Dr Michael Brown dla ChnNews.pl. Przesłanie do chrześcijan w Polsce

Dr Michael Brown dla ChnNews.pl. Przesłanie do chrześcijan w Polsce

sobota, 01 październik 2022 14:41
dr Michael Brown dr Michael Brown

Dr Michael Brown, amerykański kaznodzieja, ewangelista, autor, jeden z filarów ruchu przebudzeniowego w Pensacoli na Florydzie w latach 90., złożył wizytę w Polsce. Był mówcą podczas konferencji "Revival Now - Przebudzenie teraz" w Warszawie. Odpowiedział na pytania portalu ChnNews.pl. Zwrócił się do polskich chrześcijan.

Brown, który nasz kraj odwiedził po raz pierwszy, zachęcił polskich wierzących, by nie ulegali zniechęceniu w związku z faktem, że wciąż miliony, a nawet dziesiątki milionów Polaków potrzebują poznać Jezusa. Wezwał, by kierować się "wielką wizją" przebudzenia, gdyż z Bogiem wszystko jest możliwe.

- Dlaczego nie w Polsce? Dlaczego nie miałoby tu dojść do wielkiego wylania Ducha? - zapytał.

Przypomniał, że Bóg już w potężny sposób wielokrotnie się poruszał czy to w czasach Biblii czy też później. Zaznaczył jednak, że kluczowe jest osobiste przebudzenie się i miłość do Pana.

- Powiedz: "Panie, przebudź mnie. Zacznij nowe dzieło we mnie". Szukaj Boga osobiście. Kościoły, módlcie się więcej razem. Pastorzy, przekażcie wizję tego, czym może być przebudzenie - zaapelował.

Podkreślił, że przybył do Polski właśnie z zamiarem, by zwiększył się tu głód, pragnienie Boga.

- Chcę przekazać większą wizję przebudzenia i pomóc rozpalić nowe płomienie, by Bóg mógł zrobić coś niezwykłego w Waszym kraju - podkreślił.

Dr Brown odpowiedział także na pytanie, na jakim etapie jesteśmy, jeśli chodzi o wydarzenia na świecie, biorąc pod uwagę wojny i wzrost kontroli nad obywatelami. Odpowiedział również, co chrześcijanie powinni robić w związku z nasileniem się liberalnych trendów i działań wokół nas.

- Znajdujemy się w ważnym momencie w historii świata. W kolejnym momencie kryzysu. To czas, gdy Boży ludzie mogą powstać, podczas gdy Duch Święty wylewa się potężnie w Azji, w Afryce czy Ameryce Łacińskiej. Ma miejsce wielkie poruszenie. Jednocześnie w USA, w Europie wielu odpada od wiary, kościoły są zamykane - zauważył.

Według niego, znajdujemy się obecnie w kluczowym momencie.

- Są prowadzone agresywne działania, które mają na celu uciszenie Kościoła. Ze strony lewicy. Ale rozwiązaniem nie jest tylko konserwatywna polityka. Rozwiązaniem nie jest walka prawicy z lewicą. Rozwiązaniem jest Bóg, ewangelia - zaznaczył.

Kaznodzieja powiedział także, jaka jest obecnie sytuacja chrześcijan w Stanach Zjednoczonych.

Wskazał, że choć Kościół w tym kraju jest bardzo duży, to jednak jest także zróżnicowany. 

- Jest wielu gorliwych wierzących głoszących ewangelię bez kompromisu i Bóg się porusza. Młodzi przychodzą do kościołów. I występują przeciwko grzesznym działaniom społecznym - wskazał.

Podkreślił, że aktywizm homoseksualny zaszedł za oceanem zdecydowanie za daleko i ma miejsce odpór wobec tych działań. Jednocześnie chrześcijanie docierają do ludzi z miłością Bożą.

Zaznaczył, że wierzący w USA często za bardzo obracają swój wzrok ku politykom. Tymczasem to Chrystus powinien być na pierwszym miejscu. 

- Nadchodzi odpowiedź, ale musi ona być napędzana ogniem przebudzenia. Ameryka również znajduje się na szali. Kierunek, w którym będzie zmierzać kolejne pokolenie, może zostać określony w ciągu najbliższych kilku lat - przewiduje dr Michael Brown.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 listopad 2022 19:09
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  sługa Boga · 1 lata temu
  Przebudzenie już jest ! Rozejrzyjcie się ludzie są naprawdę spragnieni i złaknieni Boga i Jego Mocy. 
  • This commment is unpublished.
   basia · 1 lata temu
   @sługa Boga Ale,czy są złaknknieni Jezusa i tego,że On jest Drogą,Prawdą i Życiem?
  • This commment is unpublished.
   krótko · 1 lata temu
   @sługa Boga następny zafixowany w temacie jakichś wyimaginowanych przebudzeń! o jakich ludziach piszesz, o jakim bogu i jakiej mocy?! 
  • This commment is unpublished.
   Proste · 1 lata temu
   @sługa Boga Jeśli jesteś sługa Biga to głos Ewangelie i ostrzegaj przed zwiedzeniem czyli przed ekumenia i jej popierających sług diabelskich 
 • This commment is unpublished.
  Irmina · 1 lata temu
  Kochani! Duch Święty został już wylany ,w Dzień Piędziesiątnicy w Jerozolimie ,a Jezus powiedział do swoich uczniów,że żaden znaknie będzie dany temu pokoleniu,prócz znaku proroka Jonasza.(Łk.29-32).Uważajcie,żeby Was ktoś nie zwiódł !( Mat.24,23-24) .
 • This commment is unpublished.
  polak · 1 lata temu
  dalej zapraszajcie tych "najmądrzejszych" i najbardziej "wiarygodnych" zza oceanuhttps://www.youtube.com/watch?v=Yoffm4OIn-4
 • This commment is unpublished.
  Teo · 1 lata temu
  pastorze , ale po przejeciu Florydy 1819 roku  w tym  najstarszego miasta w stanach czyli Pensacoli , wolni murzyni mieszkancy hiszpanskiej katolickiej Florydy szybko poznali waszego anglosaskiego protestanckiego  'Dżyzysa' na powrot stajac sie niewolnikami pod wasp czyli anglosaskimi protestantamui.
  Kogo chcesz pouczac?
  Pierwsze szlaki i ucieczki anglojezycznych koloni byly na poludnie do hiszpanskiej Florydy ( nie do Kanady) gdzie czarni znajdowali ustawowa wolnasc i dochodzili do niezlej pozycji i statusu materialnefggo jak w St Augustine, Fort Mosea
 • This commment is unpublished.
  Ekumenia jest złem · 1 lata temu
  Jedyne przesłanie jakie należy słuchać i jest jedynym autorytetem to Słowo Boże i Jezus Chrystus zwiedzenie ekumeniczne nie i ci którzy to dziadostwo popierają nie 
 • This commment is unpublished.
  Biblia Jezus Chrystus Autoryt · 1 lata temu
  Bez prawdy nie ma miłości i odwrotnie należy ostrzegać przed odstępstwem jakim jest ekumenia 

Ostatnie komentarze

Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy
Prorocy ganili balwochwalstwo i za to byli zabijani.Jak to jest ze p.Krzywy usluguje w budynkach rzym kat.stojac wsrod figur i obrazow obwieszonych koralami itd i ...
@Jaoto jest CZAS HORUSAherezja horusa u drzwi
no i co z tego wieczoru proroczego wynikło? Jakieś spektakularne przesłanie? Ktoś coś..? 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.