Warszawa

17°C

  Szok. Mają nie mówić "panie i panowie", bo to... obraźliwe

  Szok. Mają nie mówić "panie i panowie", bo to... obraźliwe

  środa, 10 styczeń 2018 16:09
  Szok. Mają nie mówić "panie i panowie", bo to... obraźliwe fot. Pixabay.com

  Poprawność polityczna doszła do szaleństwa. Tym razem pojawiło się zalecenie, by nie mówić "panie i panowie" ani "chłopcy i dziewczęta".

  Takie absurdalne zalecenie znalazło się w instrukcji dla 15 tysięcy wolontariuszy, personelu i pracowników Igrzysk Wspólnoty Narodów Złotego Wybrzeża (Gold Coast Commonwealth Games), które odbędą się w Australii.

  Broszura zawiera również zalecenie, by mówić o "rodzicach", a nie matce i ojcu i o partnerach zamiast o "mężu" czy "dziewczynie".

  Neutralne płciowo sformułowania mają zapobiec "urazie".

  Okazuje się jednak, że w Australii wciąż są osoby, które zachowują zdrowy rozsądek. Wśród nich jest liderka opozycji w stanie Queensland Deb Frecklington, która powiedziała, że wspomniane zasady świadczą o tym, że "zdrowy rozsądek przekształcił się w szaleństwo". Wezwała organizatorów, by jeszcze raz przemyśleli swoją decyzję.

  Zawiedzeni są także niektórzy wolontariusze.

  - Nie mogłam się doczekać udziału w tych zawodach jako wolontariuszka, ale teraz już tak nie jest. Ta cała poprawność polityczna poszła za daleko. To głupota, byśmy nie mogli mówić "chłopcy i dziewczęta" - wskazuje Liz McCleary.

  Dodała ona, że jest jej żal następnego pokolenia, bo będzie ono z pewnością "zdezorientowane".

  Szef organizacji zawodów Mark Peters odpiera zarzuty i mówi, że zalecenia stanowią odpowiedź na zastrzeżenia podnoszone przez innych wolontariuszy odnośnie komunikacji ze sportowcami i gośćmi z różnych środowisk i kultur. Dodaje, że instrukcje mają charakter sugestii, a nie obowiązku.

  Na podstawie: News.com.au

  Zobacz także: Ponad milion odsłon świadectwa byłej lesbijki (WIDEO)

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.