Polski pastor: oto prawdy w sprawie imigrantów

Polski pastor: oto prawdy w sprawie imigrantów

czwartek, 19 listopad 2015 19:33
imigranci w Monachium imigranci w Monachium kadr relacji telewizji BBC

Wielu chrześcijańskich przywódców padło w sprawie uchodźców ofiarą własnej retoryki, ideologii - mówi pastor warszawskiego kościoła.

Głos w sprawie migracji zabrał pastor Kościoła Chwały - Janusz Szarzec.

W opublikowanym w Internecie nagraniu zwraca uwagę, że politycy, którzy wcześniej opowiadali się za masowym napływem uchodźców, teraz zaczynają się "powoli wycofywać ze swoich stanowisk".

Szarzec odnosi się także do przywódców chrześcijańskich.

- Niektórzy z nich zapomnieli o tym, że w imię miłości bliźniego nie sposób jednocześnie zapomnieć o tak istotnym czynniku, jakim jest prawda, rzeczywistość codziennego życia. Zapomniano również, że ten sam Duch Święty, który jest, co prawda, Duchem miłości, jest również Duchem trzeźwego myślenia, którego niektórym najwidoczniej zabrakło - mówi pastor.

Apeluje, by przyjrzeć się "kilku prawdom" związanym z kwestią uchodźstwa.

Szarzec: imigranci to przede wszystkim młodzi mężczyźni

Odnosi się tu do tego, że "zdecydowana większość tych uchodźców czy imigrantów to nie kobiety i dzieci, ale młodzi, zdrowi mężczyźni, którzy bardzo często z okrzykiem "Allah akbar" i "Niemcy, Niemcy!" zdążają ku bramom Europy".

Pastor powołuje się także na opinię Syryjczyków, którzy przybywają do Polski, głównie chrześcijan.

- Między innymi oni potwierdzają tę prawdę, że większość ludzi, która w tej chwili chce dostać się na teren Unii Europejskiej to imigranci, a nie uchodźcy - zaznacza.

Jak mówi, ci sami "prawdziwi syryjscy uchodźcy" podkreślają, że "niemożliwe jest w tej chwili ustalenie tożsamości poszczególnych uchodźców".

- W samej Turcji syryjski paszport można nabyć za tysiąc euro, więc każdy może w ten sposób stać się Syryjczykiem - argumentuje Szarzec.

Szarzec: wśród migrantów mogą być terroryści

Za "głupotę" i "naiwność" uznaje twierdzenie jakoby przedstawiciele tzw. Państwa Islamskiego nie korzystali z okazji do przybycia do Europy razem z falą migrantów.

Zauważa, że imigranci dążą przede wszystkim do zamieszkania w Niemczech.

- Stąd my jako Polacy nie potrzebujemy się obawiać tej imigracji. Bez względu na to czy zamieszkają tutaj, po upływie jakiegoś czasu, kiedy tylko nadarzy się okazja, będą emigrować - podkreśla Szarzec i wskazuje na wysokie zasiłki u naszych zachodnich sąsiadów.

Według niego, jeśli ktoś chce pomóc uchodźcom, to powinien wsłuchać się w głosy syryjskich chrześcijan.

- Oni mówią, że najlepszym rozwiązaniem byłoby nie przyjmować tych, którzy szturmują bramy Europy i w większości tej pomocy nie potrzebują, ale spróbować tam na miejscu, na Bliskim Wschodzie, w Syrii, Turcji, Jordanii uruchomić placówki dyplomatyczne poszczególnych krajów i przy przyspieszonych procedurach wizowych rozpatrywać podania tych ludzi - stwierdza pastor.

Przytacza także kolejne tezy.

Szarzec: 90 proc. migrantów to muzułmanie

- Prawdą jest również fakt, że zdecydowana większość, ponad 90 proc. imigrantów to muzułmanie. Prawdą jest też to, że nie tylko Europa jest odpowiedzialna za absorbcję tych imigrantów - podkreśla.

Przypomina o bogatych krajach muzułmańskich, które według niego, powinny być zobligowane, by zatroszczyć się o los tych ludzi.

Na koniec zaznacza, że w pierwszej kolejności pomoc powinny otrzymać osoby, w tym chrześcijanie z Bliskiego Wschodu, które "są eksterminowane przez bojowników Państwa Islamskiego".

Szarzec: wierzący mogą odegrać rolę w sprawie migracji

Jego zdaniem, wierzący mogą odegrać istotną rolę, kiedy będą mieli do czynienia z ludźmi, którzy naprawdę "potrzebują pomocy" i przyjechali do Polski, by spędzić co najmniej kilka lat życia w naszym kraju.

- Wówczas jesteśmy w stanie i powinniśmy wykazać się nie tylko dobrą wolą, słowem, ale wspomóc tych ludzi, oferując swój czas, finanse. Wtedy będzie miało to sens i będzie zgodne z prawdą ewangelii Jezusa Chrystusa i wtedy będzie to realna pomoc ludziom w realnych problemach - podkreślił Janusz Szarzec.

Poniżej wideo z jego pełną wypowiedzią.

Zobacz także: Ostrzeżenie: muzułmanie mają plan podboju Europy. Oto jaki

 

Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2015 17:09
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.