Aktor Tomasz Karolak na konwencji prezydenta odwołał się do spektaklu obrażającego Jezusa

Aktor Tomasz Karolak na konwencji prezydenta odwołał się do spektaklu obrażającego Jezusa

czwartek, 14 maj 2015 18:41
Tomasz Karolak w TVP Info Tomasz Karolak w TVP Info

Nieoczekiwany argument na rzecz głosowania na Bronisława Komorowskiego padł ze strony Tomasza Karolaka podczas spotkania wyborczego w Łodzi.

Konwencja w miejscowym Muzeum Włókiennictwa była transmitowana na żywo przez wszystkie telewizje informacyjne. Prezydent właśnie tam zdecydował się ogłosić swoje nowe hasło wyborcze: "Bronisław Komorowski - prezydent naszej wolności".

Zanim jednak wystąpił, przemówiła prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska i aktor Tomasz Karolak znany m.in. z seriali "Ojciec Mateusz", "Rodzinka.pl" czy "Hotel 52".

Ten ostatni, zachęcając do głosowania na Komorowskiego i jednocześnie zniechęcając do głosowania na Andrzeja Dudę, odwołał się do przedstawienia Golgota Picnic, które wzbudziło duże kontrowersje ze względu na swój bluźnierczy charakter, szyderczy w stosunku do Chrystusa.

- Ja nie chcę żyć również jako artysta, aktor w Polsce, gdzie nie mogę przeczytać sztuki pod Pałacem Kultury, bo jestem opluty i naruszona jest moja godność osobista, co miało miejsce, przypomnę wszystkim - Golgota Picnic. Zapomnieliśmy już o tym prawda? - powiedział do zgromadzonych Karolak.

Całe wystąpienie Tomasza Karolaka na łódzkiej konwencji prezydenta Komorowskiego można obejrzeć TUTAJ

W ubiegłym roku, gdy spektakl Golgota Picnic był wystawiany w naszym kraju, arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przyznał, że jest on "odbierany powszechnie jako bluźnierczy i wyśmiewający w sposób ordynarny to, co dla chrześcijan jest największą świętością".

Z kolei na stronie protestuj.pl, gdzie powstała petycja przeciwko Golgota Picnic, alarmowano, że spektakl przedstawia Chrystusa jako "zadufanego w sobie egoistę, antyspołecznego oszusta i patrona Kościoła promującego molestowanie nieletnich". Zaznaczono także, że sztuka, oprócz świętokradztwa, zawiera sceny obsceniczne, pełne brzydoty i pornografii".

"Gazeta Wyborcza" pisze, że jej reżyser, Rodrigo Garcia "stawia tezę, że chrześcijaństwo zbudowane na gloryfikacji krwawej ofiary zaraża świat przemocą."

W opublikowanych przez "GW" fragmentach tekstu można przeczytać między innymi tak bluźniercze tezy, jak to, że Chrystus "kipiał z zazdrości i nienawiści i chciał podkładać ogień na prawo i lewo", a także, że "chciał być panem grupki szaleńców - nazwał ich ludem wybranym, aby wprowadzić szowinizm".

Spektakl wywoływał protesty nie tylko w Polsce. Między innymi także w Hiszpanii i Francji. W związku z jego wystawieniem, w 2011 roku ulicami Paryża przeszła kilkutysięczna demonstracja określana jako marsz przeciwko chrystianofobii.

Czytaj także: Minister kultury zafascynowana antychrześcijańskim spektaklem Golgota Picnic

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 maj 2015 20:06
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.