Ogólnopolska modlitwa o "nawrócenie rządzących z segregacji"

Ogólnopolska modlitwa o "nawrócenie rządzących z segregacji"

czwartek, 16 grudzień 2021 19:15
Ogólnopolska modlitwa o "nawrócenie rządzących z segregacji" fot. The Telegraph/YouTube

Jest modlitewna reakcja na coraz dalej idący wymóg okazywania certyfikatów covidowych - segregację sanitarną.

To sformułowanie zostało też zawarte w nazwie ogólnopolskiej modlitwy, która ma odbyć się 2 stycznia. Inicjatorem - pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik.

"Zachęcamy do modlitwy w kościołach podczas Nabożeństw lub Mszy oraz do indywidualnej modlitwy w domach w pierwszą niedzielę nowego roku" - brzmi wezwanie.

Jak przypomina Bartosik, 15 grudnia rząd opublikował zasady, zgodnie z którymi w miejscach kultury, rozrywki czy kultu religijnego wprowadzono limit do 30 procent zapełnienia. W limit nie wliczają się osoby z certyfikatem covidowym.

"W praktyce oznacza to segregację i podział na obywateli pierwszej i drugiej klasy" - pisze.

Według niego, jest to "opresyjne działanie władzy wymierzone przeciwko milionom Polaków, których traktuje się jak podobywateli".

To także "przejaw ucisku, dyskryminacji", który "tworzy fundamenty podsycania społecznego konfliktu, międzyludzkiej nienawiści i pogardy".

Jak zauważa pastor, podział na obywateli pierwszej i drugiej kategorii znamy z "niechlubnej historii, z której powinniśmy wyciągać wnioski, a nie powtarzać schematy wykluczenia społecznego".

Według niego, jest to również "bardzo groźna stygmatyzacja".

"Uważamy, że źródłem naszych praw nie jest rząd lub politycy. Dlatego nie mają oni prawa nam ich odbierać. Wszelkie działania rządu zmierzające w tym kierunku są więc sprzeczne z prawem Bożym, naturalnym (którego źródłem jest Bóg) oraz aktami prawnymi w Polsce" - podkreśla.

Jak zaznacza, to Bóg, który stworzył ludzi, jest źródłem "praw, wolności, swobód obywatelskich", które władza ziemska powinna respektować.

"Izolowanie zdrowych obywateli (w tym również ozdrowieńców) - w oparciu o dokonywane przez nich legalnie dokonywane życiowe wybory - z dostępu do powszechnych dóbr jest ciosem wymierzonym w człowieka, a poprzez to w jego Stwórcę" - wskazuje pastor.

W związku z tym, wzywa do modlitwy do Boga o wycofanie się przez władze ze "szkodliwych, niszczących i dyskryminujących regulacji".

"Chcemy prosić Boga o Jego łaskę opamiętania władzy oraz, w przypadku jego braku, o sprawiedliwe rozliczenie oraz odsunięcie od zajmowanych stanowisk tych, którzy uchwalają (rząd) lub wspierają (opozycja) bezprawne i nieetyczne regulacje wymierzone przeciwko uczciwym (i zdrowym) obywatelom" - pisze organizator akcji modlitewnej.

Pastor apeluje, by modlić się między innymi również o uczciwość i prawdomówność mediów i dziennikarzy, a także o właścicieli sklepów i lokali, by nie utrwalali nieetycznych podziałów.

W uzasadnieniu wezwania do modlitwy, przypomina następujące biblijne wersety:

"Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości" (1 Tymoteusza 2:1-2).

"Błogosławcie tym, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy was krzywdzą" (Ewangelia Łukasza 6:28).

"Na ostatek, bracia, módlcie się za nas, aby Słowo Pańskie krzewiło się i rozsławiało wszędzie, podobnie jak u was" (2 Tesaloniczan 3:1).

"Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego" (Jakuba 5:16).

Źródło: Facebook/Ogólnopolska modlitwa o nawrócenie rządzących z segregacji

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 grudzień 2021 19:50
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    zaszczepiony · 1 lata temu
    Mam gdzieś takie nie zgodne z wolą Bożą "modlitwy"! Pan Jezus ostrzegał aby nie wynosić publicznie swojej pobożności! Do pokuty !

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.