Warszawa

0°C

  "Protestancki wiec i kontra katolików"

  "Protestancki wiec i kontra katolików"

  czwartek, 12 styczeń 2017 10:02
  "Protestancki wiec i kontra katolików" fot. YouTube/Sumienie Narodu

  Pojawiło się nagranie, na którym widać kontrmanifestację wobec proizraelskiej demonstracji chrześcijan w Warszawie.

  "Protestancki wiec poparcia dla Izraela i kontra narodowców czyli katolików" - tak zatytułowano film.

  W podpisie dodano:

  "Jak co roku ugrupowania protestanckie w Polsce organizują marsze, wiece poparcia dla Izraela, a ugrupowania propolskie katolickie czyli narodowe protestują przeciwko terroryzmowi Izraela i żydowskiemu nazizmowi".

  Jak informowaliśmy, wiec poparcia dla Izraela odbył się 8 stycznia pod placem Zamkowym w Warszawie.

  Około 150 osób, w większości chrześcijan, zamanifestowało sprzeciw wobec rezolucji Rady Bezpieczeństwa domagającej się od Izraela wstrzymania osadnictwa na tzw. okupowanych terytoriach na Zachodnim Brzegu Jordanu.

  Podczas demonstracji tańczono i śpiewano w rytm żydowskiej muzyki, oddając cześć Bogu.

  Narodowcy z Narodowego Odrodzenia Polski postanowili zorganizować kontrmanifestację, podczas której skandowali między innymi:

  "Koniec wesela, wracajcie do Izraela", "Netanjahu terrorysta", "precz z żydowskim nazizmem", "Za Jedwabne nie przepraszam", "My dopniemy swego celu - Adam Michnik w Izraelu".

  Trzymali w rękach flagi, w tym flagę Palestyny i libańskiego Hezbollahu, którego pieśni odtwarzali z głośników. Posiadali także transparenty z napisami "Wielka Polska katolicka" czy "syjonizm to nazizm".

  Organizator demonstracji proizraelskiej Edward Ćwierz z Kościoła Chrześcijańskiego "Wieczernik - Wspólnota Namiot Dawida" sprzeciwiał się tymczasem antysemityzmowi.

  - Jesteśmy tu, bo wyczuwamy zapach podnoszącego się antysemityzmu również w tak znamienitej organizacji jak ONZ. Powiedzmy to wprost: rezolucja ONZ jest antysemicka. Jesteśmy tu, bo wyczuwamy atmosferę szaleństwa i obłędu, która przez wieki obwiniała Żydów o wszelkie nieszczęścia tego świata - mówił.

  Warto zauważyć, że Izrael jest popierany nie tylko w środowiskach chrześcijańskich w Polsce.

  Poparcie to jest widoczne również wśród wierzących w innych krajach, w tym w USA. Chodzi zwłaszcza o kręgi ewangelikalne.

  Chrześcijanie ci błogosławią Izraelowi, pamiętając między innymi o słowach Boga do Abrahama, ojca tego narodu:

  "Uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę" (Rodz. 12,2-3).

  Pamiętają też o żydowskich korzeniach wiary i o takich słowach Jezusa:

  "Rzekł jej Jezus: Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, a ni w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów" (J. 4,22-23).

  Poniżej wideo ze wspomnianego wiecu poparcia dla Izraela w Warszawie.

  Zobacz także: Niespotykane. Izba Reprezentantów USA potępiła rezolucję ONZ

  REKLAMA

   

  Ostatnio zmieniany czwartek, 12 styczeń 2017 10:23

  Please publish modules in offcanvas position.