Polscy pastorzy zabrali głos w sprawie kryzysu parlamentarnego

Polscy pastorzy zabrali głos w sprawie kryzysu parlamentarnego

niedziela, 18 grudzień 2016 00:00
blokada mównicy Sejmowej przez opozycję blokada mównicy Sejmowej przez opozycję fot. Niezalezna.pl

Kryzys parlamentarny wywołał reakcje także wśród polskich pastorów.

Jarosław Bagiński"Zazwyczaj milczę w kwestiach politycznych, jednak to, co ostatnio się dzieje wokół demokratycznie wybranego Sejmu i rządu, zmusza mnie do zabrania głosu" - pisze na swoim profilu na Facebooku pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Zielonej Górze - Jarosław Bagiński.

Wzywa "braci i siostry i ludzi dobrej woli" do "uspokojenia i otrzeźwienia". Do tego, by "nie dołączali do awantury" i chronili swoje serca przed "nienawiścią", a także by nie dali się "złemu sprowokować i napuścić wzajemnie na siebie".

Bagiński podkreśla, że choć zarówno słowa rządzących, jak i opozycji są ważne, to jednak najważniejsze są słowa Boga, który powiedział, że wierzący powinni "szukać pokoju".

Pastor zaznacza, że obecny rząd i Sejm zostały wybrane w demokratycznych wyborach i jedynie w takich może zostać odwołany lub zmieniony.

"Jeżeli komuś poczynania obecnego Sejmu i rządu się nie podobają, niech przygotuje się do wyborów za trzy lata. Nie dołączajmy do tych, którzy chcieliby sprowokować zamach stanu i "Majdan" w Warszawie" - ostrzega, a za przykład, który ma Polaków "otrzeźwić", podaje niedawne wydarzenia na Ukrainie.

Bagiński apeluje również do wierzących, by modlili się o mądrość i błogosławieństwo dla obu stron kryzysu parlamentarnego.

"Módlmy się dla nich o powściągliwość i wycofanie z brnięcia w stronę anarchii i konfrontacji na ulicy, rozlewu krwi!" - pisze.

Andrzej Stepanow

Pastor innego ewangelicznego kościoła - "Spichlerz" w Warszawie - Andrzej Stepanow, jako Ukrainiec, zwrócił uwagę, że akurat na Ukrainie "Majdan był właściwy" i "powalił mafię". Jednak, jego zdaniem, w naszym kraju przejęcie władzy przez opozycję na drodze siłowej nie powinno mieć miejsca.

Wpis pastora Jarosława skomentował także pastor KChWE "El Shaddai" w Pruszkowie - Jacek Słaby.

Jacek Słaby"Jarku, dobrze powiedziane, definitywnie siły którym nie zależy na silnej, stabilnej Polsce chcą nas skłócić i wprowadzić zamieszanie by mieć pretekst do realizacji swojej strategii. Wierzący powinni modlić się o Ojczyznę i jej powodzenie" - napisał.

W mediach społecznościowych sytuację wokół Sejmu aktywnie komentuje także znany z ciętych wypowiedzi pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie - Paweł Chojecki.

Również tym razem nie przebiera w słowach.

Krzysztof Majdyło, pastor ewangelicznego kościoła "Armia Dawida" w Gdańsku, opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z protestu przed siedzibą PiS w Trójmieście, a także artykuł portalu naTemat.pl: "Tych obrazów Polacy długo nie zapomną. Zobacz, jak policja pacyfikowała protestujących, by zrobić przejazd politykom PiS"

Z kolei pastor warszawskiego kościoła "Droga" Marek Ciesiółka odpowiedział na Twitterze na ten post dziennikarza TVP - Samuela Pereiry:

Zobacz także: Amerykański kaznodzieja Rick Joyner o Beacie Szydło

Reklama

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 styczeń 2017 12:29
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.