Warszawa

5°C

  Reakcje katolików na Dzień Islamu w ich Kościele

  Reakcje katolików na Dzień Islamu w ich Kościele

  piątek, 26 styczeń 2018 16:12
  Reakcje katolików na Dzień Islamu w ich Kościele fot. Jihad Watch

  Kościół katolicki w Polsce obchodzi dziś XVIII Dzień Islamu. W ramach obchodów między innymi czytanie fragmentów Biblii i Koranu, modlitwy - muzułmańska i chrześcijańska, a także wystąpienia na temat "chrześcijańskiego i muzułmańskiego spojrzenia na człowieka i przyrodę jako Boże dzieło".

  Co ciekawe, jak zauważa Episkopat, Dzień Islamu jest obchodzony po zakończeniu... Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

  Choć Dzień Islamu obchodzony jest od 2001 roku, budzi szczególne wątpliwości obecnie, gdy Europę zalewa fala muzułmanów, a na naszym kontynencie rośnie zagrożenie terrorystyczne i powstają równoległe społeczeństwa, gdzie nie szanuje się europejskich zasad, nie mówiąc już o zasadach chrześcijańskich.

  Nie brakuje oburzonych wśród czołowych katolickich publicystów, jak Tomasz Terlikowski, który dał swoim odczuciom wyraz na Twitterze, gdzie zauważył, że Dzień Islamu obchodzony jest w czasie, gdy z rąk wyznawców islamu męczeństwo cierpią tysiące chrześcijan.

  Obchody wywołują oburzenie także wśród niektórych katolickich mediów, jak portalu Pch24.pl, który twierdzenia o tym, że islam to "religia pokoju", że "istnieje islam umiarkowany" czy że muzułmanie mogą być dla nas "kulturowym ubogaceniem" nazywa "bredniami" i przypomina mordy na chrześcijanach dokonywane przez islamistów.

  Choć już na przykład Deon.pl publikuje wywiad z Anetą Dziedzic z Małopolskiego Oddziału Ligi Muzułmańskiej w RP, która łudzi jakoby islam... "zabraniał" przemocy, a 99 dziewic obiecanych męczennikom, czym insipirują się terroryści, było "metaforą".

  Gniew z powodu Dnia Islamu w Kościele katolickim wyrażają katolicy na forum "Gościa Niedzielnego".

  Oto niektóre komentarze:

  @Magdalena Foltyn: "Będą czytać Biblię i Koran. Ten sam w którym nawołuje się do wymordowania chrześcijan? Aha. Nie no, spoko."

  @Jarek Pełka: "Ciekawe ilu Katolików islamiści zamordują z okazji "obchodów dni Katolickich"....... Obecne władze KK daleko odeszły od Boga i jego przykazań....... a Pan Bóg wszystko widzi".

  @Andrzej Sułek: "Tylko czekać na "dzień bez Boga" w Kościele katolickim i pojednanie z ateistami."

  @Grzegorz Herman Szeląg: "Papiez antychryst wprowadza chore zasady niszczac kosciol katolicki.... Wstyd .... To nie jest moj papiez jak taki madry niech jedzie do tych Islamistow lub przygarnie ich cwaniak... Koncz juz chlopie posluge bo plujesz w nasza wiarę...".

  Należy jednak zauważyć, że choć przykład rzeczywiście idzie z Watykanu, to polski Episkopat bynajmniej Dnia Islamu nie odwołał. Wręcz przeciwnie.

  Zobacz także: Tak odblokujesz powiadomienia od ChnNews.pl

  REKLAMA

  Ostatnio zmieniany sobota, 03 luty 2018 21:02

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  0 # RE: Reakcje katolików na Dzień Islamu w ich KościeleSarthois 2018-07-10 11:40
  Juz BXVI mowil ze nie może istniej coś takiego jak "dialog z islamem". O czym mogą dialogować dostojnicy KK z muzułmanami. O pogodzie? klimacie?. Jeśli chodzi o religie wiadomo - rzecznik KK powie: my wierzymy w Boga Trzyosobowego... Muzułmanin powie (za koranem) my tym gardzimy bo wierzycie w trzech bogów: Boga Ojca (Allacha), Jezusa - Syna Maryi i Maryję jego matkę - tak nam podaje koran a on zawiera słowa Allacha, których absolutnie niczego zmienić nie możemy. Co w tej sytuacji mógłby zaproponować KK poza nawróceniem? - czytanie koranu???
  Odpowiedz
  0 # RE: Reakcje katolików na Dzień Islamu w ich KościeleSarthois 2018-07-10 11:29
  "Kościół katolicki w Polsce obchodzi dziś XVIII Dzień Islamu."
  Przykład hipokryzji i obłudy : Kościół, który utożsamia się z Kościołem Chrystusowym (katolicki), który w jakikolwiek sposób głosi pochwale dla islamu sprzeniewierza się samemu Chrystusowi, który Go powołał i utworzył, jest to poprostuj największa obraza wobec Ofiary Chrystusowej na krzyżu. To nie jest kościół katolicki. Zresztą to widać na codzien. To jest już inna religia. Pa piez BXVI już w 2005 roku porównał Kościół do tonącej barki, która zewsząd nabiera wody a JPII w swojej encyklice pisał o "milczącej apostazji Kościoła w Europie. Dotychczas nikt nie naprawił tej barki ani tez nikt nie zapobiega apostazji w Kościele - wprost przeciwnie....
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.