"Protestancki wiec i kontra katolików"

"Protestancki wiec i kontra katolików"

czwartek, 12 styczeń 2017 10:02
"Protestancki wiec i kontra katolików" fot. YouTube/Sumienie Narodu

Pojawiło się nagranie, na którym widać kontrmanifestację wobec proizraelskiej demonstracji chrześcijan w Warszawie.

"Protestancki wiec poparcia dla Izraela i kontra narodowców czyli katolików" - tak zatytułowano film.

W podpisie dodano:

"Jak co roku ugrupowania protestanckie w Polsce organizują marsze, wiece poparcia dla Izraela, a ugrupowania propolskie katolickie czyli narodowe protestują przeciwko terroryzmowi Izraela i żydowskiemu nazizmowi".

Jak informowaliśmy, wiec poparcia dla Izraela odbył się 8 stycznia pod placem Zamkowym w Warszawie.

Około 150 osób, w większości chrześcijan, zamanifestowało sprzeciw wobec rezolucji Rady Bezpieczeństwa domagającej się od Izraela wstrzymania osadnictwa na tzw. okupowanych terytoriach na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Podczas demonstracji tańczono i śpiewano w rytm żydowskiej muzyki, oddając cześć Bogu.

Narodowcy z Narodowego Odrodzenia Polski postanowili zorganizować kontrmanifestację, podczas której skandowali między innymi:

"Koniec wesela, wracajcie do Izraela", "Netanjahu terrorysta", "precz z żydowskim nazizmem", "Za Jedwabne nie przepraszam", "My dopniemy swego celu - Adam Michnik w Izraelu".

Trzymali w rękach flagi, w tym flagę Palestyny i libańskiego Hezbollahu, którego pieśni odtwarzali z głośników. Posiadali także transparenty z napisami "Wielka Polska katolicka" czy "syjonizm to nazizm".

Organizator demonstracji proizraelskiej Edward Ćwierz z Kościoła Chrześcijańskiego "Wieczernik - Wspólnota Namiot Dawida" sprzeciwiał się tymczasem antysemityzmowi.

- Jesteśmy tu, bo wyczuwamy zapach podnoszącego się antysemityzmu również w tak znamienitej organizacji jak ONZ. Powiedzmy to wprost: rezolucja ONZ jest antysemicka. Jesteśmy tu, bo wyczuwamy atmosferę szaleństwa i obłędu, która przez wieki obwiniała Żydów o wszelkie nieszczęścia tego świata - mówił.

Warto zauważyć, że Izrael jest popierany nie tylko w środowiskach chrześcijańskich w Polsce.

Poparcie to jest widoczne również wśród wierzących w innych krajach, w tym w USA. Chodzi zwłaszcza o kręgi ewangelikalne.

Chrześcijanie ci błogosławią Izraelowi, pamiętając między innymi o słowach Boga do Abrahama, ojca tego narodu:

"Uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę" (Rodz. 12,2-3).

Pamiętają też o żydowskich korzeniach wiary i o takich słowach Jezusa:

"Rzekł jej Jezus: Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, a ni w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów" (J. 4,22-23).

Poniżej wideo ze wspomnianego wiecu poparcia dla Izraela w Warszawie.

Zobacz także: Niespotykane. Izba Reprezentantów USA potępiła rezolucję ONZ

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 styczeń 2017 10:23
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.