Dziś mają modlić się o śmierć Putina

Dziś mają modlić się o śmierć Putina

sobota, 02 kwiecień 2022 11:31
Władimir Putin Władimir Putin fot. Wikimedia

"To krok, który podejmuje się po wyczerpaniu wszystkich innych wstawienniczych środków" - tłumaczy Kościół Chrześcijan Pełnej Ewangelii "Obóz Boży" zwany również Kościołem Mocy. Jego członkowie mają już dziś modlić się o śmierć prezydenta Rosji Władimira Putina.

Członkowie wspólnoty przez kilka tygodni prowadzili modlitwę wstawienniczą w związku z wojną rosyjsko-ukraińską.

Reklama

Lider kościoła Artur Ceroński poinformował:

"Zrobiliśmy już bardzo wiele i mocno osłabiliśmy putinowski reżim, ale naszym ostatecznym celem jest definitywne zamknięcie konfliktu".

"Przez cały czas monitorujemy sytuację i przyglądamy się temu czy Putin zacznie kapitulować. Jeżeli kapitulacja nie nastąpi, to 2.04. o godz. 14.00 zaczniemy modlić się o jego śmierć" - zapowiedział.

W oficjalnym komunikacie Kościoła Mocy można przeczytać, że chrześcijanie są "powołani do ogłaszania sprawiedliwych wyroków i osądzania działań wrogich Królestwu Bożemu i szerzeniu ewangelii". Tymczasem, jak podkreślono, wojna wywołana przez Putina powoduje, że "giną ludzie nie poznawszy Chrystusa". Wywołuje też konsekwencje ekonomiczne, w tym dla Polski.

Reklama

"Nasze działania modlitewne już wywarły znaczący wpływ na przebieg konfliktu. Jednak w modlitwie nie można wpływać na wolę człowieka. Można natomiast przekląć jego działania" - zadeklarowano.

Według przedstawicieli kościoła, przekleństwo oznacza zatrzymanie rozwoju "aż do skrajnej postaci zatrzymania funkcji życiowych czyli śmierci".

"W przypadku modlitwy „eliminacyjnej" nie ma znaczenia jak i kiedy, to się stanie. „My zrobimy swoje – zasądzimy wyrok i na pewno zostanie on wykonany” – napisał w swoim poście Artur Ceroński. Czy możemy być tego pewni? Tak. Boże Słowo (Ewangelia Mateusza 16:19) mówi: „(…) cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie” - napisano.

Reklama

Przedstawiciele wspólnoty wskazują, że wierzący "nie mają wątpliwości, że lepiej byłoby, gdyby Putin zniknął". Tymczasem wielu z nich prosi Boga jedynie o to, żeby "w jakiś enigmatyczny sposób powstrzymał Putina albo modlą się o jego nawrócenie i upamiętanie. Cytują, że Bóg jest Miłością i że przykazał błogosławić swoich wrogów".

Kościół Mocy podkreśla jednak, że "miłość, którą jest Bóg, to nie pobłażliwość wobec zła".

"Są Boży ludzie, którzy rozumieją, że są ramieniem Boga tu na ziemi i używają swojego autorytetu. O działaniach takich chrześcijan, którzy modlitwą zmieniali bieg wydarzeń, wiemy np. z Biblii. W 13 rozdz. Dziejów Apostolskich czytamy np., że apostoł Paweł przeklina fałszywego proroka Elimasa i ten traci wzrok" - zaznaczono.

Reklama

Inicjatorzy są przekonani, że modlitwa o śmierć Władimira Putina będzie "kolejną skuteczną ingerencją w dzieje ludzkości".

Akcja wywołała duże kontrowersje i liczne komentarze w Internecie, w większości krytyczne.

Ostatnio zmieniany sobota, 02 kwiecień 2022 16:41
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
 • This commment is unpublished.
  Leon X · 1 lata temu
  Naiwna i nierozsądna intencja modlitewna - a jeśli po Putinie władzę na Kremlu obejmie osoba jeszcze bardziej bezwzględna, co wtedy ? Po Leninie przyszedł Stalin i było w regionie jeszcze gorzej ... Na Kremlu sam Diabeł ma jedno ze swoich mieszkań.   Myślę, że Najwyższy takiej modlitwy nie wysłucha  
  • This commment is unpublished.
   Biblista · 1 lata temu
   @Leon X A jak zinterpretujesz modlitwy z Apokalipsy jako kadzidło wzięte i zrzucone na ziemię jako gromy? :)
 • This commment is unpublished.
  Bez strachu · 1 lata temu
  Co za bzdury! Co Bóg zapowiedział i tak się stanie. Żyjemy w czasach ostatecznych i czy nam się to podoba, czy nie, proroctwa z Biblii muszą się wypełnić, gdyż Bóg nie jest kłamcą. Musimy modlić się o Boży pokój,o nawrócenie jak największej liczby ludzi, o Bożą wolę. Biblia mówi o wojnach, zarazach, głodzie przy końcu czasów, to nas nie minie. Jedyna nadzieja w Bogu, to On jest bezpieczną przystanią i ratunkiem, dla tych którzy Go wzywają. Chwała Jezusowi Chrystusowi. 🇵🇱
  • This commment is unpublished.
   zarządca dóbr · 1 lata temu
   @Bez strachu No nie wiem czy można się zawsze modlić o pokój, skoro Paweł Apostoł pisał wierzę że pod natchnieniem, Ducha Św. że o ile to od nas zależy ze wszystkimi mamy żyć w pokoju. Czyli o ile to możliwe, a skoro Pan Jezus ma przyjść i Sam zapowiedział, wojny przed Jego powrotem. to nie opóźniajmy Jego Powrotu! Ale bądźmy gotowi! 
 • This commment is unpublished.
  Hej · 1 lata temu
  Nie czytali, że nie walczymy z krwią i z ciałem?
  Poza tym Rosja to nie tylko Putin, to także miliony, które myślą podobnie. 
  • This commment is unpublished.
   opanuj się · 1 lata temu
   @Hej Ukraińcy mają prawo się bronić Biblia tego nie zabrania! O ile można ze wszystkimi żyjemy w pokoju! Czy pozwolisz napaść swoją  rodzinę (kobietę dzieci) w domu? Biblijne przykazanie nie mówi "nie zabijaj!" Ale brzmi dosłownie "Nie morduj" ! Więc kto tu morduje? Jedynie Putin morduje, gwałci rabuje!
  • This commment is unpublished.
   Konstans · 1 lata temu
   @opanuj się Zgadzam się mord z premedytacją Bóg pomści.
   Tylko Chrystus jest sędzią ustanowionym przez Boga Ojca.
   On ogłosił Rok Łaski i nie zacytował z z Iz 61 dalej o dniu pomsty.
   Herod ściął Jakuba, ale Piotra już nie potrafił.
   Anioł Pana go poraził za przywłaszczenie sobie Chwały jaka należała tak że zmarł. By Dz 12/23
   Zło w duszy człowieka powiększa się , gdy świadomie się na nie otworzy.
   Oddanie się Bogu pomnoży dobro!
   Chrystus zakończy wojny i połamie łuki, skruszy włócznie i spalili wozy.
   W znaczeniu mikro języki niektórych ludzi chcą zabijać i ten oręż zostanie zniszczony. Ps 46/10
   Chrystus rozbije mocarstwa.
   On jest tym kamieniem, który bez udziału ręki ludzkiej z góry spadnie i je roztrzaska. Dan 2/45 i 8/25
 • This commment is unpublished.
  Tlen · 1 lata temu
  Nie życz drugiemu , co tobie nie miłe.
 • This commment is unpublished.
  Marta · 1 lata temu
  Jak im sie jakieś służby dobiorą do skóry to na czworakach zaraz się będą wycofywać  z tych słówi jeszcze przepraszać. Co za głupota, nawet nie wiadomo jak to skomentować!? 
  • This commment is unpublished.
   zarządca dóbr!Слава У · 1 lata temu
   @Marta jakie służby straszysz? Jesteśmy w Polsce ! Obowiązuje nas polskie prawo a nie ruskie! w*n z ruskimi ! Nie boję się FSB ani GRU czyli dawnych z KGB , tylko by spróbowali się zbliżyć do Polski! Jesteśmy w NATO chronieni ! Pogonimy ich! Putin już jest osłabiony przed dzielną postawę Obrońców Ukrainy! !Слава Україні!💙💛
 • This commment is unpublished.
  doktor · 1 lata temu
  Mam dość reżimu Putina, ale modlę się aby raczej nie uniknąć sprawiedliwości , a nie o śmierć. Czy Biblia pozwala na modlitwę o śmierć wrogów? Ukraińcy mają prawo się bronić i super Chwała im za ich dzielną postawę! 
 • This commment is unpublished.
  N · 1 lata temu
  Jest wojna medialna. W Rosji jest propaganda Putinowska A tu w Europie proukrainska. A ofiarami są zwykli ludzie -słowianie. 
  Jezus mówi żebyśmy blogoslawili tych którzy nas prześladują.. rozumem tego nie da się ogarnąć. Serce się rozrywa na myśl o cierpieniach dzieci i niewinnych ludzi.. ale przecież Słowo Pana to Prawda..
  "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich."
  Mt 5.43 Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził20. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.
 • This commment is unpublished.
  jaty · 1 lata temu
  ludzie to nie są chrześcijanie!!! diabeł przybiera postać anioła światłości w tym wydaniu jest to aż nad to widoczne
 • This commment is unpublished.
  Robot M · 1 lata temu
  Odleciał gość zupełnie Herezja połączona z głupotą Ten człowiek przynosi wstyd chrześcijaństwu 
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Mamy nową religieJak nam podpadnie jakiś Wójt, burmistrz czy inny urzednik bo np nie da nam budynku na zbór albo nie wyda zgody na uliczną ewangelizację- modlimy się o jego smierć żeby szerzyć królestwo Facet przeszedł chyba na islam i to w wydaniu ISSISMoże niedługo zamówią do kościoła pasy szachida i będą się wysadzać dla rozwoju królestwa Tylko czyjego ?
 • This commment is unpublished.
  Sergiusz · 1 lata temu
  co się dzieje z tymi małymi kościołami?ten Ceronskiego to nic nie znaczącą plamka na mapie Polskiego chrześcijaństwa ale mają wodza, który coraz bardziej odjeżdża w totalne herezjepo prostu szok do czego może dojść wódz guru jak nie ma kto go napomnieć i nikt go nie zawróci z fałszywych drógpo prostu jest najmądrzejszy jak ... Putindość w kościołach Stalinów, Putinów, Leninów i innych wielkich liderów mających wielkie wizjewszyscy prędzej czy później muszą upaśćale co narobią szkód chrześcijanom, swoim zborowników, którzy odchodzą jak w końcu zobaczą, ze wódz zwariowałsłyszałem, że u tego Cerońskiego też wielu odeszło, skrzywdzonych przez niegoa więc jakie "królestwo" budują na ziemi tacy ludzie?
 • This commment is unpublished.
  ElisabethZ. · 8 miesiecy temu
  Koszmar i obłęd! To Ojciec, Syn i Duch Święty jest Panem życia i śmierci. Nikt inny!
Czy cenisz sobie ludzi ze swojego kościoła?
 • Głosów: (0%)
 • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Ostatnie komentarze

Tak z ciekawości zapytam - no i jak tam p. Kaminski? Dobrze wszystko poszło? budżet się dopiął? i jakie owoce tego ognia w narodzie czy ...
@AntoniAntoni - Przeprowadziłeś jakieś badania? masz jakieś udokumentowane fakty swojego założenia?! Bo żeby stawiać takie tezy trzeba mieć podstawę do tego - a ty masz?!
Niestety większość kościołów protestanckich w Polsce popiera lgbt !
@teologCzy berejczycy mieli "dyplom biblijny"? Nie mieli - a Paweł ich pochwala
@Wierzący zaszczepiony "Czy Pan Jezus twoim zdaniem wierzył by dziś w te brednie i teorie spiskowe jakoby rządy chciały zatłuc ludzi? :)" - Jasne a Lenin, Stalin ...
uwielbienie, koncert uwielbienia, zróbmy uwielbionko, my wielbimy a Pan nas uwalnia,.. itp itd..  z tego uwielbionka zrobiono już religię! Niektórzy nawet twierdzą,że  że ono jest ...
@...Wiesz Apostoł Paweł też mówił wiele razy  aby pilnować czytania i zdrowej nauki, Berejczykow pochwalił. Pan Jezus w Objawieniu zobacz co mówi do kościołów co ...
@KasiaTak tylko czym jest uwielbienie, Bogu bardziej zależy na Twoim śpiewie czy na Twoim postępowaniu, które będzie wyrazem uwielbienia dla Niego ?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Preferencje użytkownika
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z naszej strony internetowej. Jeśli odmówisz ich użycia, to strona może nie funkcjonować odpowiednio.
Akceptuj wszystkie
Odmów wszystkich
Więcej
Essential
Te pliki cookies są potrzebne, by strona internetowa działała poprawnie. Nie można ich wyłączyć
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Narzędzia wykorzystywane, by zapewnić Ci więcej opcji podczas przeglądania strony internetowej. W tym może zawierać się dzielenie się w mediach społecznościowych.
PHP.net
Akceptuję
Odmów
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmów
quantserve.com
Akceptuję
Odmów
Google Analytics
Akceptuję
Odmów
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Casale Media
Akceptuję
Odmów
PubMatic
Akceptuję
Odmów
Quantserve.com
Akceptuję
Odmów
mookie1.com
Akceptuję
Odmów
innovid.com
Akceptuję
Odmów
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmów
Marketing
Techniki, których celem jest strategia komercyjna, a w szczególności badanie rynku.
DoubleClick/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Facebook
Akceptuję
Odmów
Nieznany
jcmGuestEmail
Akceptuję
Odmów