Założyciel IHOP - Mike Bickle oskarżony o niemoralność seksualną

Założyciel IHOP - Mike Bickle oskarżony o niemoralność seksualną

sobota, 04 listopad 2023 08:26
Mike Bickle Mike Bickle fot. Mike Bickle Official/YouTube

Założyciel i wieloletni lider Międzynarodowego Domu Modlitwy w Kansas City Mike Bickle zgodził się wstrzymać publiczną posługę, ponieważ trwa wobec niego dochodzenie w sprawie "poważnych zarzutów, w tym dotyczących niemoralności seksualnej". Zostały one wysunięte przez liczne kobiety.

"Z bólem dzielimy się z wami tym, o czym ostatnio się dowiedzieliśmy. Chodzi o poważne zarzuty, w tym dotyczące niemoralności seksualnej, skierowane wobec Mike'a Bickle'a - założyciela IHOPKC. Nasz zespół liderów podchodzi do tych oskarżeń bardzo poważnie. Działamy na rzecz prawdy, światła, odkupienia i sprawiedliwości. Utrzymujemy kontakt ze stronami zewnętrznymi, by dokonać oceny i rozstrzygnięcia w tej sprawie" - brzmi komunikat związanego ze służbą IHOP kościoła Forerunner Church, gdzie ogłoszono te informacje.

"Naszym priorytetem jest miłość i służba dla naszej społeczności IHOPKC. Ta wiadomość jest niepokojąca dla naszej duchowej rodziny i naszego zespołu liderów. Proszę módlcie się za wszystkie osoby, których to dotyczy, w tym te, któe się zgłosiły, doświadczyły traumy oraz za rodzinę Bickle'ów" - dodano.

Liderzy IHOP Kansas City zgodzili się, że Bickle nie będzie nauczał zza kościelnego pulpitu, zabierał głos w mediach społecznościowych czy uczestniczył w popularnym kościelnym 24-godzinnym pokoju modlitewnym, podczas trwy trwa dochodzenie w jego sprawie.

Z informacji przekazanych przez liderów IHOP wynika, że zarzuty wobec Bickle'a dotyczą zdarzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni kilku dekad.

"Uznaliśmy te zarzuty, dotyczące molestowania seksualnego ze strony Mike'a Bickle'a, za wiarygodne" - oświadczyli.

Twierdzą, że przed spotkaniem zespołu liderskiego próbowali omówić tę kwestię bezpośrednio z Bicklem "w duchu Ewangelii Mateusza 18,15-17", ale spotkali się z odrzuceniem. Bickle miał też zastraszać, izolować i dopuścić się manipulacji oraz dyskredytować swoje ofiary.

"Gdy te zarzuty zostały nam przedstawione, byliśmy zszokowani. Nigdy nie wyobrazilibyśmy sobie, że moglibyśmy mieć do czynienia z tak niewłaściwym zachowaniem wobec kobiet. Zdawało się nie pasować do człowieka, którego znaliśmy, ale zarzuty były tak poważne, że nie mogliśmy ich zignorować" - przekazali pracownicy służby IHOP.

"Uważamy, że postępowanie Mike'a Bickle'a nie było bez zarzutu i nie spełniało biblijnych standardów dla liderów kościoła. Mówiąc wprost, oskarżenia dotyczą sfery seksualnej, a przymierze małżeńskie nie było przestrzegane. Co więcej, przedstawione zarzuty pokazują, że Mike Bickle użył swojej pozycji duchowego autorytetu wobec ofiar, by nimi manipulować" - oświadczono.

Bickle w ostatnim czasie angażował się także w kwestię ekumenizmu z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich. Wziął udział w głośnym wydarzeniu The Change zorganizowanym przy okazji Światowych Dni Młodzieży w Brukseli.

Źródło: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  IwoAnan · 8 miesiecy temu
  Slowo Boze mowi,że sąd zacznie się od kosciola.Mowi również, że nie ma nic ukrytego co by nie miało być wyjawione,👉📖.Wierze,ze jeśli przysłuży się to do postrachu wśród liderów chrześcijańskich spolecznosci-niech tak się dzieje,Chwała Bogu.Poczynają oni sobie jak chcą,robiąc głupców z ludzi którzy im ufają jako pasterzom.Cała masa takich pseudo owiec w wilczych skórach zarządza kościołami i znieważa Imię Pana Boga,tak wielu odchodzi od Boga dzieki nim a poganie bluźnią Bogu z ich powodu.To ludzie na świecznikach i więcej się wymaga od takich....jakkolwiek,to bardzo,bardzo smutne😭
  • This commment is unpublished.
   G. · 7 miesiecy temu
   @IwoAnan Wydaje się, że współczesny tzw "kościół" ma coraz mniej wspólnego z Chrystusem - Jezus stał się w wielu przypadkach tłem religijnych ambicji przywódców, których toczy chęć władzy, kontroli, posiadania...itd. Szkoda tylko zwykłych "owiec" mamionych rozmaitymi rewelacjami, prywatnymi punktami widzenia oraz korzyściami. Trzeba zachować dużo rozwagi, badać wszystko i nie dać się manipulować.
 • This commment is unpublished.
  Poznajmy Prawdę · 8 miesiecy temu
  Fragment twittera Joela Richardsona:"Joel Richardson@Joel7Richardson
  I say lovingly: Anyone from the larger IHOP world who still believes this present scandal is "the black horse" is essentially the same as the Qanon folks who believe Trump is still the president and controlling the military. Trust Jesus, not "the plan" or "the prophetic history."
  3:22 PM · Nov 2, 2023
  ·
 • This commment is unpublished.
  Robson · 8 miesiecy temu
  Zachęcam też miłośników twórczości kolegów Bickle'a  Biba Jonsa i Poula Caina do zapoznania się z tym artykułem:https://www.christianitytoday.com/news/2023/october/mike-bickle-ihopkc-intl-house-of-prayer-abuse-allegations.html
 • This commment is unpublished.
  Benek · 8 miesiecy temu
  Wolny rynek religijny daje pełnię możliwości do tego, aby stare obleśne satrapy drenowały finansowo swoich naiwniaków, jak i molestowały rozegzaltowane religijnie panienki pod pozorem opieki duszpasterskiej. A czego innego się spodziewać w takich środowiskach? Świat i natura ludzka pozostają niezmienne od zarania.
 • This commment is unpublished.
  Drom · 8 miesiecy temu
  Okazuje się, że upadają wszystkie autorytety B. Olechnowicza. Historia jest bezwzględna. Czas na powrót do prawdziwego głosu Bożego, Biblii, a odwrót od podróbek - samozwańczych proroków. Warto przyjrzeć się duchowości, która wydaje takie owoce. 
  • This commment is unpublished.
   Bodziany · 8 miesiecy temu
   @Drom Promotor Hołowni i lewactwa !
  • This commment is unpublished.
   Helena · 5 miesiecy temu
   @Drom Pan Olechnowicz w epoce Smolenska prorokowal ze Kaczynski to Saul😡 i pis oboz Saula ,a Tusk to Dawid 😇i PO to oboz Dawida.Zapewne Tusk dniem i nocą rozwazał SLOWO BOZE jako drugi Dawid.Zaś pochowek prezyd.Lecha Kaczynskiego na Wawelu ogłosił pochowaniem starego systemu,starej Polski.Widocznie Tuskowe LGBT ,aborcja..to częsc tego nowego  
 • This commment is unpublished.
  Tak to leciało · 6 miesiecy temu
  International House of Scandals
 • This commment is unpublished.
  ortodox · 5 miesiecy temu
  Ihope od dawna był zainfekowany przez tzw ekumenizm czyli w praktyce lizanie ręki papieża. Demoniczna zwierzchność rządząca rzymskim kościołem ma w swoim repertuarze każdą formę cudzołóstwa, prostytucji sakralnej, krwawych ofiar, manipulacji i mordu.Ślepi przewodnicy, co bratając się z Rzymem wloką swoje owce na duchową rzeź. Więc się nie dziwię. 
 • This commment is unpublished.
  Majkel · 3 miesiecy temu
  "Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
  To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest winny.
  "They said Bickle, who has not responded publicly to the recent reports, denied all allegations."
  Bickle nie przyznaje się do winy. Zarzuty mogą być zmyślone z wielu powodów.
 • This commment is unpublished.
  Robson · 2 miesiecy temu
  A tu ciekawostka jak ta zaraza z ihopu wniknęła też do Polski. Szokujące jest to jak Bickle i inni z tej bajki nowej reformacji i ich kłamliwych teologii potrafili omotać ludzi żeby zaszepiać po całym świecie zwodnicze, niebiblijne nauki!W poniższym filmie jeden z polskich twórców tzw domu modlitwy w Wawiehttps://youtu.be/RJvcsM1X2MM?si=_70fZoSBMU6iBlCJ 

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.