Tomasz Żółtko publicznie kpi. Jest reakcja

Tomasz Żółtko publicznie kpi. Jest reakcja

czwartek, 11 marzec 2021 09:23
Tomasz Żółtko Tomasz Żółtko fot. Tomasz Żółtko/Facebook

Artysta Tomasz Żółtko wyraził na swoim profilu na Facebooku oburzenie z powodu wyrażenia opinii przez pastora na temat modlitwy pompejańskiej i informacji na ten temat na portalu ChnNews.pl.

Jak pisaliśmy, Bartłomiej Kurylas, pastor kościoła "Nowe narodzenie" w Tarnowskich Górach", sprzeciwił się odmawianiu wspomnianej modlitwy.

"Dopadł mnie post "Cała Polska się modli na różańcu modlitwą pompejańską" - post pokazuje różne znane osoby z filmu, teatru, sportu i literatury trzymające w rękach różaniec katolicki" - oświadczył.

Następnie podziękował Bogu, że "nie cała Polska się tak modli", a także, że "są ludzie w tym kraju, którzy nie modlą się na różańcu i nie modlą się pompejańską modlitwą".

"Chwała Bogu, że są ludzie którzy modlą się w Duchu i w Prawdzie. (...) Może często to nie są ludzie filmu, teatru, sportu czy literatury... ale są to uczniowie Jezusa i Jego naśladowcy i to ich modlitwa może coś zmienić" - zadeklarował.

Wspomnianemu Tomaszowi Żółtko nie spodobało się jednak ani zamieszczenie posta o modlitwie przez katolików ani wpis pastora na ten temat ani artykuł ChnNews.pl. W związku z tym, przeszedł do wyzwisk.

Autorów posta o modlitwie pompejańskiej nazwał "sfanatyzowaną garstką przedstawicieli KRK", która "nie liczy się z nikim i z niczym".

Następnie pastora Kurylasa, nie wymieniając go z nazwiska, określił jako "sfanatyzowanego antykatolicko-protestanckiego duchownego".

Żółtko, który sam często komentuje różne tematy w mediach społecznościowych, zarzucił duchownemu zbyt częste komentarze w Internecie i wprost zakpił z jego postu.

"Kiedyś tam przekroczywszy granicę śmieszności, uznał, że jest powołany do tego, aby wszystko zawsze koniecznie skomentować w internetach - uznał za słuszne obwieścić światu, jak to bezbożną rzeczą jest modlić się na różańcu" - napisał.

Oczywiście musiało dostać się także portalowi, który Żółtko nazwał "pseudochrześcijańskim" z redaktorami "bez klasy, przyzwoitości i honoru". Według niego, wspomniane zacytowane przez portal wypowiedzi były "obrzydliwe". Artysta już po raz kolejny oburzył się, że w komentarzach pod artykułami mają miejsce dyskusje i wymiana poglądów, są wygłaszane opinie i ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami. Według niego, jest to niedopuszczalne.

Przypuszczam, że niektórzy mnie znienawidzą za ten wpis, jednak uważam, że sprawa jest naprawdę ważna i dlatego...

Opublikowany przez Tomka Żółtkę Wtorek, 9 marca 2021

Najpewniej to właśnie do postu Tomasza Żółtko po dwóch godzinach odniósł się pastor Bartłomiej Kurylas.

"Ktoś wywołał mnie do tablicy w związku z postem, który podobno wywołał rozmowy o różnicy wyznań, tak jakby bez tego mojego postu ich nie było. (...) Porzuć doktryny i zrozumienie na rzecz łaski i miłości! Ostatnio tego typu wyznania na facebooku, ale również na niektórych konferencjach chrześcijańskich i zza niektórych kazalnic robią furorę" - zauważył.

Zwrócił uwagę, że według autorów takich tez, "miłość to tolerancja i akceptacja poglądów teologicznych chrześcijan lub pseudochrześcijan pomimo wyraźnych różnic w podstawowych kwestiach doktrynalnych i denominacyjnych".

Pastor wskazał jednak, że miłość Pana Jezusa "nigdy nie oznaczała bezwarunkowej akceptacji błędnych poglądów", a Jezus "miał świadomość, czym jest prawda i głosił to, co słyszał od Ojca".

Co więcej, Chrystus "grzech nazywał grzechem, błędne zrozumienie woli Ojca i błędną interpretację Pism nazywał błędem, niewiedzą, kłamstwem".

Kurylas zaznaczył, że nie zamierza "porzucać prawdy" i jeśli o to chodzi, jest rzeczywiście "fanatycznym naśladowcą Chrystusa i Jego Apostołów".

"Ten zarzut uznaję za komplement i dziękuje Bogu, że tak jestem postrzegany" - oświadczył.

Wciąż aktualne. Szczególnie podczas różnic wynikłych w dyskusjach w takie dni jak dzisiaj, kiedy ktoś wywołał mnie do...

Opublikowany przez Bartłomieja Szymona Kurylasa Wtorek, 9 marca 2021

Tzw. nowenna pompejańska jest modlitwą maryjną. Ma ona wywodzić się z życzenia Matki Boskiej podczas objawień w Gietrzwałdzie w 1877 roku, by codziennie odmawiać różaniec.

"Matka Boża zapytana przez trzynastoletnią Justynę Szafryńską o to, czego od nas żąda, odpowiedziała: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec”. Co więcej, z innych objawień wiemy, że Maryja powiedziała: „Ten, kto propaguje mój różaniec, będzie zbawiony” - można przeczytać na stronie nowennapompejanska.info.

Jak wiadomo, w Piśmie Świętym nie przeczytamy o różańcu. Wskazuje ono także, że warunkiem zbawienia jest wiara w Jezusa Chrystusa.

"Jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz" - czytamy w Liście do Rzymian 10,9.

Wspomniany serwis poświęcony modlitwie pompejańskiej precyzuje, że nowenna składa się z części błagalnej i z częsci dziękczynnej. Taką konstrukcję Maryja miała zlecić podczas objawień we Włoszech w 1884 roku.

Modlitwa w części błagalnej brzmi:

"Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach, wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen."

Z kolei w części dziękczynnej modlący się mówią:

"Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo różańca świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen."

Ostatnio zmieniany czwartek, 11 marzec 2021 14:25
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.