Papież: jeść mniej mięsa, by chronić środowisko

Papież: jeść mniej mięsa, by chronić środowisko

niedziela, 24 lipiec 2022 14:00
Papież: jeść mniej mięsa, by chronić środowisko fot. Pixabay.com

Papież Franciszek zwrócił się do młodych ludzi, by ograniczyli spożycie mięsa. Zwierzchnik Kościoła katolickiego skierował swój list do uczestników Unijnej Konferencji Młodzieżowej w Pradze.

"To pilne, by ograniczyć zużycie nie tylko paliw kopalnych, lecz również wielu zbytecznych rzeczy. A także w niektórych rejonach świata odpowiednie jest, by spożywać mniej mięsa. To również może pomóc chronić środowisko" - oświadczył Franciszek.

Reklama

Jak zauważają media, to kolejny apel papieża związany z ekologią po publikacji jego encykliki "Laudato si". Wezwał on w niej ludzi na całym świecie, by podjęli "błyskawiczne i zjednoczone globalne działania", aby powstrzymać degradację środowiska i globalne ocieplenie.

Również w 2021 roku podczas konferencji klimatycznej COP26 papież wraz z innymi przywódcami religijnymi wezwał do działań na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych.

O spożywanie mniejszej ilości mięsa zaapelował jednak po raz pierwszy.

Najnowszy apel papieża wpisuje się w globalistyczny trend i teorię, zgodnie z którą produkcja mięsa, hodowla zwierząt gospodarskich rzekomo negatywnie przyczynia się do zmian klimatu.

W mediach coraz częściej słyszymy tego rodzaju wezwania. Również w Polsce.

W ostatnim czasie szerokim echem w naszym kraju obiła się choćby wypowiedź polskiego milionera Janusza Filipiaka, prezesa firmy Comarch.

W podcaście Forum IBRiS powiedział, że konieczne jest „uświadomienie ludziom, że nie mają tyle, za przeproszeniem, żreć".

"Jak ja idę do sklepu tam koło mnie w okolicy pod Krakowem, to ludzie wynoszą takie siaty tego mięsa, że ja nie wiem, co oni z nim z tym robią. (...) Tak jak mówię ograniczyć spożycie mięsa np. poprzez drastyczne podniesienie cen. Ludzie naprawdę nie muszą tyle jeść, ile jedzą w tej chwili. To jest jeden z powodów emisji CO2” - stwierdził milioner.

Zaczyna być za to coraz częściej promowane spożywanie larw i insektów jako alternatywa wobec mięsa.

"Badacze z Uniwersytetu Helsińskiego w Finlandii mówią, że spożywanie nowatorskich i przyszłościowych dań ma potencjał, by znacznie ograniczyć skutki diet ludzi dla środowiska. To zawiera w sobie nietradycyjne posiłki dla diety zachodniej takie jak insekty czy wodorosty. Poza mięsem" - napisał popularny magazyn "Forbes".

Świat obiegło ostatnio także nagranie z udziałem hollywoodzkiej gwiazdy - Nicole Kidman, która postanowiła publicznie spożyć danie z larw.

Działania w tej dziedzinie są już podejmowane na poziomie władz. W ubiegłym roku Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję o wpisaniu larwy chrząszcza mącznika młynarka do katalogu produktów "nowej żywności".

Na podstawie: Euronews, Farmer.pl, Forbes

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.