Co dalej z Putinem i Rosją? Aleksiej Lediajew dla ChnNews.pl

Co dalej z Putinem i Rosją? Aleksiej Lediajew dla ChnNews.pl

wtorek, 31 styczeń 2023 20:26
Aleksiej Lediajew Aleksiej Lediajew

Aleksiej Lediajew, pastor kościoła Nowe Pokolenie w Rydze, był w Warszawie mówcą na konferencji zorganizowanej przez Kościół Chwały. Przy tej okazji zapytaliśmy pastora o sprawy związane z kluczowymi wydarzeniami na świecie.

Poprosiliśmy go także o opinię i prognozę odnośnie tego, co stanie się z Rosją w przyszłości w kontekście trwającej wojny z Ukrainą.

Pastor Lediajew jest przekonany, że Rosja przegra "samobójczą" i "bezsensowną" wojnę z Ukrainą.
Władimira Putina nazywa zbrodniarzem wojennym, który powinien ponieść najwyższy wymiar kary jako ten, który "ma na sumieniu już około 200 tysięcy mężczyzn, którzy zostali zabici jak mięso armatnie".

- Każdy myślący człowiek zastanawia się, w imię czego przez cały rok prowadzona jest wojna. Mówią, że walczą z nazistami. Z jakimi nazistami? Bombardują po prostu ludność cywilną. To zbrodnia przeciwko ludzkości - podkreślił.

Jego zdaniem, Putin zostanie usunięty z urzędu, a może zostać nawet zabity. Chyba że sam ustąpi.

- Władimir Putin nastawił przeciwko sobie nie tylko społeczność międzynarodową, ale i kluczowych ludzi w swoim establishmencie - zauważył.

Pastor z Rygi spodziewa się, że Federację Rosyjską czeka rozpad. Więcej szczegółów na wideo poniżej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 31 styczeń 2023 21:08
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Roman · 1 lata temu
  I to mówi pastor który życzy Putimowi śmierci to na pewno nie są słowa Jezusa , Jezus nigdy by tak nie powiedział jakim trzeba być obłudnikiem by tak powiedzieć 
  • This commment is unpublished.
   zwykły wierny · 1 lata temu
   @Roman No tak niepojęte i dla mnie, ale cóż to pewnie jest jeden z wielu pastorów XXI wieku którzy się wypalili zawodowo! Żniwo wielkie ale robotników naprawdę mało!
  • This commment is unpublished.
   Luk · 1 lata temu
   @Roman Może nie życzy, ale przewiduje...
  • This commment is unpublished.
   normalny · 1 lata temu
   @Luk Ha Ha a co on wróżbiarstwem się zajmuje czy głoszeniem Ewangelii? 
  • This commment is unpublished.
   Ja · 1 lata temu
   @zwykły wierny Już samym wnioskiem ze zasługuje na najwyższy wymiar kary wydał sąd. „Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni”.
  • This commment is unpublished.
   danka · 1 lata temu
   @Roman czy naprawdę przeczytałeś, że pastor życzy Putinowi śmierci, a może życzy mu ponieść karę za śmierć, którą szerzy?
   Kiedy ukradnę, to czeka mnie sąd i kara, zabiję- idę do więzienia. Czy odpowiedzialność dotyczy wyłącznie tzw zwykłych ludzi, a nie dotyczy, w tym wypadku, przywódcy? Putin jest zbrodniarzem, powinien za swoje czyny odpowiedzieć.Jeżeli stanie przed sądem i zostanie skazany na śmierć, to nie dlatego, że jest niewinny. Poniesie konsekwencje swoich własnych czynów. Mówisz o pastorze, że jest obłudnikiem, oceniasz/oskarżasz go po błędnie zinterpretowanych słowach i nie umiesz ocenić Putina po czynach? Co jest trudniejsze?
 • This commment is unpublished.
  wierny · 1 lata temu
  Pastorzy proszę nie zajmujcie się polityką Jezus nie zajmował się nią! Wiecie co sprawiło, że odszedłem z Kościoła Katolickiego ? Nie tylko doktryny niezgodne z Biblią którą zacząłem wówczas czytać! Ale to, że Kościół w latach 90siątych zaczął się wtryniać do polityki i na każdej mszy wysłuchiwać musiałem list biskupów sugerujących często mi na kogo mam głosować! A to jest prywatna sprawa każdego! Jezus nie mówił ludziom że mają walczyć z reżimem Rzymian! Pastorzy jeśli nie chcecie się wypalić zostawcie politykę zajmijcie się głoszeniem Chrystusa! On Sam wystarczy! Że też ja zwykły wierny szaraczek muszę Wam to tłumaczyć?
  • This commment is unpublished.
   Helena · 1 lata temu
   @wierny wierny,zainteresuj sie postacią misjonarza William Carrey i zobacz jak wpłynął na polityke Indii i ile dobra uczynił i jak głosił Jezusa niesamowicie  i ile Biblii na języki w Indiach przłumaczył.Nie ograniczaj Boga ani Jego sług.Rób swoje
 • This commment is unpublished.
  Jan · 1 lata temu
  Nie zgadzam się z taką narracją, W.Putin jest tylko WYKONAWCĄ planu NWO. Prezydent Rosji nie jest w tym wypadku mocodawcą a jedynie podporządkowanym wykonawcą planu.
  • This commment is unpublished.
   precz z polityką · 1 lata temu
   @Jan A daj se spokój z tymi teoriami spiskowymi. Pan Jezus skwitował to jednym zdaniem, że władcy jedynie rządzą samowolnie narodami i nadużywają swojej władzy ale nie tak ma być między wami. Niechaj więc pastor ten  nadal w swoim życiu naśladuje PANA JEZUSA nie oglądając się na polityków. Pan Jezus nie oglądał się na cezara z wyjątkiem wizerunku na monecie denara.
  • This commment is unpublished.
   Luk · 1 lata temu
   @Jan Jak skoro wprowadził alternatywny do swift system bankowy w Rosji? Za nim stoją Chiny, Iran, Indie, Arabia Saudyjska, kraje BRICS, następny krok to usunięcie dolara z roli głównej waluty międzynarodowej, co już się zaczyna dziać. Chyba, że NWO przyjdzie ze Wschodu, bo Chiny już wiele lat temu proponowały wspólną walutę światową. Zabić Putina :) ha ha. Putin to tylko mem - za nim stoją think tanki Kremla. Nie wierzę w upadek Rosji, raczej ta wojna ją skonsoliduje; Putin ma duże poparcie wśród zwykłych Rosjan, on przywrócił im dawne poczucie bycia mocarstwem. Plan Rosji w tej wojnie jest prosty - jak kiedyś z armią Hitlera - wciągać wojska i sprzęt nieprzyjaciela i niszczyć rakietami. Może zakończy się to remisem i podpisaniem pokoju, a każdy powie, że to on wygrał i to byłoby najlepsze.
  • This commment is unpublished.
   uczeń Jezusa · 1 lata temu
   @Luk Oderwij się od mediów i polityki i czytaj Biblię głoś Ewangelię jeśli jesteś chrześcijaninem! Przez politykę jeszcze nikt nikogo nie przyprowadził do Pana Jezusa! 
  • This commment is unpublished.
   Flaki · 1 lata temu
   @Jan Co Ty chlopie piszesz za farmazony? XD Putin i NWO? Putin nie jest niczyją marionetką tak dla Twojej wiadomości. Chyba nie muszę przypominać, że kilka lat temu Putin wydał list gończy za Sorosem i Rotschildem. Chyba nie widziałeś przemowy Putina na forum ekonomicznym w Petersburgu. 
  • This commment is unpublished.
   Helena · 1 lata temu
   @Flaki Flaki ales naiwny,Klaus Schwab wyraznie chwalił sie PUTINEM JAKO SWOIM UCZNIEM I WSZYSTKO JASNE.Zobacz JURIJ BIEZMIENOW -JAK NAPASC NA PANSTWO-tytuł mylący oraz jmperium klausa schwaba i jego marionetki
  • This commment is unpublished.
   Helena · 1 lata temu
   @uczeń Jezusa uczen Jezusa,przez interesowanie sie polityką sporo ludzi nawrociło innych i spor ludzi sie nawróciło,nie opowiadaj.Znam osobiscie.Nie ograniczaj Boga.Poza tym masz sie interesowac znakami ,a nie spać
 • This commment is unpublished.
  Dżoz · 1 lata temu
  Ciekawe.Nie znakazłem tutaj wpisu aby ktoś kogoś nie pouczał albo nie krytykował…
 • This commment is unpublished.
  stan · 1 lata temu
  Eizeusz podobał się  Bogu i to On prorokował o zmianie \tz.przywódców politycznych\Czy Elizeusz był obłudnikiem w świetle Słowa Bożego.Kolego nie wypisuj kłamliwych komentaży.Nie dorosłeś do pełni Chrystusowej.
 • This commment is unpublished.
  Lucy · 1 lata temu
  Po przeczytaniu komentarzy zastanawiam się co się dzieje ze społeczeństwem chrześcijańskim... Odsyłam do Przypowieści Salomona 18;15 "Kto usprawiedliwia niegodziwego i kto potępia sprawiedliwego, obaj budzą odrazę w Panu"
 • This commment is unpublished.
  Nie rozumiem · 1 lata temu
  Bombardowania ludności cywilnej w Serbii w 1999 nie były zbrodnią, bo w końcu dokonała ich "właściwa strona"... Chrystus byłby dumny...
 • This commment is unpublished.
  niebywałe · 1 lata temu
  Pokona go AI :)
 • This commment is unpublished.
  gość · 1 lata temu
  Mamy być tymi którzy pragną sprawiedliwości dla ludzi ale nie tej pochodzącej z prawa tylko tej z wiary. Sprawiedliwości Chrystusa, która ratuje każdego skruszonego grzesznika. Fil 3-9 I znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary,

Ostatnie komentarze

Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy
Prorocy ganili balwochwalstwo i za to byli zabijani.Jak to jest ze p.Krzywy usluguje w budynkach rzym kat.stojac wsrod figur i obrazow obwieszonych koralami itd i ...
@Jaoto jest CZAS HORUSAherezja horusa u drzwi
no i co z tego wieczoru proroczego wynikło? Jakieś spektakularne przesłanie? Ktoś coś..? 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.