Publiczna promocja jedzenia robaków. Polski pastor dosadnie

Publiczna promocja jedzenia robaków. Polski pastor dosadnie

poniedziałek, 25 lipiec 2022 18:58
Nicole Kidman Nicole Kidman fot. Vanity Fair/YouTube

Nagranie, na którym hollywódzka gwiazda Nicole Kidman popularyzuje spożywanie larw poprzez zjedzenie złożonego z nich dania, zbulwersowało wielu. Także pastora Bartłomieja Kurylasa.

Pastor Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej "Nowe narodzenie" w Tarnowskich Górach nie ma wątpliwości, że tego typu akcje są częścią zaplanowanej narracji o "nowym ekologicznym mięsie - robakach".

"Kilka lat temu nie dałbym sobie wmówić, że ludzie zaczną jeść robaki, a normalne mięso stanie się wstydliwe. Dzisiaj jednak uważam, że przy odpowiedniej narracji, reklamie, opowieści o zagrożeniu zdrowia przez zwykłe mięso ludzie zaczną wsuwać robaki niczym przysmaki. Będą je wciągać niczym misie haribo i będą oburzeni stekiem wołowym czy filetem z kurczaka" - pisze na swoim blogu na Facebooku.

Zdaniem Kurylasa, czeka nas kolejna wojna psychologiczna pod szyldem "Nowego Porządku", "Zrównoważonego Rozwoju" i "innych bzdur". Te są, jak wskazuje, wypowiadane przez ludzi "nienawidzących Boga, którzy absolutnie nie chcą być Mu posłuszni i unikają Jego zaleceń i mądrości".

Spożywanie larw jest ostatnio coraz częściej promowane jako alternatywa dla mięsa. Jego produkcja, hodowla zwierząt gospodarskich, zdaniem orędowników powstrzymania rzekomych zmian klimatu, ma być jedną z ich głównych przyczyn.

Do ograniczenia spożywania mięsa, co miałoby służyć ochronie środowiska, wezwał ostatnio między innymi papież Franciszek.

Na podstawie: Facebook/Bartłomiej Kurylas, Euronews.com

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 lipiec 2022 19:07
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Lidia · 1 lata temu
  Świat kompletnie zgłupiał ,,dzieje się tak kiedy odrzucamy NAJWYŻSZEGO BOGA ,,,pamietam ze był nakręcony w latach dziewięćdziesiątych film na ten temat ,,niewolnicy jedli sprasowane robactwo a elita w ukryciu steki ..
  • This commment is unpublished.
   jan hus · 2 miesiecy temu
   @Lidia Idąc tokiem twojego rozumowania czemu papierzyk  fadzoli żeby jeść mniej czy głowa babochwalców nie ma innych zajęć
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 1 lata temu
  Boże, to już chrześcijanie nie mają się czym zajmować, tylko masmediami? Niech świat żyje robakami, a prawdziwi chrześcijanie Bożym Słowem. Pozdrawiam wszystkich i nie polecam tego artykułu.
 • This commment is unpublished.
  ,, · 1 lata temu
  to, że ktoś je owady, gdzie problem? szarańcza i koniki polne, były jadane, łatwo przywołać werset. wiele niebiblijnych kultur zjadało staw*nogi (owady, pancerzowce - patrz. krewetki) czy mięczaki (np. małże), gdzie dla części osób kojarzą się jako "robaki". gorszym jest dawne odejście od wiary w Boga i odejście od jego zasad przez wielu
 • This commment is unpublished.
  SylwiaBogu-sława · 1 lata temu
  Nie chodzi o samo jedzenie robaków, bo ono samo w sobie może nie jest złe. Jan Chrzciciel żywił się szarańczą. Chodzi o plany, które mają grupy realizujące określone cele dla ludzkości, czyli tak zwany Nowy Porządek. Proponuję poczytać z różnych niezależnych źródeł czym jest w rzeczywistości i do czego zmierza - do złamania wszelkiego naturalnego dotychczas porządku, a także wartości w tym duchowych, podporządkowanie ludzi idei, ale przede wszystkim grupie ludzi którzy będą nami manipulować jak pacynkami. To tak niewinnie brzmi "globalizacja". Robaki to jeden z przejawów tego działania i dowód na jego istnienie.
 • This commment is unpublished.
  jaro · 1 lata temu
  Proszę nie opowiadajcie jak to gorszy chrześcijan. Chrześcijanie będą jedli robaki, gdy będzie chodziło o ratunek planety. Dla nich wszystko przecież jest czyste.

Ostatnie komentarze

@Ten który przybył za wcześWidać że ten artykuł napisał ktoś kto nie ma pojęcia o Bogu i Biblii 
Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.