Rozbawiony Leszek Miller opisał szatana (WIDEO)

Rozbawiony Leszek Miller opisał szatana (WIDEO)

wtorek, 14 kwiecień 2015 16:06
Leszek Miller Leszek Miller kadr programu "Po przecinku" w TVP Info

Żarty żartami. Tymczasem sprawa jest poważna. Mówi o tym całe konserwatywne środowisko i Kościół katolicki.

Bronisław Komorowski złożył podpis pod konwencją Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Prezydent oświadczył, że uczynił to z troski o ofiary przemocy. Tłumaczył, że gdyby Polska nie ratyfikowała dokumentu, to okryłaby się "międzynarodową hańbą".

Jednak zdaniem wielu, nazwa konwencji może mylić. Pojawia się mnóstwo opinii, że tak naprawdę stanowi ona poważne zagrożenie dla rodziny.

- Pan prezydent mija się zupełnie z prawdą, mówiąc, że ta konwencja diagnozuje realne zjawiska przemocy. To jest dokument na wskroś ideologiczny. (...) Nie powinniśmy sugerować się nazwą konwencji, która mówi o przeciwdziałaniu przemocy. Stanowi to tylko przykrywkę dla narzucania ideologii gender - mówi etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Podobną opinię wyrażają prawicowi politycy. Wśród nich kandydat na prezydenta - Andrzej Duda. Jest on przekonany, że konwencja zagraża tradycyjnemu podziałowi ról w rodzinie.

- Inne zmiany można wprowadzić samemu do naszego systemu, nie musimy wprowadzać konwencji, która wprowadza nam obce treści ideologiczne. Co to jest płeć społeczno-kulturowa? - pyta.

Zastrzeżenia ma także znana z ostrych telewizyjnych dyskusji posłanka Marzena Wróbel.

- w tej konwencji są zapisy niezwykle groźne, które de facto zmieniają definicję płci. Po raz pierwszy w naszym systemie prawnym pojawiło się pojęcie „płci społeczno-kulturowej”. Oznacza to, że kryterium biologiczne, które jest dla wszystkich oczywiste i zrozumiałe nie będzie w tym momencie kryterium najistotniejszym - ostrzega posłanka Marzena Wróbel.

Jej zdaniem, jest to uderzenie w tożsamość ludzką. Jest ona też przekonana, że za tą konwencją "pójdą kolejne zmiany w polskim prawie".

Szef SLD Leszek Miller bagatelizuje obawy związane z konwencją i drwi z lęku przed ideologią gender. Zastrzeżenia rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. Józefa Klocha skomentował wyraźnie rozbawiony:

"Ja wiem, że tam jest to podejrzenie, że w tym tekście znajduje się szatan. Szatan nazywa się "gender". Pryska siarką, mruży ślepia".

- Pan go chyba widział, skoro Pan go tak dosadnie plastycznie opisuje - wtrąciła prowadząca program Hanna Lis.

- No ale cóż, jak ktoś chce widzieć tego szatana, to będzie go widział - dokończył szef SLD.

Tę wypowiedź można obejrzeć TUTAJ

Opracowanie: ChnNews.pl
Na podstawie: Nasz Dziennik, wpolityce.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 kwiecień 2015 16:24
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.