Joel Osteen na stadionie po raz pierwszy od pandemii. Oto jego przesłanie

Joel Osteen na stadionie po raz pierwszy od pandemii. Oto jego przesłanie

poniedziałek, 08 sierpień 2022 18:17
Joel Osteen na stadionie Jankesów Joel Osteen na stadionie Jankesów fot. Lakewood Church

Popularny amerykański kaznodzieja Joel Osteen zgromadził tłumy na stadionie w Nowym Jorku. To pierwsze takie spotkanie, jakie zorganizował od ponad trzech lat. W ostatnim czasie na przeszkodzie stały restrykcje związane z pandemią Covid-19.

Wydarzenie "Przyjdź do domu ku nadziei" odbyło się na Stadionie Jankesów. Zgromadziło 20-30 tysięcy ludzi. Według Osteena, około połowy z nich nie było osobami związanymi z Kościołem. Służba Joel Osteen Ministries pracuje teraz z około 200 lokalnymi wspólnotami, by te osoby stały się częścią ciała Chrystusa.

Pastor kościoła Lakewood skoncentrował swoje przesłanie na znajdowaniu nadziei pośród przeciwności i pozostaniu wiernym w czasach trudności. Taka tematyka, jak stwierdził, była odpowiednia pośród kłopotów związanych z pandemią, a także z ekonomicznym i społecznym zamieszaniem.

- Bóg nie pozwoli na trudności, o ile nie ma dla ciebie celu. Jest w tobie zamknięty potencjał, który wyjdzie na zewnątrz tylko poprzez stawienie czoła przeciwnościom - mówił.

Przypomniał biblijną historię Joba, który ufał Bogu pomimo przeszkód.

- Bóg przywrócił mu zdrowie. (...) Biblia mówi, że Job żył 140 lat i cieszył się swoimi dziećmi i wnukami. Być może jak Job siedzisz pośród popiołu, patrząc na to, co straciłeś, co nie zadziałało, z czym się zmagasz. Możesz się czuć zniechęcony. To wygląda jak pożar, ale tak naprawdę to kontrolowany płomień. Bóg nie pozwoliłby na to, gdyby nie przysłużyło się to dla twojego dobra - stwierdził.

Zachęcał: "są nasiona wzrostu, uzdrowienia, przeznaczenia, które się objawią. Powiesz: "spójrzcie, co uczynił Pan". Po drugiej stronie załamania i straty jest obfitość i radość. Ogień jest potrzebny, byś zobaczył pełnię swojego przeznaczenia".

Podczas wydarzenia na stadionie świadectwa złożyli lokalni pastorzy, którzy doświadczyli Bożej przychylności pośród prób.

Uwielbienie poprowadziła grupa Lakewood Music. Śpiewała także znana artystka CeCe Winans.

Każdego tygodnia programy telewizyjne Joela Osteena oglądają miliony ludzi na całym świecie.

Na podstawie: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Tk · 1 lata temu
  Oby to nie była kolejna masowa ewangelizacja po której mnóstwo osób odda życie Chrystusowi a potem z tej masy zostanie kilka osób które albo wcale.Niestety statystyki pokazują że zazwyczaj tak jest.Oczywiście nie chcę negować pracy tego Bożego człowieka. Bóg działa różnie i jak chce.Uważam jednak że czasy łowienia ludzi siecią skończyły się. Teraz łowi się na wędkę i to pojedyncze sztuki.
  • This commment is unpublished.
   Ja · 1 lata temu
   @Tk Nakhichevan Jehovah da kontrowesryjne aczkolwiek nie zawsze storage w zgodsie z Biblia
  • This commment is unpublished.
   krasnal · 1 lata temu
   @Ja kto dziś głosi zgodnie z biblią? Pan Jezus odszedł do Ojca 2000 lat temu, a Apostołowie poumierali! Od tamtego czasu nikt nie głosi zgodnie z Biblią ! 
 • This commment is unpublished.
  Stasiek · 1 lata temu
  czaruś zwodziciel - fałszywy niby ewangelista, propagator "chrześcijańskiego" new age ! Ludzie - zainteresujcie się troche kto, skąd, co i dlaczego..poczytajcie, pooglądajcie, dowiedzcie sie! Myślenie nie boli!
  • This commment is unpublished.
   Adas · 1 lata temu
   @Stasiek jestem katolikiem. I zapewniam Ciebie ze Joel nie jest zwodzicielem ani zadnym 'prosperity gospel' kaznodzieja.Jego Tata pastor zostal wyklety z baptystow o ile dobrze pamietam . Pewnego razu wiatr zerwal z banera na ich kosciele "Lakewood baptist church" slowo baptist i wzieli to za Bozy znak. Pozostal 'Lakewood churh" Nie glosil i nie glosi ewangeli "z laski zbawienia" przez klepniecie publicznie formulki z imieniem Jezus na jednym wdechu jako zbawienia.w skrocie Joela kazania nie sa podobne do zadnego Kosciola i ja je bardzo cenie.
   Joel tez nikogo nie wzywa do zmiany Kosciola co bardzo charakterystyczne i nietypowe.Zawsze to podkresla.Jego brat chirurg tez ma niesamowite przekazy. Polecam.Siostra Lisa juz ma dosc typowe proetstanckie przekazy.Slucham Joela niemal od poczatku .
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 lata temu
   @Adas Zgadzam się... Czymże byłyby nasze wschodnioeuropejskie ewangeliczne kościoły gdyby nie Osteenowie, Hagin... I cała reszta tzw richu wiary. Przecież oni swoim nauczniem zburzyli dogmatyczne warownie, które powstały jeszcze w średniowieczu w dobie mariażu władzy z kościołem. Ze chrześcijanin ma być głupiutki i malutki a najlepiej biedny, niosacy swój 'krzyż' niepowilodzenia i choroby. Na tzw Zachodzie z tym problemem rozprawiła się reformacją, tworząc podwaliny społeczeństwa obywatelskiego. I tam, gdzie na ziemiach polskich, rosyjskich, ukraińskich był historyczny protestantyzmu w formie kolonistów, tam wszystko prosperowało. Niestety, współcześni chrześcijanie z pochodzenia katolicy lub prawosławni potrzebowali silniejszego Panzerfausta. Nie mówię, że Osteenowie i im podobni mieli monopol na nauczanie ale zrobili dobrą robotę. 
 • This commment is unpublished.
  Sara · 1 lata temu
  Nasiona uzdrowienia wzejdą. Boże, ale nowomowa. To już nic wspólnego z chrześcijaństwem ani Biblią nie ma. 
 • This commment is unpublished.
  Co Jezus na to? · 1 lata temu
  Ten człowiek głosi ewangelię sukcesu.Skupia się na tym co tu i teraz, na nasze własne problemy i jak mieć lepsze życie teraz. Jezus za to mówił, że jeżeli chcesz iść za Nim to musisz codziennie wziąć na siebie swój krzyż, czyli masz umierać dla własnych celów, pragnień, emocji, a identyfikować się Bożymi wartościami. 
 • This commment is unpublished.
  Apostoł Chrystusa Jezusa · 1 lata temu
  Kolejny zwodziciel jakże skąd z USA. Warto się na tym zastanowić a najbardziej przeczytać historię człowieka z nieba. Co oni robili z takimi misjonarzami z zachodu gdyż oni nigdy nie myślą o tym co Boże tylko cielesne.. Taka jest gorzka prawda.
 • This commment is unpublished.
  Krótka refleksja · 1 lata temu
  Omijać " nauki" tego wiecznie zadowolonego milionera dalekim łukiem. Dalekim!
  • This commment is unpublished.
   Natasza · 1 lata temu
   @Krótka refleksja Znam gorszych, bardziej toksycznych. Akurat ten nic złego nie mówi, chyba że ktoś ma tendencję do uzależniania się od swoich nauczycieli, i każdego bezmyślnie czyni swoim guru.... a później pretensje nie wiadomo do kogo, o "zwiedzenie" . Kaznodzieje mają wiele dobrego to zaoferowania, ale to tylko ludzie, żaden nie jest ostateczną wyrocznią. Trzeba szukać, gdzie i przez kogo przemawia do nas Bóg, kiedy płonie nasze serce. A chrześcijaństwo ma tworzyć zdrowych ludzi,  jeśli czyjeś zachowanie oscyluje w kierunku uzależniania się od ludzi, i bycia wiecznym pacjentem duszpasterzy, to należy taką postawę naprostować. Będzie mniej nieszczęścia i wzajemnych pretensji. 

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.