy temu
  Jeżeli nie jest nawracanie ,to po co ten cyrk.
 • This commment is unpublished.
  KasiaP · 8 miesiecy temu
  Celem ŚDM nie jest nawracanie ludzi do Chrystusa... To po co jest ŚDM? To chyba jest jakaś laicka impreza! Gdzie jest głoszenie, że Jezus Chrystus jest jedyną drogą do Ojca? Gdzie jest głoszenie, że Jezus Chrystus jest jedyną Prawdą? To celem ŚDM nie jest już najwidoczniej głoszenie Prawdy, ale jakaś herezja! Wielu ludzi, nawróconych z buddyzmu, z islamu mówi wyraźnie: te religie są fałszywe! Już dawno Kościół Katolicki mówił, że mormoni to sekta! Gdzie się to teraz zapodziało? To teraz już wszystko bierzemy do jednego worka, kłamliwie utrzymując, że wszędzie jest prawda? Chyba Kościół Katolicki pod przewodnictwem papieża Franciszka idzie w BARDZO złym kierunku!
 • This commment is unpublished.
  Yvonn · 8 miesiecy temu
  Gotowanie żaby trwa‼️‼️‼️🙈Czytajcie,STUDIUJCIE ,badajcie Słowo Boże ‼️PAN JEZUS NADCHODZI I OSĄDZI CAŁĄ TĄ "SODOMĘ"wkrotce👉📖

Ostatnie komentarze

Marianna Schreiber, Natalia Niemen... Chłopy, trzymajcie się!
@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.