Warszawa

0°C

  Kanclerz Angela Merkel w ogniu krytyki, bo sprzeciwiła się adopcji homoseksualnej

  Kanclerz Angela Merkel w ogniu krytyki, bo sprzeciwiła się adopcji homoseksualnej

  środa, 11 wrzesień 2013 19:21
  kanclerz Angela Merkel kanclerz Angela Merkel fot. Wikimedia

  Ubiegająca się o reelekcję kanclerz Niemiec podpadła gejom i popierającym ich politykom.

  - Osobiście nie złożyłabym projektu ustawy wnoszącego o całkowitą równość, jeśli chodzi o adopcję. Tu chodzi o dobro dziecka. Być może wydaje się, że jestem staroświecka, ale muszę przyznać, że mam z tym kłopot - wyznała w telewizji ARD Angela Merkel.

  Inne stanowisko prezentuje drugi kandydat do urzędu kanclerskiego - Peer Steinbrueck z SPD. Opowiada się on za legalizacją adopcji homoseksualnej. Według niego, geje i lesbijki otaczają dzieci taką samą miłością, jak pary heteroseksualne.

  SPD oskarżyła Merkel o dyskryminowanie homoseksualistów. W podobnym tonie wypowiedział się sekretarz FDP Patrick Doering. Według niego, CDU (partia Merkel) powinna "zdjąć klapki z oczu i pogodzić się z rzeczywistością".

  Wypowiedź pani kanclerz spotkała się oczywiście z ostrą krytyką również ze strony niemieckiego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów.

  Jednopłciowe związki partnerskie zalegalizowano w Niemczech w 2001 roku. Czy już wkrótce homoseksualiści będą u naszych sąsiadów mieli prawo do zawierania małżeństw i adopcji dzieci?

  To możliwe, jeśli tylko kanclerzem zostanie Peer Steinbrueck. Wybory za niespełna dwa tygodnie.

  Udostępnij


  Źródło: Voice of Russia, Gazeta.pl

  Please publish modules in offcanvas position.