Publiczna dyskusja pastorów ws. Owsiaka i WOŚP

Publiczna dyskusja pastorów ws. Owsiaka i WOŚP

sobota, 06 luty 2021 16:56
Jerzy Owsiak Jerzy Owsiak fot. Ralf Lotys. Licencja: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en

Wpis pastora w sprawie Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wywołał lawinę komentarzy. Głos w dyskusji po wpisie pastora Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku, Pawła Bartosika, zabrał między innymi Andrzej Bajeński - prezbiter naczelny - biskup Kościoła Chrystusowego w RP.

Bartosik przyznał, że choć "ma sentyment" do Jurka Owsiaka ze względu na wspomnienia z młodości i kwestie muzyczne, a także pozytywne emocje związane z pierwszym finałem WOŚP, to jednak dziś ze "smutkiem i przykrością" stwierdza, że wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest już wspieraniem dzieci.

"Tych bowiem WOŚP porzuciła - publicznie deklarując poparcie dla Strajku Kobiet, który domaga się prawa do ich zabijania przed narodzinami" - tłumaczy Bartosik.

Według niego, datki na WOŚP oznaczają obecnie deklarację: "popieram Jurka Owsiaka i polityczną stronę, po której z zaangażowaniem walczy".

Według pastora z Gdańska, jest to "owoc polaryzacji, której dokonał sam Jurek" - zarówno podczas festiwali Przystanek Woodstok, jak i publicznych wypowiedzi m.in. na temat aborcji.

Wpis Pawła Bartosika został skomentowany ponad 120 razy razy. Wsród komentujących znalazł się prezbiter Bajeński.

"Chyba jednak... biblijnie "szalejesz Pawle", a tak zwyczajnie... poniosło Cię" - stwierdził.

Jak następnie wyjaśnił, słowa "szalejesz Pawle" są cytatem z Biblii. "Szalejesz Pawle! Wielka uczoność przywodzi cię do szaleństwa" - brzmi fragment z Dziejów Apostolskich.

Prezbiter dodał, że ceni pastora Bartosika za wiele jego wypowiedzi dotyczących Ewangelii i że jest w tej dziedzinie "bez wątpienia człowiekiem wielce uczonym".

"Natomiast w kwestii oceny przez niego (Bartosika, red.) (i niektórych innych) Dyrygenta WOŚP i wynikających stąd wniosków uważam, że pastora "poniosło" i dodam, niepotrzebnie" - stwierdził.

Argumenty Bartosika za zasadne uznał Ksawery Sroka, kierownik ds. realizacji projektów Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów.

"Jego (Bartosika, red.) uwaga nie jest oderwana od rzeczywistości. Przecież Jurek Owsiak jednocześnie zbiera na ratowanie małych dzieci i jednocześnie popiera aborcję - tłumacząc: zabijanie małych dzieci. (...) Jako chrześcijanin muszę odczuwać przynajmniej dysonans przy moralnej ocenie osoby i działań Jurka Owsiaka." - wskazał.

Bartosik zauważył z kolei, że "nie istnieje żaden powód, dla którego mielibyśmy powstrzymywać światło Ewangelii od osoby Jurka Owsiaka i jego przekonań".

"Robi dobre rzeczy dla niektórych ludzi, jednocześnie legitymizując bezbożność (a więc złe rzeczy wobec innych ludzi)" - zwrócił uwagę.

Zaapelował, by nie przymykać oczu ani na jedno ani na drugie.

"Chrystus nie akceptuje nas na zasadzie: "to robisz OK, więc na tamto nie patrzmy". Kocha nas całych i chce nas całych" - zauważył.

Mam sentyment do Jurka Owsiaka za to, że był częścią mojej muzycznej młodości i za pierwsze Woodstocki, na które...

Opublikowany przez Pawela Bartosika Niedziela, 31 stycznia 2021

W późniejszym wpisie pastor z Gdańska podkreślił, że nie zamierza przekonywać wierzących ani do poparcia dla zbiórki WOŚP ani do sprzeciwiania się jej, gdyż każdy posiada własne sumienie i niezbędne informacje.

"Jest to kwestia, która może różnić chrześcijan (z czym nie ma problemu), ale nie powinna nas dzielić. Jeśli z powodu różnicy w opinii chcesz budować mur pomiędzy Tobą a bratem, to problemem nie jest opinia (Twoja lub jego). Problemem jest Twoje serce" - zaznaczył.

Na podstawie: Facebook/Paweł Bartosik

Reklama

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 luty 2021 12:48
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.