Oświadczenie Artura Cerońskiego ws. "wyeliminowania" Putina

Oświadczenie Artura Cerońskiego ws. "wyeliminowania" Putina

sobota, 02 kwiecień 2022 16:47
Artur Ceroński Artur Ceroński fot. Artur i Agata Cerońscy/Facebook

Artur Ceroński, lider Kościoła Chrześcijan Pełnej Ewangelii "Obóz Boży" (Kościoła Mocy), wydał oświadczenie w sprawie kontrowersyjnej modlitwy - o śmierć Władimira Putina. Miała ona odbyć się dziś o godz. 14. Oświadczenie wydał jeszcze przed modlitwą.

Pomimo licznych krytycznych komentarzy, Ceroński nie zrezygnował z tej inicjatywy. Na publicznym profilu Artura i Agaty Cerońskich na Facebooku wyemitowano na żywo jednak tylko dwunastominutowe wystąpienie lidera Kościoła Mocy, bez modlitwy we wspomnianej intencji.

W tym wystąpieniu lider kościoła podkreślił, że jego grupa nie angażuje się w politykę i nie jest ani wrogiem Rosji ani sprzymierzeńcem Ukrainy.

- Ale ponieważ przebywamy na tej ziemi, to mamy obowiązek od Boga, wręcz mandat, aby dokonywać określonych zmian w takim celu, aby szerzenie Królestwa Bożego było coraz skuteczniejsze - oświadczył.

Jak stwierdził, to Kościół powinien sprawować władzę na ziemi.

- Nie chcemy wyeliminować Władimira Putina dlatego że napadł na Ukrainę. Chcemy go wyeliminować dlatego, że jego dalsze życie i funkcjonowanie w tym systemie, w którym żyje i funkcjonuje, jest przeszkodą dla szerzenia Królestwa - powiedział.

Ceroński oświadczył, że modlący się we wspomnianej intencji są "Bożym ramieniem sprawiedliwości, które usuwa człowieka, który nie chce iść za Bożym standardem funkcjonowania".

- Jego zachowanie powoduje, że Boże plany, cele i dążenia tutaj na ziemi w tym czasie są odpychane do tyłu. Eliminujemy problem - wyjaśnił.

Zaznaczył "nie mamy nic do Putina". I podkreślił, że nie nienawidzi rosyjskiego przywódcy, lecz go "kocha". A mimo to "chce go zabić".

- Kocham Putina, bo darzę miłością każdego człowieka. A chcę go zabić, dlatego że stoi na drodze rozwojowi Królestwa Bożego, które ma doprowadzić do głębokiej relacji z Bogiem innych ludzi. Wykonuję dzieło Boże. To się wszystko mieści w jednym - oświadczył.

Ceroński przewiduje, że Władimir Putin "zostanie wyeliminowany" i po śmierci będzie żył "w krainie śmierci".

- Niestety, nie mamy takiej władzy, aby zabić go duchowo - wyraził ubolewanie.

Zapowiadał też, że uczestnicy modlitwy mają dokonać "ostatecznej proklamacji, aby Władimir Putin przyjął Jezusa Pana" i by w jego środowisku znaleźli się ludzie głoszący ewangelię. Jednocześnie zaznaczył, że modlący się "nie powstrzymają się, aby go wyeliminować".

Ceroński oświadczył, że sam jest zwolennikiem kary śmierci. Jego zdaniem, powinna ona być legalna w każdym kraju.

Uzasadnił to tym, że "zna Pismo Święte".

- Znam zamysł Boga wobec czegoś, co się nazywa państwo. Bóg jasno w Biblii określił funkcjonowanie państwa. I w tych określeniach państwa jest zawarta kara śmierci jako naturalna konsekwencja pewnych przewinień - wyjaśnił.

Za hipokryzję uznał przekonanie, że właściwa byłaby śmierć Władimira Putina na podstawie wyroku sądu przy jednoczesnium uznaniu za niewłaściwą modlitwy o wyeliminowanie rosyjskiego przywódcy.

Zwrócił się do chrześcijan:

"Wielu z was, drodzy chrześcijanie, ma dosyć patrzenia na to, co on robi. (...) Modlicie się i mówicie "Panie, niech on się nawróci". A oglądacie ustawicznie trupy, które padają na Ukrainie. Ale za cyngiel nikt nie chce pociągnąć. Sądzicie go w swoich sercach czy chcecie czy nie. Ale nie chcecie przyłożyć ręki do brudnej roboty. My nie mamy na to czasu. Dzisiaj wyeliminujemy Putina bez złości, bez nienawiści, na zimno. Pójdzie tam, gdzie chce pójść i dzięki temu w naszym kraju szerzenie Królestwa Bożego będzie o wiele bardziej możliwe i skuteczne".

Wcześniej w oficjalnym komunikacie w sprawie modlitwy Kościół Mocy podkreślił, że wojna wywołana przez Władimira Putina powoduje, iż "giną ludzie nie poznawszy Chrystusa. Wywołuje też kryzys ekonomiczny w Polsce, który może zagrażać działaniom Bożych ludzi na rzecz głoszenia ewangelii".

Wspomniane oświadczenie Artura Cerońskiego można obejrzeć poniżej.

Ostatnio zmieniany sobota, 02 kwiecień 2022 17:08
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Fila · 2 lata temu
  to Ciebie powinni tez zabic, bo zabiles madralo, 
  • This commment is unpublished.
   Robin · 2 lata temu
   @Fila Ceronski chciał popełnić morderstwo i nawolywal innych do popełnienia morderdtwa.A to jest już przestępstwo i powinien iść siedzieć do więzienia 
  • This commment is unpublished.
   Helena · 2 lata temu
   @Fila on pokutował i zamiast niego został zabit PAN JEZUS
  • This commment is unpublished.
   Helena · 2 lata temu
   @Robin On nawoływał ,by Bóg się za to wziął,tak rozumiem,a nie sam dosłownie.
  • This commment is unpublished.
   Слава Україні!??? · 2 lata temu
   @Fila @Fila Kogo? Czemu kłamiesz? Udowodnij! Putin to morderca!
   💙💛Слава Україні!💙💛Art.117 § 3. Kodeksu Karnego. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • This commment is unpublished.
   Monika · 2 lata temu
   @Слава Україні!??? Nie jestesmy powolani do tego by rzucac czary na innych .Modlenie sie w ten sposöb  
   to czary smierci/ okultyzm /.
  • This commment is unpublished.
   stopwatykan · 1 lata temu
   @Fila to prawda, skoro jest zwolennikiem kary śmierci ... a sam jej uniknął, hipokryzja. Ale minęło trochę czasu od tej "modlitwy" i co? Putin żyje i nic się nie zmienia, czyli ten kościół i jego lider nie mają mocy...tacy ludzie przynoszą wstyd i hańbę Bogu, nie wiem czy po prostu są głupi czy ktoś nimi steruje
  • This commment is unpublished.
   jane · 1 lata temu
   @Robin morderstwo jest na niewinnych. Chcial zrobić to o czym marzą rodzice dzieci gwałconych i osieroconych przez twojego kochasia Putnia. '
  • This commment is unpublished.
   Jane · 1 lata temu
   @Monika W krajach biblijnych jak USA nie bałwochwalczych mentalnościach bozi, jest normalnie kara śmierci za takie zbrodnie. Ty chyba Boga nie znasz bo on kocha te wszystkie dzieci co umierają, co są gwałcone przez zbrodniarzy. A ty dzieci i poszkodowanych ewidentnie nie kochasz bo siedzisz cwana za Internetem, nic nie robisz, może dałaś stare swoje majtki Ukraince i dalej gumę żujesz i olewasz płacz niewinnych ludzi. 
  • This commment is unpublished.
   Mokka · 1 lata temu
   @Jane Powiedz to czarnym Afroamerykanom kiedys amortyzowanym w 4 lata i lamanych kwaltem (Buck breaking)  i Indianom . Ci ostatni wygineli jak mamuty a resztowka w rezerwatach.Biblia zamiast bozi NIC nie pomogla w przestrzeganiu 10ciu przykazan.Zddajesz sobie sprawe Jane ze ten kwalt -'lamania ogiera' byl przy rodzinie a pozniej takowy musial nosic opuszcone spodnie na znak przelamania, i posluszenstwa.Oczywiscie zgadzam sie ze Ukraina musi sie wyzwolica my katolicy im pomagamy jak nikt!!! zadnej swiatowej drukarki u nas nie ma
  • This commment is unpublished.
   Catty · 1 lata temu
   @stopwatykan  Stare nauki Kennetha Hagina sterują takimi fałszywymi przekonaniami.Kosciol Mocy jest rozsadnikiem tej zarazy trucizny ale ośmieszaja jedynie siebie samych "mali bogowie" co będzie wyraźnie pokazane w perspektywie  czasu bo Bóg nie da się Z SIEBIE naśmiewac ale jest cierpliwy ...w końcu obnaży to wszystko.Pycha chodzi przed upadkiem a wyniosłość ducha przed ruina.Co co czytają Biblię i znają ją w kontekstach widza cała ta tragiczna mieszaninę..Okultyzm w chrześcijańskich szatkach.
 • This commment is unpublished.
  Roman · 2 lata temu
  nikt nie ma prawa życzyć komuś śmierci a tym bardziej takzywany chrześcijan za którego podaje pan Cieroński , Pan Jezus Chrystus powiedział w Biblii błogosławcie swoich wrogów nieprzyjaciół a nie przeklinać życzyć komuś śmierci to nasz Bóg ma władze nad śmiercią i życiem 
  • This commment is unpublished.
   Jane · 1 lata temu
   @Roman W USA normalnie jest kara śmierci dla zbrodniarzy. To pojedz tam cwaniaku teoretyku i oddaj życie za tych ludzi albo głos Putinowi, bo jesteś tylko takim geniuszem co w obsranych majtkach siedzi i wypisuje swoje wywody. 
 • This commment is unpublished.
  Dariusz · 2 lata temu
  Przeczytaj sobie modlitwę Szczepana najlepiej na kolanach, a zobaczysz kim jesteś!
  • This commment is unpublished.
   Jane · 1 lata temu
   @Dariusz ty jedz głoś Putinowi , bo bohater jesteś klawiatury. Zbrodniarzy sie zabija. Nie módl sie tylko porządek zrób albo idź na uwolnienie od bożi, bo boisz sie wziąć odpowiedzialność za zbrodnie.
 • This commment is unpublished.
  Lucas · 2 lata temu
  Tylko chory umysł może wymyślać takie okropności i sprzeczności. Nauki tego Pana nie są naukami Pisma Świętego.  Litera i duch tych wypowiedzi , są wypaczeniem treści Biblii która jest przecież Słowem Bożym. 
 • This commment is unpublished.
  Helena · 2 lata temu
  Tak ,Bóg mówi o mieczu w ręku władzy,ktory nie jest tu do smarowania masła,mówi o sędziach i sprawiedliwych wyrokach ale Ceronski odleciał w inny wymiar
 • This commment is unpublished.
  Natti · 2 lata temu
  Strasznie pogubiony i zwiedziony człowiek, zjadła go jego własna pycha a jak wiadomo "pysznymi Bóg się brzydzi". Belka w jego oku przesłania mu wszystko, zwodzi "swoich wiernych" pod płaszczykiem nazewnictwa które sam siebie nadał. Obrzydliwością jest machanie Biblią pod kamerę i jednoczesne wypaczenie przesłania tej księgi. Gdyby to nie byłoby tak bardzo smutne, to byłby po prostu żałosne i śmieszne.
 • This commment is unpublished.
  Bogdan · 2 lata temu
  Biedni pogubieni ludzie,ślepi przewodnicy.
 • This commment is unpublished.
  Kobieta · 2 lata temu
  Ten lider nie rozumie pewnych spraw dotyczących Bożego planu zbawienia dla całej ludzkości, dlatego kombinuje na własną rękę. 
 • This commment is unpublished.
  Leon X · 2 lata temu
  Nie z ciałem i krwią toczymy ten bój. Apostołowie byli męczennikami i nie znajdujemy w tekstach listów by modlili się o śmierć prześladujących ich cesarzy. Apostoł Jan jedynie pozwolił sobie na szeroką krytykę tej władzy a Rzym nazwał WIELKĄ NIERZĄDNICĄ. Przeżył wszystkich kolegów to zaczął nazywać rzeczy po imieniu. 
 • This commment is unpublished.
  Wiktor · 2 lata temu
  Większość tu, piszących te komentarze, niczym się nie różni od Putina czy Artura.
 • This commment is unpublished.
  Prawda nas wyzwoli · 2 lata temu
  To nie jest nauczanie zgodne ze Słowem Bożym.To głoszenie " Kościoła mocy" , nie ma mocy Ducha Świętego i jest gorszące. 
 • This commment is unpublished.
  Adamecki · 2 lata temu
  Czy wyznawcy z Kościoła Nocy wybierają się z krucjatą na Ukrainę? To logiczny krok po tak odważnych i walecznych deklaracjach. A co do kary śmierci, to nie byłbym na taki pewny na miejscu o. Cerońskiego. Kto wie czy gdyby istniała to powstał by Kościół Nocy pod tym przywództwem?
 • This commment is unpublished.
  nk · 2 lata temu
  To jest jak sekta i guru.
 • This commment is unpublished.
  natasza · 2 lata temu
  Czytając komentarze mam wrażenie, że wielu prędzej udusiłoby Cerońskiego niż Putina. 
  • This commment is unpublished.
   Bogdan · 2 lata temu
   @natasza Mysle,że  nikt z komentujacych nie zamierza nikogo dusić, to byłoby wbrew chrześcijańskiej wierze i przykazaniu miłości,którym chrzescijanie mam nadzieję,sie kierują i żyją nim na co dzień. Wierzący jedynie zwracają uwagę na to,jak można  wypaczyć naukę naszego Pana Jezusa Chrystusa.I należy o tym mówić,by nie prowadzic innych ludzi do byc moze duchowego upadku i pomylenia pojec.Bog mowi  wprost w swoim przykazaniu -nie zabijaj.To do Boga należy sprawiedliwy sąd.Podrawiam serdecznie.
  • This commment is unpublished.
   Kamil · 2 lata temu
   @Bogdan Trafione w punkt.Nikt tu nikomu źle nie życzy. Otwartych oczu i uszu nam wszystkim życzę. Przyjście Pana jest blisko. Chwała Jezusowi Chrystusowi.🇵🇱
 • This commment is unpublished.
  onet · 2 lata temu
  Jaki chory człowieczek, żal mi go i wyznawców jego sekty.
 • This commment is unpublished.
  Winter · 2 lata temu
  Fałsz aż kipi z twoich słów, kto z własnej woli ciebie słuch sam sobie winien.
 • This commment is unpublished.
  Viki lud · 2 lata temu
  Chory bufon, mania wielkości czy kompleks niższości a najpewniej choroba psychiczna. Nie widzę rokowań na wyleczenie.
 • This commment is unpublished.
  BII · 2 lata temu
  Piotr niestety powiedzial do Ananiasza ze umrze za mala rzecz jakas klasmtwo wobec Apostola. Czyli pokazal ciezar Bozego Autorytetu. Chrzescijanie tacy co pyskuja na Bozych Pomazancow nie uznaja Bozego Autorytetu, a kochaja putina tak strasznie ze by zabili Bozego Pomazanca za to ze jak to on chce zdemonzowanego morderce zniwelowac. 
 • This commment is unpublished.
  Marta · 2 lata temu
  Ceroński nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Stawia się w roli Boga, obłąkany facet woda sodowa walnęła do głowy. Pamiętam go kiedyś, teraz to inny człowiek. Zwiedziony szalonymi naukami, opamiętaj się człowieku, Putinem się nie zajmuj tylko tym co robisz ludziom. Nawoływanie do modlitwy o czyjąkolwiek śmierć jest chore. Teraz sie rakiem wycofuje że on niby nic nie ma do Putina itd bo chyba dotarło co kłapie jęzorem i jakie może mieć konsekwencje. Przypomnij sobie jakie miłosierdzie okazał Jezus człowiekowi który konał obok niego na krzyżu. Wstyd tylko przynosi  prawdziwym oddanym Bogu chrześcijanom. Bełkocze jak obłąkany, nie rozumiem dlaczego jednak mimo tego znajduje ludzi którzy go słuchają, to jest tragedia. 
 • This commment is unpublished.
  johny · 2 lata temu
  Putin nie wierzy w BOGA więc jest mniej niebezpieczny niż CEROŃSKI który twierdzi że wierzy ale chce być mordercą i mąci ludziom w głowie i ich zwodzi.Lepiej już aby jego nie było bo przynajmniej ne pociągnie do piekła ludzi którym wyprał mózg
 • This commment is unpublished.
  Monika · 2 lata temu
  Nistety zwiedzenie ducha czaröw 
 • This commment is unpublished.
  NICK · 2 lata temu
  kiedyś jego zabiją za sianie HEREZJI
 • This commment is unpublished.
  ania · 2 lata temu
  Przecież to jest wariat w kategoriach klinicznych.
 • This commment is unpublished.
  Piter · 2 lata temu
  Skoro pan Ceroński jest za karą śmierci to ciekawe czy sam sobie by zadał taką karę? Przypomnę że Artur Ceroński zabił człowieka, za to siedział w więzieniu... Co "pastor" na to odpowie??? 
 • This commment is unpublished.
  Leszek Jańczuk · 1 lata temu
  Jak na razie Putin ciągle żyje. 
 • This commment is unpublished.
  KRZYŻ i sztylet · 1 lata temu
  Gdy Zyfici rzekli do Saula: Dawid ukrywa się u nas, i dowiedział się o tym, Dawid modlił się: WEDŁUG WIERNOŚCI SWOJEJ WYTRAĆ ICH. Ps 54. Boga, przez imię Jezvs, możemy prosić o wszystko. Jestem po stronie Artura Cerońskiego. 
 • This commment is unpublished.
  Obserwator · 1 lata temu
  Niech ten morderca zacznie się kajać za pozbawienie życia człowieka w przeszłości. Czym ten pseudo pastor bez wykształcenia teologicznego on się różni od wagnerowców - bandytów mordujących niewinnych ludzi? Założył sektę i nazywa się prorokiem, pycha go zgubi, ale nie chciałbym być w jego skórze, gdy nadejdzie Dies Irrae, bo Sprawiedliwy Bóg pokarze hipokrytów. Jak ludzie mogą słuchać takich nienawistnych bzdur tego człowieka.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.