Warszawa

1°C

  Dosadny komentarz polskiego zakonnika do słów papieża

  Dosadny komentarz polskiego zakonnika do słów papieża

  środa, 20 grudzień 2017 17:54
  papież Franciszek papież Franciszek fot. CTV

  Zakonnik Piotr Łacheta skonfrontował "propagandowy" tweet papieża Franciszka.

  "Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem" - napisał na Twitterze Franciszek. Ten tweet wpisywał się w jego niekończącą się promigracyjną retorykę.

  Na kolejne tego rodzaju słowa papieża zareagował o. Łacheta, dość ironicznie.

  "W sumie coś w tym jest, bo jak nas islamista zabije, to szybciej spotkanie z Jezusem Chrystusem w niebie" - tweetnął, odnosząc się oczywiście do zwiększonego zagrożenia terrorem i przemocą spowodowanego w dużej mierze przez napływ muzułmanów na Stary Kontynent.

  Zakonnik ewidentnie był już zmęczony tego rodzaju wezwaniami papieża.

  "Proszę mi uwierzyć, że pracując od 10 lat w Kazachstanie i Rosji prawie codziennie karmię potrzebujących przybyszów. Ostatniego godzinę temu, natomiast nie wierzę w dobro polityki zalewania migrantami Europy i nie podobają mi się takie propagandowe tweety Papieża Franciszka" - wyjaśnił.

  Później, najwyraźniej przestraszony skalą dyskusji i uwagą mediów, jaką przyciągnął swoim postem, oświadczył, że zdecydował się usunąć swoje komentarze.


  Wpisy zakonnika świadczą jednak o tym, że nieustanne, a wręcz nachalne powtarzanie zwierzchnika Kościoła katolickiego, że należy przyjmować imigrantów, których dużą część stanowią muzułmanie, budzi wątpliwości także wśród wiernych i duchowieństwa.

  Do myślenia dają tweety takie jak ten, który padł we wspomnianej dyskusji:


  Na podstawie: Onet.pl, wp.pl

  Zobacz także: Komu przeczy o. Pelanowski w sprawie protestantów

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany środa, 20 grudzień 2017 22:15

  Please publish modules in offcanvas position.