Godson odpowiedział na list oburzonej internautki w sprawie ekumenizmu

Godson odpowiedział na list oburzonej internautki w sprawie ekumenizmu

wtorek, 18 październik 2022 13:02
John Godson John Godson fot. Facebook/John Godson

"Jestem rozczarowana Pana stanowiskiem odnośnie ekumenii. Jezus nie ma z tym nic wspólnego. Człowieka Bóg nie odrzuca, ale system to synagoga szatana" - maila o takiej treści otrzymał John Godson.

Były pastor i poseł podzielił się treścią listu.

Oburzona internautka kontynuowała:

"Czy pastor nie rozpoznaje czasów? Czy pastor nie widzi, że to jest zalążek jednej światowej religii? Religii, w której nie ma Boga Biblii? Czy pastor naprawdę nie widzi, że ludzie, którzy tam pojechali jako reprezentacja protestanckich pastorów, są ślepi duchowo? Przecież to wszystko widać, jak na dłoni" - napisała.

Reklama

Chodzi oczywiście o spotkanie z papieżem Franciszkiem w Watykanie z udziałem pastorów, księży i liderów.

Autorka listu podkreśliła, że "zasmuca" ją to, że Godson "nie widzi" wspomnianych przez nią rzeczy.

"Kiedyś liczyłam się bardzo z Pana zdaniem. Wiedziałam, że Bóg Pana używa" - dodała.

Były pastor zamieścił swoją odpowiedź na list.

Oto ona:

"Dziękuję bardzo za odzew. Nic nie pisałem o Ekumenii. Pisałem, że mamy pójść tam, gdzie Bóg nas posyła. Nie ważne, kim są czy jakim bożkom służą - Jezus umarł za nich!! Gdzie jest bardziej potrzebne światło - tam, gdzie jest jasno czy tam, gdzie jest ciemno? Dziękuję za rozczarowanie moją osobą. Ale ważniejsza dla mnie od pani akceptacji jest Boża akceptacja i aprobata".

Pod postem jeden z internautów zarzucił Godsonowi "naiwność". Ten jednak odparł: "Jeżeli miłość do bliźnich i chęć pozyskania ich dla Jezusa oznacza naiwość, chciałbym być najbardziej naiwną osobą na świecie".

Reklama

W swoim wcześniejszym komentarzu do spotkania w Watykanie były poseł oświadczył, że jest "zasmucony" z powodu fali krytyki, jaka spadła na pastorów-uczestników wizyty.

Wskazał, że Jezus i apostołowie byli "otwarci" na spotkania z różnymi przywódcami politycznymi i religijnymi swoich czasów, aby dzielić się Ewangelią i "być dla nich zachętą".

"Postawa osądzania wielu chrześcijan wobec innych, którzy nie wierzą dokładnie tak, jak wierzą, nie jest chrześcijańska" - stwierdził.

Przypomniał, że Bóg nie jest ani protestantem ani katolikiem.

"Bóg jest Bogiem i patrzy na serca ludzi bez względu na ich wyznanie. Powinniśmy radować się przy każdej okazji, by być świadectwem i zachętą dla innych – bez względu na ich wyznanie" - podkreślił.

Reklama

I dodał: "powinniśmy dziękować Bogu za katolickich biskupów i księży, takich jak Arcybiskup Ryś, którzy z pasją sprawiają, że Ewangelia naszego Pana Jezusa Chrystusa dociera do wszystkich znajdujących się w ich sferze wpływów. Powinniśmy nie tylko modlić się za takich ludzi, ale powinniśmy uważać za błogosławieństwo bratanie się z nimi. To właśnie zrobiłby Jezus."

Papież podczas spotkania z pastorami i księżmi zachęcał obie strony do zachowania swojej tożsamości i przynależności, zaś tematem spotkania była kwestia jedności.

Na podstawie: Facebook/John Godson

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 październik 2022 13:03
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  David Cieszyński · 11 miesiecy temu
  AMEN !
 • This commment is unpublished.
  T. D · 11 miesiecy temu
  Pan Jezus nie przyniósł pokoju na świat ale miecz. Nie jedność ale podziały. To wszystko ze względu na prawdę która nie przyjmuje kompromisów.Franciszek zna ewangelię i miał ją głoszoną pewnie nie raz ale nie przyjmuję jej i żyje jak żyje co znaczy że ją odrzuca. Z takimi ludźmi nie może być braterskiej jedności chyba że się nawrócą.
  • This commment is unpublished.
   ręce opadają · 11 miesiecy temu
   @T. D Nie wiem czy wiesz ale kto mieczem wojuje ten od niego ginie. Po drugie nie walczyć mamy  z krwią i ciałem ile razy się modliłeś zamiast się oburzać na ekumenistów? 
 • This commment is unpublished.
  therapist · 11 miesiecy temu
  Jak najsłuszniejsze słowa Pastora Johna Godsona , lepiej bym tego nie oddał jak on. Jedno co mi się nasuwa po tym liście internautki, to to, że pastorzy w zborach muszą się bardziej integrować ze zborownikami aby wiedzieć co myślą i nie chodzi tu jedynie o siostry, oczywiście kobiety z całym szacunkiem mają najwrażliwszą psychikę i duchowość, jednak przywódcy kościelni niech więcej rozmawiają niech bywają na grupach domowych, spotkaniach sióstr, czy braci, młodzieżowych grupach. Być może mamy się modlić o to aby Bóg posłał więcej robotników na żniwo swoje. Osobiście to współczuję przywódcom, bo jak coś nie tak to każdy ich gnoi o byle co. A już o wyjazdach ekumenicznych nie wspomnę. Za dużo ran w historii kościoła za dużo konotacji czy to rodzinnych, czy może nawet politycznych, a być może i religijnych powiązanych z wcześniejszym swoim pobytem w innym kościele, za dużo też pewnie wpływów mediów społecznościowych, jeśli nie mediów telewizyjnych. Tak więc zachęcać, i jeszcze raz zachęcać do czytania Słowa Bożego!  Podobnie z modlitwą, również im więcej jej jest tym znośniej przyjmujemy wszelkie trudności. To jedyna recepta na umiejętność zdystansowania się do obecnych konfliktów na świecie o globalnych nie wspomnę. Kochani proszę nie wyzywajcie się na wzajem!  Wszyscy jesteśmy pewnie emocjonalni, jedni bardziej drudzy mniej. Podobnie jak jedni zdrowsi drudzy bardziej schorowani. Pomagajmy sobie nawzajem a nie szkodźmy !
 • This commment is unpublished.
  Bea · 11 miesiecy temu
  Cóż, zwiedzenie zakreśla coraz szersze kręgi. Przykro.
  • This commment is unpublished.
   Pokojowy · 11 miesiecy temu
   @Bea Nie rozumiem cię skąd u ciebie tyle awersji? Masz coś do domu duchownych? Jeśli byłeś molestowany kiedyś przez jakichś księży, zgłoś to organów ścigania. Ale nie wylewaj swego jadu w tym miejscu. napisz książkę, idź do świeckich mediów, które się tym zajmują. Tam świetnie im wychodzi "wiązanie kamieni młyńskich u szyi i wrzucanie skandalistów do morza."
 • This commment is unpublished.
  Tubal · 11 miesiecy temu
  Ja to wszystko rozumię, osoba nie pojednana z Bogiem nie może być zbawiona. Każdy znający Słowo powie amen!. Bez hejtu pytam. Na jakiej podstawie mam uważać kogoś za brata skoro twierdzi inaczej. Czyściec umożliwia dostanie się do nieba poprzez zabiegi innych osób. To nie jest biblijna doktryna, umniejsza ona ofiarę Jezusa! Nie mogę szastać Słowem brat, że względu na atmosferę itp. To co czyni mnie bratem z innym to więzy krwi drogocennej krwi Jezusa. 
 • This commment is unpublished.
  Uczeń Pana Jezusa · 11 miesiecy temu
  ,,... to właśnie zrobiłby Jezus" 😱 Dawno nie czytałem takiego bluźnierstwa. Przyjdź Panie Jezu 💟🙏
 • This commment is unpublished.
  I będzie zburzona · 11 miesiecy temu
  Racja Watykan to synagoga szatana 
 • This commment is unpublished.
  I tak sie stanie · 11 miesiecy temu
  Chwała Panu za mądry głos rozsądku kocham prawdę we Watykanie jej tam nie ma plemie żmijowre topi się we własnym szambie ich koniec zapowiedziany w Skowie Bożym 
 • This commment is unpublished.
  ZENON · 11 miesiecy temu
  Cóż Godsonie, Znamy się osobiście , choć poznaliśmy się ponad 30 lat temu.Od tego czasu Ty stałeś się "WIELKI" Pastor, Poseł ja pozostałem Bratem w Chrystusie.Co do Ekumenii, to wiesz dobrze , że KRK tkwi w bałwochwalstwie co zsyła na świat wielopokoleniowe przekleństwo.2Ks.Mojż.20.4-6Przeklęta jest Polska, przeklęte kraje zniewolone katolicyzmem.I TY PASTOR, POSEŁ starasz się przekonać ludzi do Ekumenii???Ile zwojowałeś w katolickiej Polsce w polityce?Ile w polskim chrześcijaństwie?Nic !!! Bo to kraj przeklęty, a katoliccy księża wkładając ręce na niemowlaka zniewalają go do tej szatańskiej religii.Nie przekonuj ludzi do piekła wywodzącego się z Rzymu.Musisz się narodzić na nowo z Wody i z Ducha
  • This commment is unpublished.
   Staszek · 11 miesiecy temu
   @ZENON Drogi Zenonie i Godsonie. Johna znam z tv. Jak i Jego prace po powrocie do Afryki. Bądź zimny albo gorący. Ale nie trać widzenia przez rozum. Ta cecha odróżnia nas od innych stworzeń. Otwórzmy się na działanie Ducha. "I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy". Pierwsza jest pycha. "Tylko ja znam prawdę, tylko ja wiem." (Katolik który wierzy że wszyscy są braćmi)
 • This commment is unpublished.
  Zoono · 11 miesiecy temu
  Bóg jest Bogiem podziału. Podział w kościołach jest ze względu na pierwsze i drugie przykazanie. Mamy faryzeuszy takich jak Cyrikas, Kurylas i Ciesiolka i innych potępiających i osądzających naśladowców, nakładających na ludzi ciężary oraz chrześcijan, którzy miłują i okazują łaskę i przebaczenie tak jak uczył Jezus. 
 • This commment is unpublished.
  Helena · 8 miesiecy temu
  Zawsze panie.Godson konczy sie wszystko w krk kultem maryjnym,przeciez to widac wyrażnie,po co te bajki.Głosmy ewngelie ale bez pielgrzymek do zacnego papy.My OJCA w niebie juz mamy alleluja
Czy cenisz sobie ludzi ze swojego kościoła?
 • Głosów: (0%)
 • Głosów: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Ostatnie komentarze

@...Wiesz Apostoł Paweł też mówił wiele razy  aby pilnować czytania i zdrowej nauki, Berejczykow pochwalił. Pan Jezus w Objawieniu zobacz co mówi do kościołów co ...
@KasiaTak tylko czym jest uwielbienie, Bogu bardziej zależy na Twoim śpiewie czy na Twoim postępowaniu, które będzie wyrazem uwielbienia dla Niego ?
@JanPrzypadki zmartwychwstania osób uznanych za zmarłe są znane także w dzisiejszych czasach.Jak powiedział pastor Korzeniewski przywrócenie pewnych funkcji życiowych nie jest wielkim dla Boga, ci ...
@IHS"..Pamiętajmy że Jedynym Prawdziwym Kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki.." założony w 4 w n e przez polityka i poganina niejakiego Konstantyna Wielkiego nie mający nic wspólnego ...
Były pastor, były poseł...były mąż Anety. Godson, lepiej już się nie wychylaj i pomilcz.
Ale odpłynęła...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Preferencje użytkownika
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z naszej strony internetowej. Jeśli odmówisz ich użycia, to strona może nie funkcjonować odpowiednio.
Akceptuj wszystkie
Odmów wszystkich
Więcej
Essential
Te pliki cookies są potrzebne, by strona internetowa działała poprawnie. Nie można ich wyłączyć
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Narzędzia wykorzystywane, by zapewnić Ci więcej opcji podczas przeglądania strony internetowej. W tym może zawierać się dzielenie się w mediach społecznościowych.
PHP.net
Akceptuję
Odmów
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmów
quantserve.com
Akceptuję
Odmów
Google Analytics
Akceptuję
Odmów
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Casale Media
Akceptuję
Odmów
PubMatic
Akceptuję
Odmów
Quantserve.com
Akceptuję
Odmów
mookie1.com
Akceptuję
Odmów
innovid.com
Akceptuję
Odmów
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmów
Marketing
Techniki, których celem jest strategia komercyjna, a w szczególności badanie rynku.
DoubleClick/Google Marketing
Akceptuję
Odmów
Facebook
Akceptuję
Odmów
Nieznany
jcmGuestEmail
Akceptuję
Odmów