Organizatorzy Festiwalu Nadziei tłumaczą, dlaczego podjęli współpracę z wiernymi różnych wyznań

Organizatorzy Festiwalu Nadziei tłumaczą, dlaczego podjęli współpracę z wiernymi różnych wyznań

wtorek, 15 kwiecień 2014 14:16
Organizatorzy Festiwalu Nadziei tłumaczą, dlaczego podjęli współpracę z wiernymi różnych wyznań fot. krotoszyn-charisma.pl

Podczas Festiwalu Nadziei protestanci będą współpracować z katolikami. Organizatorzy tłumaczą dlaczego.

Jak informowaliśmy, w organizację wydarzenia, na którym głównym mówcą będzie protestancki kaznodzieja Franklin Graham, zaangażowała się Konferencja Episkopatu Polski. Do udziału w nim zaprosił katolików metropolita warszawski - abp Kazimierz Nycz.

"Drodzy ewangelizatorzy, z ogromną radością pragnę zaprosić Was do zaangażowania się w wyjątkowe przedsięwzięcie ewangelizacyjne - ekumeniczny Festiwal Nadziei, podczas którego pragniemy wspólnie z naszymi braćmi i siostrami innych denominacji chrześcijańskich głosić światu Jezusa - jedyną nadzieję świata, jak i każdego człowieka" - zaapelował do katolików Nycz.

Wyjaśnił również:

"Nasza obecność na stadionie wynika także z przekonania, że będzie tam znacząca liczba uczestników, dorosłych i młodzieży katolickiej. Nie możemy ich zostawić bez duchowej opieki. Chcemy być współorganizatorami tego dzieła ewangelicznego".

Jak się jednak okazuje, sprawa współpracy międzywyznaniowej przed i podczas Festiwalu wzbudziła spore zamieszanie. Na tyle duże, że Rada Festiwalu opublikowała w tej sprawie specjalne oświadczenie. Oto jego treść:

"W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi współpracy chrześcijan różnych wyznań w ramach przygotowań do Festiwalu Nadziei informujemy, że szeroko pojęta współpraca środowisk chrześcijańskich była od początku  jednym z celów Festiwalu, niezależnie od kraju, w jakim on się odbywał. Współpraca ta dotyczy każdego, dla którego przesłanie Ewangelii o zbawieniu dzięki dziełu Jezusa Chrystusa (poprzez śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie) jest absolutnie fundamentalne. Wszystko inne jest drugorzędne i pozostaje kwestią interpretacji wyznaniowej danego kościoła.
 
Jednocześnie oświadczamy, że zgodnie z zamierzeniami organizatorów (Billy Graham Evangelistic Association i Fundacji Festiwal Nadziei) treścią Festiwalu Nadziei będzie Ewangelia o zbawieniu JEDYNIE przez Jezusa Chrystusa, a zostanie ona wyrażona poprzez program muzyczny skupiony JEDYNIE wokół osoby Jezusa Chrystusa oraz JEDNO przesłanie Nadziei, wygłoszone przez pastora Franklina Grahama. JEDYNĄ literaturą dostępną podczas Festiwalu będzie Pismo Święte oraz materiały wydane przez Fundację Festiwal Nadziei, a JEDYNYM patronem całego przedsięwzięcia jest nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus.
 
Wszystkich, którym bliskie są ww. treści i założenia zapraszamy do współpracy."

Festiwal Nadziei odbędzie się w dn. 14-15 czerwca na stadionie Pepsi Arena w Warszawie.

Udostępnij

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 kwiecień 2014 18:25
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.