Aktor Tomasz Karolak na konwencji prezydenta odwołał się do spektaklu obrażającego Jezusa

Aktor Tomasz Karolak na konwencji prezydenta odwołał się do spektaklu obrażającego Jezusa

czwartek, 14 maj 2015 18:41
Tomasz Karolak w TVP Info Tomasz Karolak w TVP Info

Nieoczekiwany argument na rzecz głosowania na Bronisława Komorowskiego padł ze strony Tomasza Karolaka podczas spotkania wyborczego w Łodzi.

Konwencja w miejscowym Muzeum Włókiennictwa była transmitowana na żywo przez wszystkie telewizje informacyjne. Prezydent właśnie tam zdecydował się ogłosić swoje nowe hasło wyborcze: "Bronisław Komorowski - prezydent naszej wolności".

Zanim jednak wystąpił, przemówiła prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska i aktor Tomasz Karolak znany m.in. z seriali "Ojciec Mateusz", "Rodzinka.pl" czy "Hotel 52".

Ten ostatni, zachęcając do głosowania na Komorowskiego i jednocześnie zniechęcając do głosowania na Andrzeja Dudę, odwołał się do przedstawienia Golgota Picnic, które wzbudziło duże kontrowersje ze względu na swój bluźnierczy charakter, szyderczy w stosunku do Chrystusa.

- Ja nie chcę żyć również jako artysta, aktor w Polsce, gdzie nie mogę przeczytać sztuki pod Pałacem Kultury, bo jestem opluty i naruszona jest moja godność osobista, co miało miejsce, przypomnę wszystkim - Golgota Picnic. Zapomnieliśmy już o tym prawda? - powiedział do zgromadzonych Karolak.

Całe wystąpienie Tomasza Karolaka na łódzkiej konwencji prezydenta Komorowskiego można obejrzeć TUTAJ

W ubiegłym roku, gdy spektakl Golgota Picnic był wystawiany w naszym kraju, arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przyznał, że jest on "odbierany powszechnie jako bluźnierczy i wyśmiewający w sposób ordynarny to, co dla chrześcijan jest największą świętością".

Z kolei na stronie protestuj.pl, gdzie powstała petycja przeciwko Golgota Picnic, alarmowano, że spektakl przedstawia Chrystusa jako "zadufanego w sobie egoistę, antyspołecznego oszusta i patrona Kościoła promującego molestowanie nieletnich". Zaznaczono także, że sztuka, oprócz świętokradztwa, zawiera sceny obsceniczne, pełne brzydoty i pornografii".

"Gazeta Wyborcza" pisze, że jej reżyser, Rodrigo Garcia "stawia tezę, że chrześcijaństwo zbudowane na gloryfikacji krwawej ofiary zaraża świat przemocą."

W opublikowanych przez "GW" fragmentach tekstu można przeczytać między innymi tak bluźniercze tezy, jak to, że Chrystus "kipiał z zazdrości i nienawiści i chciał podkładać ogień na prawo i lewo", a także, że "chciał być panem grupki szaleńców - nazwał ich ludem wybranym, aby wprowadzić szowinizm".

Spektakl wywoływał protesty nie tylko w Polsce. Między innymi także w Hiszpanii i Francji. W związku z jego wystawieniem, w 2011 roku ulicami Paryża przeszła kilkutysięczna demonstracja określana jako marsz przeciwko chrystianofobii.

Czytaj także: Minister kultury zafascynowana antychrześcijańskim spektaklem Golgota Picnic

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 maj 2015 20:06
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.