Pospieszalski: "biskupi, zamiast pouczać, powinni..."

Pospieszalski: "biskupi, zamiast pouczać, powinni..."

sobota, 20 styczeń 2018 18:13
Jan Pospieszalski Jan Pospieszalski fot. TVP Info/Twitter

Kolejny głos wśród katolickich dziennikarzy krytykujący katolicką hierarchię za wzywanie do przyjmowania uchodźców.

Polskich biskupów skrytykował za to w programie "Salon Dziennikarski" w TVP Info Jan Pospieszalski - gospodarz programu "Warto Rozmawiać", dziennikarz i publicysta.

Zauważył, że w tej dziedzinie zapominają oni o swoim podstawowym powołaniu. Dał do zrozumienia, że odnoszenie się przez nich do przykładów biblijnych jest w tym przypadku nietrafione. 

- Powinnością Kościoła, a szczególnie hierarchów i biskupów jest głoszenie Jezusa Chrystusa, prawdy o Królestwie Bożym. Te wszystkie bałamutne przykłady o miłosiernym Samarytaninie, o tym, że byłem głodny, że byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie, dotyczą poszczególnych osób - powiedział.

Jest oburzony mówieniem o rzekomym "ubogaceniu kulturowym" związanym z przyjmowaniem uchodźców. Na słowa biskupów i Watykanu o tym, że trzeba zobaczyć Chrystusa w uchodźcach odpowiada pytaniem. Zwraca uwagę, że uchodźcy w swoim postępowaniu Chrystusa nie przypominają.

- Co zrobić, gdy milion Chrystusów zagląda do naszych drzwi i nie puka, tylko je wyłamuje? Na to pytanie biskupi nie dają odpowiedzi - zauważa.

Pospieszalski stwierdził następnie, że biskupi "zamiast pouczać polityków i społeczeństwo, powinni zastanawiać się czy sami nie abdykowali ze swojej misji". 

Dziennikarz powiedział, że nie zna żadnego przykładu, żeby "belgijscy księża biskupi poszli do brukselskiej dzielnicy Molenbeek (zamieszkanej przez muzułmańskich imigrantów, red.) ze słowem Jezusa Chrystusa, o Królestwie Bożym, z tym, że Jezus Chrystus jest Panem i że poza Kościołem nie ma zbawienia".

- Nie ma czegoś takiego - zauważył.

Pospieszalski nie jest jedynym katolickim dziennikarzem, który zaczyna głośno występować przeciwko polityce Kościoła katolickiego w sprawie uchodźców.

Również Tomaszowi Terlikowskiemu nie podoba się płynąca z Watykanu retoryka. On także zauważa, że Watykan, bezrefleksyjnie wzywając do ich przyjmowania, w ogóle nie wspomina o potrzebie ich nawrócenia do Chrystusa.

Więcej o tym w artykule: Terlikowski krytykuje Watykan. "Nie ma słowa o Chrystusie"

Zobacz także: Papież: oddanie się Maryi obowiązkiem chrześcijanina

Ostatnio zmieniany sobota, 03 luty 2018 21:04
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.