Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Hasło zastanawia

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Hasło zastanawia

niedziela, 16 styczeń 2022 18:09
Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Hasło zastanawia fot. RadaWspolna.pl

XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim zaplanowano na 26 stycznia tego roku. Będzie on tradycyjnie obchodzony po... zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasło, jakie wybrano, zastanawia...

Tym hasłem jest: "Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei".

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów ogłosiła, jak będą wyglądać centralne uroczystości. Będą odbywać się online ze względu na pandemię Covid-19. Rozpoczną się o godz. 19.

Wtedy to przedstawiciele obu religii odczytają fragmenty Biblii i Koranu odnoszące się do wspomnianego motta spotkania.

Ze strony katolickiej głos zabierze teolog i religioznawca - prof. Eugeniusz Sakowicz, a ze strony muzułmańskiej imam Arkadiusz Miernik ze Stowarzyszenia Jedności Muzułmańskiej.

Temat obchodów co roku wyznacza przesłanie skierowane do muzułmanów przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego.

W tym przesłaniu podkreślono, że w tych czasach najbardziej potrzeba nadziei, która "rodzi się z wiary, że wszystkie nasze problemy i próby mają jakis sens, cel i wartość".

Źródłem owej nadziei ma być ludzkie braterstwo jako przekraczające bariery, w tym religijne.

"Działając w tym duchu, naśladujemy Boga, który dobrotliwie patrzy na ludzkość, którą stworzył" - wyjaśniono.

Następnie w przesłaniu czytamy: "my, chrześcijanie i muzułmanie, wezwani jesteśmy do tego, aby nieść nadzieję na życie obecne i życie przyszłe, aby być świadkami, odnowicielami i budowniczymi tej nadziei".

Należy podkreślić, że choć Pismo Święte mówi o nadziei niejednokrotnie, to jednak mówi o niej w kontekście nadziei w Bogu chrześcijan, w Jezusie Chrystusie, a nie w kontekście wyznawców innych religii, w tym przypadku islamu.

Oto niektóre fragmenty Słowa Bożego:

"Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was" (1 P. 1,3-4).

"Usłyszeliśmy o wierze waszej w Chrystusie Jezusie i o miłości, jaką żywicie dla wszystkich świętych, dla nadziei, która jest przygotowana dla was w niebie; o niej to słyszeliście już przedtem w ewangelicznym Słowie prawdy". (Kol. 1,4-5).

"Aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam Ducha mądrości i objawienia ku poznaniu jego, i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego". (Ef. 1,17-18).

Na podstawie: RadaWspolna.pl, Niedziela.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 luty 2022 21:13
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.