Dr Michael Brown dla ChnNews.pl. Przesłanie do chrześcijan w Polsce

Dr Michael Brown dla ChnNews.pl. Przesłanie do chrześcijan w Polsce

sobota, 01 październik 2022 14:41
dr Michael Brown dr Michael Brown

Dr Michael Brown, amerykański kaznodzieja, ewangelista, autor, jeden z filarów ruchu przebudzeniowego w Pensacoli na Florydzie w latach 90., złożył wizytę w Polsce. Był mówcą podczas konferencji "Revival Now - Przebudzenie teraz" w Warszawie. Odpowiedział na pytania portalu ChnNews.pl. Zwrócił się do polskich chrześcijan.

Brown, który nasz kraj odwiedził po raz pierwszy, zachęcił polskich wierzących, by nie ulegali zniechęceniu w związku z faktem, że wciąż miliony, a nawet dziesiątki milionów Polaków potrzebują poznać Jezusa. Wezwał, by kierować się "wielką wizją" przebudzenia, gdyż z Bogiem wszystko jest możliwe.

- Dlaczego nie w Polsce? Dlaczego nie miałoby tu dojść do wielkiego wylania Ducha? - zapytał.

Przypomniał, że Bóg już w potężny sposób wielokrotnie się poruszał czy to w czasach Biblii czy też później. Zaznaczył jednak, że kluczowe jest osobiste przebudzenie się i miłość do Pana.

- Powiedz: "Panie, przebudź mnie. Zacznij nowe dzieło we mnie". Szukaj Boga osobiście. Kościoły, módlcie się więcej razem. Pastorzy, przekażcie wizję tego, czym może być przebudzenie - zaapelował.

Podkreślił, że przybył do Polski właśnie z zamiarem, by zwiększył się tu głód, pragnienie Boga.

- Chcę przekazać większą wizję przebudzenia i pomóc rozpalić nowe płomienie, by Bóg mógł zrobić coś niezwykłego w Waszym kraju - podkreślił.

Dr Brown odpowiedział także na pytanie, na jakim etapie jesteśmy, jeśli chodzi o wydarzenia na świecie, biorąc pod uwagę wojny i wzrost kontroli nad obywatelami. Odpowiedział również, co chrześcijanie powinni robić w związku z nasileniem się liberalnych trendów i działań wokół nas.

- Znajdujemy się w ważnym momencie w historii świata. W kolejnym momencie kryzysu. To czas, gdy Boży ludzie mogą powstać, podczas gdy Duch Święty wylewa się potężnie w Azji, w Afryce czy Ameryce Łacińskiej. Ma miejsce wielkie poruszenie. Jednocześnie w USA, w Europie wielu odpada od wiary, kościoły są zamykane - zauważył.

Reklama

Według niego, znajdujemy się obecnie w kluczowym momencie.

- Są prowadzone agresywne działania, które mają na celu uciszenie Kościoła. Ze strony lewicy. Ale rozwiązaniem nie jest tylko konserwatywna polityka. Rozwiązaniem nie jest walka prawicy z lewicą. Rozwiązaniem jest Bóg, ewangelia - zaznaczył.

Kaznodzieja powiedział także, jaka jest obecnie sytuacja chrześcijan w Stanach Zjednoczonych.

Wskazał, że choć Kościół w tym kraju jest bardzo duży, to jednak jest także zróżnicowany. 

- Jest wielu gorliwych wierzących głoszących ewangelię bez kompromisu i Bóg się porusza. Młodzi przychodzą do kościołów. I występują przeciwko grzesznym działaniom społecznym - wskazał.

Podkreślił, że aktywizm homoseksualny zaszedł za oceanem zdecydowanie za daleko i ma miejsce odpór wobec tych działań. Jednocześnie chrześcijanie docierają do ludzi z miłością Bożą.

Zaznaczył, że wierzący w USA często za bardzo obracają swój wzrok ku politykom. Tymczasem to Chrystus powinien być na pierwszym miejscu. 

- Nadchodzi odpowiedź, ale musi ona być napędzana ogniem przebudzenia. Ameryka również znajduje się na szali. Kierunek, w którym będzie zmierzać kolejne pokolenie, może zostać określony w ciągu najbliższych kilku lat - przewiduje dr Michael Brown.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 listopad 2022 19:09
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  sługa Boga · 1 lata temu
  Przebudzenie już jest ! Rozejrzyjcie się ludzie są naprawdę spragnieni i złaknieni Boga i Jego Mocy. 
  • This commment is unpublished.
   basia · 1 lata temu
   @sługa Boga Ale,czy są złaknknieni Jezusa i tego,że On jest Drogą,Prawdą i Życiem?
  • This commment is unpublished.
   krótko · 1 lata temu
   @sługa Boga następny zafixowany w temacie jakichś wyimaginowanych przebudzeń! o jakich ludziach piszesz, o jakim bogu i jakiej mocy?! 
  • This commment is unpublished.
   Proste · 1 lata temu
   @sługa Boga Jeśli jesteś sługa Biga to głos Ewangelie i ostrzegaj przed zwiedzeniem czyli przed ekumenia i jej popierających sług diabelskich 
 • This commment is unpublished.
  Irmina · 1 lata temu
  Kochani! Duch Święty został już wylany ,w Dzień Piędziesiątnicy w Jerozolimie ,a Jezus powiedział do swoich uczniów,że żaden znaknie będzie dany temu pokoleniu,prócz znaku proroka Jonasza.(Łk.29-32).Uważajcie,żeby Was ktoś nie zwiódł !( Mat.24,23-24) .
 • This commment is unpublished.
  polak · 1 lata temu
  dalej zapraszajcie tych "najmądrzejszych" i najbardziej "wiarygodnych" zza oceanuhttps://www.youtube.com/watch?v=Yoffm4OIn-4
 • This commment is unpublished.
  Teo · 1 lata temu
  pastorze , ale po przejeciu Florydy 1819 roku  w tym  najstarszego miasta w stanach czyli Pensacoli , wolni murzyni mieszkancy hiszpanskiej katolickiej Florydy szybko poznali waszego anglosaskiego protestanckiego  'Dżyzysa' na powrot stajac sie niewolnikami pod wasp czyli anglosaskimi protestantamui.
  Kogo chcesz pouczac?
  Pierwsze szlaki i ucieczki anglojezycznych koloni byly na poludnie do hiszpanskiej Florydy ( nie do Kanady) gdzie czarni znajdowali ustawowa wolnasc i dochodzili do niezlej pozycji i statusu materialnefggo jak w St Augustine, Fort Mosea
 • This commment is unpublished.
  Ekumenia jest złem · 1 lata temu
  Jedyne przesłanie jakie należy słuchać i jest jedynym autorytetem to Słowo Boże i Jezus Chrystus zwiedzenie ekumeniczne nie i ci którzy to dziadostwo popierają nie 
 • This commment is unpublished.
  Biblia Jezus Chrystus Autoryt · 1 lata temu
  Bez prawdy nie ma miłości i odwrotnie należy ostrzegać przed odstępstwem jakim jest ekumenia 

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.