Ludzie mający wpływ na stosowanie prawa w Polsce otrzymają Biblie. Oto kto je im wysłał

Ludzie mający wpływ na stosowanie prawa w Polsce otrzymają Biblie. Oto kto je im wysłał

sobota, 08 listopad 2014 15:32
Ludzie mający wpływ na stosowanie prawa w Polsce otrzymają Biblie. Oto kto je im wysłał fot. delectio.pl

Biblia dla osób mających wpływ na losy naszego kraju. Oto kto wpadł na ten pomysł.

W 2013 roku adresatami akcji Kościoła Chrześcijan Baptystów byli politycy i dziennikarze. Teraz odbiorcami ponad 200 egzemplarzy Biblii są sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i dziekani wydziałów prawa wyższych uczelni.

Skąd taki pomysł i jaki jest cel?

W liście do adresatów tegorocznej akcji pastor dr Mateusz Wichary, przewodniczący rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce, napisał:

"W obecnych czasach prawo stanowione coraz częściej oddziela się od ostatecznego Prawodawcy, starając się jakoś wywieźć jego sens istnienia ze społecznej konieczności czy użyteczności. Wydaje mi się jednak, że to bardzo słaba dla niego podstawa. Prowadzi do relatywizmu, postrzegania prawa jako narzędzia opresji i niesprawiedliwości. Może również prowadzić do cynizmu i nihilizmu, które z pewnością nie kształtują szacunku do prawa. Apostoł Paweł w swoim liście pisze „..czyn zgodny z prawem pochodzi z tego, co mają wypisane w swych sercach. Poświadcza to ich sumienie oraz myśli, które ich oskarżają lub biorą w obronę” (List do Rzymian 2,15). Werset ten mówi o sumieniu jako o wewnętrznym trybunale człowieka, przed którym myśli „ich oskarżają lub biorą w obronę”. Dobre sumienie jest darem. To powszechne działanie Boże, w każdym człowieku, niezależnie od kultury, czasu, rasy, płci. Jego istnienie to apologia instytucji sądu. Skoro Bóg ma swoje prawo, i daje je nam poznać, nasze wartościowanie jest uzasadnione. Dodatkowo, Biblia mówi również o objawionym prawie Bożym. Dziesięć przykazań wraz z kilkoma innymi prawami Starego i Nowego Testamentu stało się podwaliną naszej cywilizacji".

Prezent w postaci Biblii ma być zachętą, aby prawnicy sprawujący wysokie funkcje w naszym kraju sięgali do tego źródła i doświadczali mocy przemienionego życia opartego na zasadach w niej zawartych. Druga akcja wysyłki Biblii wynika również z przekonania, że niezmienne od wieków prawa i wartości chrześcijańskie w niej zawarte są mocną bazą do sprawowania sprawiedliwych rządów i działań, które będą jednoczyć i budować siłę narodu - piszą baptyści.

Więcej informacji pod adresem: info@baptysci.pl

Udostępnij

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 30 listopad 2014 19:32
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.