Polscy pastorzy zabrali głos w sprawie kryzysu parlamentarnego

Polscy pastorzy zabrali głos w sprawie kryzysu parlamentarnego

niedziela, 18 grudzień 2016 00:00
blokada mównicy Sejmowej przez opozycję blokada mównicy Sejmowej przez opozycję fot. Niezalezna.pl

Kryzys parlamentarny wywołał reakcje także wśród polskich pastorów.

Jarosław Bagiński"Zazwyczaj milczę w kwestiach politycznych, jednak to, co ostatnio się dzieje wokół demokratycznie wybranego Sejmu i rządu, zmusza mnie do zabrania głosu" - pisze na swoim profilu na Facebooku pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Zielonej Górze - Jarosław Bagiński.

Wzywa "braci i siostry i ludzi dobrej woli" do "uspokojenia i otrzeźwienia". Do tego, by "nie dołączali do awantury" i chronili swoje serca przed "nienawiścią", a także by nie dali się "złemu sprowokować i napuścić wzajemnie na siebie".

Bagiński podkreśla, że choć zarówno słowa rządzących, jak i opozycji są ważne, to jednak najważniejsze są słowa Boga, który powiedział, że wierzący powinni "szukać pokoju".

Pastor zaznacza, że obecny rząd i Sejm zostały wybrane w demokratycznych wyborach i jedynie w takich może zostać odwołany lub zmieniony.

"Jeżeli komuś poczynania obecnego Sejmu i rządu się nie podobają, niech przygotuje się do wyborów za trzy lata. Nie dołączajmy do tych, którzy chcieliby sprowokować zamach stanu i "Majdan" w Warszawie" - ostrzega, a za przykład, który ma Polaków "otrzeźwić", podaje niedawne wydarzenia na Ukrainie.

Bagiński apeluje również do wierzących, by modlili się o mądrość i błogosławieństwo dla obu stron kryzysu parlamentarnego.

"Módlmy się dla nich o powściągliwość i wycofanie z brnięcia w stronę anarchii i konfrontacji na ulicy, rozlewu krwi!" - pisze.

Andrzej Stepanow

Pastor innego ewangelicznego kościoła - "Spichlerz" w Warszawie - Andrzej Stepanow, jako Ukrainiec, zwrócił uwagę, że akurat na Ukrainie "Majdan był właściwy" i "powalił mafię". Jednak, jego zdaniem, w naszym kraju przejęcie władzy przez opozycję na drodze siłowej nie powinno mieć miejsca.

Wpis pastora Jarosława skomentował także pastor KChWE "El Shaddai" w Pruszkowie - Jacek Słaby.

Jacek Słaby"Jarku, dobrze powiedziane, definitywnie siły którym nie zależy na silnej, stabilnej Polsce chcą nas skłócić i wprowadzić zamieszanie by mieć pretekst do realizacji swojej strategii. Wierzący powinni modlić się o Ojczyznę i jej powodzenie" - napisał.

W mediach społecznościowych sytuację wokół Sejmu aktywnie komentuje także znany z ciętych wypowiedzi pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie - Paweł Chojecki.

Również tym razem nie przebiera w słowach.

Krzysztof Majdyło, pastor ewangelicznego kościoła "Armia Dawida" w Gdańsku, opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z protestu przed siedzibą PiS w Trójmieście, a także artykuł portalu naTemat.pl: "Tych obrazów Polacy długo nie zapomną. Zobacz, jak policja pacyfikowała protestujących, by zrobić przejazd politykom PiS"

Z kolei pastor warszawskiego kościoła "Droga" Marek Ciesiółka odpowiedział na Twitterze na ten post dziennikarza TVP - Samuela Pereiry:

Zobacz także: Amerykański kaznodzieja Rick Joyner o Beacie Szydło

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 styczeń 2017 12:29
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.