Dziś mają modlić się o śmierć Putina

Dziś mają modlić się o śmierć Putina

sobota, 02 kwiecień 2022 11:31
Władimir Putin Władimir Putin fot. Wikimedia

"To krok, który podejmuje się po wyczerpaniu wszystkich innych wstawienniczych środków" - tłumaczy Kościół Chrześcijan Pełnej Ewangelii "Obóz Boży" zwany również Kościołem Mocy. Jego członkowie mają już dziś modlić się o śmierć prezydenta Rosji Władimira Putina.

Członkowie wspólnoty przez kilka tygodni prowadzili modlitwę wstawienniczą w związku z wojną rosyjsko-ukraińską.

Lider kościoła Artur Ceroński poinformował:

"Zrobiliśmy już bardzo wiele i mocno osłabiliśmy putinowski reżim, ale naszym ostatecznym celem jest definitywne zamknięcie konfliktu".

"Przez cały czas monitorujemy sytuację i przyglądamy się temu czy Putin zacznie kapitulować. Jeżeli kapitulacja nie nastąpi, to 2.04. o godz. 14.00 zaczniemy modlić się o jego śmierć" - zapowiedział.

W oficjalnym komunikacie Kościoła Mocy można przeczytać, że chrześcijanie są "powołani do ogłaszania sprawiedliwych wyroków i osądzania działań wrogich Królestwu Bożemu i szerzeniu ewangelii". Tymczasem, jak podkreślono, wojna wywołana przez Putina powoduje, że "giną ludzie nie poznawszy Chrystusa". Wywołuje też konsekwencje ekonomiczne, w tym dla Polski.

"Nasze działania modlitewne już wywarły znaczący wpływ na przebieg konfliktu. Jednak w modlitwie nie można wpływać na wolę człowieka. Można natomiast przekląć jego działania" - zadeklarowano.

Według przedstawicieli kościoła, przekleństwo oznacza zatrzymanie rozwoju "aż do skrajnej postaci zatrzymania funkcji życiowych czyli śmierci".

"W przypadku modlitwy „eliminacyjnej" nie ma znaczenia jak i kiedy, to się stanie. „My zrobimy swoje – zasądzimy wyrok i na pewno zostanie on wykonany” – napisał w swoim poście Artur Ceroński. Czy możemy być tego pewni? Tak. Boże Słowo (Ewangelia Mateusza 16:19) mówi: „(…) cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie” - napisano.

Reklama

Przedstawiciele wspólnoty wskazują, że wierzący "nie mają wątpliwości, że lepiej byłoby, gdyby Putin zniknął". Tymczasem wielu z nich prosi Boga jedynie o to, żeby "w jakiś enigmatyczny sposób powstrzymał Putina albo modlą się o jego nawrócenie i upamiętanie. Cytują, że Bóg jest Miłością i że przykazał błogosławić swoich wrogów".

Kościół Mocy podkreśla jednak, że "miłość, którą jest Bóg, to nie pobłażliwość wobec zła".

"Są Boży ludzie, którzy rozumieją, że są ramieniem Boga tu na ziemi i używają swojego autorytetu. O działaniach takich chrześcijan, którzy modlitwą zmieniali bieg wydarzeń, wiemy np. z Biblii. W 13 rozdz. Dziejów Apostolskich czytamy np., że apostoł Paweł przeklina fałszywego proroka Elimasa i ten traci wzrok" - zaznaczono.

Inicjatorzy są przekonani, że modlitwa o śmierć Władimira Putina będzie "kolejną skuteczną ingerencją w dzieje ludzkości".

Akcja wywołała duże kontrowersje i liczne komentarze w Internecie, w większości krytyczne.

Ostatnio zmieniany sobota, 02 kwiecień 2022 16:41
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
 • This commment is unpublished.
  Leon X · 2 lata temu
  Naiwna i nierozsądna intencja modlitewna - a jeśli po Putinie władzę na Kremlu obejmie osoba jeszcze bardziej bezwzględna, co wtedy ? Po Leninie przyszedł Stalin i było w regionie jeszcze gorzej ... Na Kremlu sam Diabeł ma jedno ze swoich mieszkań.   Myślę, że Najwyższy takiej modlitwy nie wysłucha  
  • This commment is unpublished.
   Biblista · 2 lata temu
   @Leon X A jak zinterpretujesz modlitwy z Apokalipsy jako kadzidło wzięte i zrzucone na ziemię jako gromy? :)
 • This commment is unpublished.
  Bez strachu · 2 lata temu
  Co za bzdury! Co Bóg zapowiedział i tak się stanie. Żyjemy w czasach ostatecznych i czy nam się to podoba, czy nie, proroctwa z Biblii muszą się wypełnić, gdyż Bóg nie jest kłamcą. Musimy modlić się o Boży pokój,o nawrócenie jak największej liczby ludzi, o Bożą wolę. Biblia mówi o wojnach, zarazach, głodzie przy końcu czasów, to nas nie minie. Jedyna nadzieja w Bogu, to On jest bezpieczną przystanią i ratunkiem, dla tych którzy Go wzywają. Chwała Jezusowi Chrystusowi. 🇵🇱
  • This commment is unpublished.
   zarządca dóbr · 2 lata temu
   @Bez strachu No nie wiem czy można się zawsze modlić o pokój, skoro Paweł Apostoł pisał wierzę że pod natchnieniem, Ducha Św. że o ile to od nas zależy ze wszystkimi mamy żyć w pokoju. Czyli o ile to możliwe, a skoro Pan Jezus ma przyjść i Sam zapowiedział, wojny przed Jego powrotem. to nie opóźniajmy Jego Powrotu! Ale bądźmy gotowi! 
 • This commment is unpublished.
  Hej · 2 lata temu
  Nie czytali, że nie walczymy z krwią i z ciałem?
  Poza tym Rosja to nie tylko Putin, to także miliony, które myślą podobnie. 
  • This commment is unpublished.
   opanuj się · 2 lata temu
   @Hej Ukraińcy mają prawo się bronić Biblia tego nie zabrania! O ile można ze wszystkimi żyjemy w pokoju! Czy pozwolisz napaść swoją  rodzinę (kobietę dzieci) w domu? Biblijne przykazanie nie mówi "nie zabijaj!" Ale brzmi dosłownie "Nie morduj" ! Więc kto tu morduje? Jedynie Putin morduje, gwałci rabuje!
  • This commment is unpublished.
   Konstans · 2 lata temu
   @opanuj się Zgadzam się mord z premedytacją Bóg pomści.
   Tylko Chrystus jest sędzią ustanowionym przez Boga Ojca.
   On ogłosił Rok Łaski i nie zacytował z z Iz 61 dalej o dniu pomsty.
   Herod ściął Jakuba, ale Piotra już nie potrafił.
   Anioł Pana go poraził za przywłaszczenie sobie Chwały jaka należała tak że zmarł. By Dz 12/23
   Zło w duszy człowieka powiększa się , gdy świadomie się na nie otworzy.
   Oddanie się Bogu pomnoży dobro!
   Chrystus zakończy wojny i połamie łuki, skruszy włócznie i spalili wozy.
   W znaczeniu mikro języki niektórych ludzi chcą zabijać i ten oręż zostanie zniszczony. Ps 46/10
   Chrystus rozbije mocarstwa.
   On jest tym kamieniem, który bez udziału ręki ludzkiej z góry spadnie i je roztrzaska. Dan 2/45 i 8/25
 • This commment is unpublished.
  Tlen · 2 lata temu
  Nie życz drugiemu , co tobie nie miłe.
 • This commment is unpublished.
  Marta · 2 lata temu
  Jak im sie jakieś służby dobiorą do skóry to na czworakach zaraz się będą wycofywać  z tych słówi jeszcze przepraszać. Co za głupota, nawet nie wiadomo jak to skomentować!? 
  • This commment is unpublished.
   zarządca dóbr!Слава У · 2 lata temu
   @Marta jakie służby straszysz? Jesteśmy w Polsce ! Obowiązuje nas polskie prawo a nie ruskie! w*n z ruskimi ! Nie boję się FSB ani GRU czyli dawnych z KGB , tylko by spróbowali się zbliżyć do Polski! Jesteśmy w NATO chronieni ! Pogonimy ich! Putin już jest osłabiony przed dzielną postawę Obrońców Ukrainy! !Слава Україні!💙💛
 • This commment is unpublished.
  doktor · 2 lata temu
  Mam dość reżimu Putina, ale modlę się aby raczej nie uniknąć sprawiedliwości , a nie o śmierć. Czy Biblia pozwala na modlitwę o śmierć wrogów? Ukraińcy mają prawo się bronić i super Chwała im za ich dzielną postawę! 
 • This commment is unpublished.
  N · 2 lata temu
  Jest wojna medialna. W Rosji jest propaganda Putinowska A tu w Europie proukrainska. A ofiarami są zwykli ludzie -słowianie. 
  Jezus mówi żebyśmy blogoslawili tych którzy nas prześladują.. rozumem tego nie da się ogarnąć. Serce się rozrywa na myśl o cierpieniach dzieci i niewinnych ludzi.. ale przecież Słowo Pana to Prawda..
  "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich."
  Mt 5.43 Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził20. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.
 • This commment is unpublished.
  jaty · 1 lata temu
  ludzie to nie są chrześcijanie!!! diabeł przybiera postać anioła światłości w tym wydaniu jest to aż nad to widoczne
 • This commment is unpublished.
  Robot M · 1 lata temu
  Odleciał gość zupełnie Herezja połączona z głupotą Ten człowiek przynosi wstyd chrześcijaństwu 
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Mamy nową religieJak nam podpadnie jakiś Wójt, burmistrz czy inny urzednik bo np nie da nam budynku na zbór albo nie wyda zgody na uliczną ewangelizację- modlimy się o jego smierć żeby szerzyć królestwo Facet przeszedł chyba na islam i to w wydaniu ISSISMoże niedługo zamówią do kościoła pasy szachida i będą się wysadzać dla rozwoju królestwa Tylko czyjego ?
 • This commment is unpublished.
  Sergiusz · 1 lata temu
  co się dzieje z tymi małymi kościołami?ten Ceronskiego to nic nie znaczącą plamka na mapie Polskiego chrześcijaństwa ale mają wodza, który coraz bardziej odjeżdża w totalne herezjepo prostu szok do czego może dojść wódz guru jak nie ma kto go napomnieć i nikt go nie zawróci z fałszywych drógpo prostu jest najmądrzejszy jak ... Putindość w kościołach Stalinów, Putinów, Leninów i innych wielkich liderów mających wielkie wizjewszyscy prędzej czy później muszą upaśćale co narobią szkód chrześcijanom, swoim zborowników, którzy odchodzą jak w końcu zobaczą, ze wódz zwariowałsłyszałem, że u tego Cerońskiego też wielu odeszło, skrzywdzonych przez niegoa więc jakie "królestwo" budują na ziemi tacy ludzie?
 • This commment is unpublished.
  ElisabethZ. · 1 lata temu
  Koszmar i obłęd! To Ojciec, Syn i Duch Święty jest Panem życia i śmierci. Nikt inny!

Ostatnie komentarze

@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...
@ArturŻadni Niemcy, tylko USA, UK i prawdopodobnie Izrael, bo od czasu przewrotu: Jaceniuk, Poroszenko, Zelensky - wszyscy oni i wielu innych na wysokich stołkach w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.