W Polsce będzie homocenzura? Zapowiedzi

W Polsce będzie homocenzura? Zapowiedzi

sobota, 18 listopad 2023 13:57
W Polsce będzie homocenzura? Zapowiedzi fot. Pixabay.com

Nowo powstała koalicja Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy zawarła w umowie koalicyjnej kary za tzw. "mowę nienawiści" dotyczącą LGBT.

"Wszyscy jesteśmy równi, a orientacja seksualna i płeć nie może być powodem dyskryminacji. Walka z mową i czynami z nienawiści będzie naszym priorytetem. Znowelizujemy kodeks karny tak, aby mowa nienawiści ze względu na orientację seksualną i płeć była ścigana z urzędu" - brzmi 7. punkt wspomnianej umowy.

Liberalni posłowie koalicji już zaczęli się odgrażać.

"Kara za mowę nienawiści wobec społeczności LGBT+ musi być wpisana do kodeksu karnego! Gwarantuje to nasza umowa koalicyjna" - zaznaczyła na portalu X/Twitterze Aleksandra Gajewska z Platformy Obywatelskiej.

Podobny wpis zamieściła znana z lewicowych poglądów Barbara Nowacka z KO:

"Kara za mowę nienawiści wobec osób LGBT+ będzie wreszcie wpisana do kodeksu karnego! Gwarantuje to umowa koalicyjna partii demokratycznych".

W tym samym tonie wpis zamieściła Katarzyna Lubnauer.

"Karę za mowę nienawiści wobec społeczności LGBT+ wpiszemy do kodeksu karnego. Tak mówi nasza umowa koalicyjna. Wyplenimy nienawiść z mediów publicznych. Wszyscy mają czuć się dobrze w Polsce!".

Deklaracje spotkały się z reakcjami.

"A co z mową nienawiści wobec katolików, chrześcijan i innych wyznań?" - zapytał poseł Prawa i Sprawiedliwości - Jan Mosiński.

"Nazwijmy rzeczy po imieniu: obiecujecie zlikwidowanie wolności słowa. Nie ma czegoś takiego, jak "mowa nienawiści", jest cenzura" - stwierdził były poseł - Dariusz Lipiński.

"A za mowę nienawiśći wobec mężczyzn o imieniu Krzysztof?" - zapytał ironicznie popularny publicysta Krzysztof Stanowski.

Nie jest obecnie jasne, jak będzie zdefiniowana tzw. "mowa nienawiści", co oczywiście budzi obawy o możliwą cenzurę, kneblowanie krytyków i prześladowania osób o konserwatywnych i chrześcijańskich poglądach.

Reklama

Ostatnio zmieniany sobota, 18 listopad 2023 14:28
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Jana · 3 miesiecy temu
  Tragedia jednym słowem...zbliża się przesladowanie biblijnie wierzacych.... Bóg nazwał obcowanie mezczyzny z mezczyzną ... grzechem i że to jest obrzydzenie dla niego to co ludzie robią... potepił czyny takie... a nie tego czlowieka, tak naucza i co teraz ... ??? Za takie przekonanie więzienie?? Kara ?? Gdzie tu wolnosc słowa?? To kłamstwo... jaka mowa nienawisci ?? Obłuda strony lewackiej , tak to wygląda.  Straszne idą czasy .... ciemne właśnie a nie nowoczesne. Już to było w Sodomie i Gomorze... historia się powtarza....
 • This commment is unpublished.
  stecc · 2 miesiecy temu
  Czy nazwanie np. homoseksualizmu grzechem to już jest mowa nienawiści, hejt ?Zresztą pod względem skutku to "taki sam" grzech jak np. cudzołóstwo, wszeteczeństwo, czy bałwochwalstwo. 1Kor 6:9 BW "Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,".
 • This commment is unpublished.
  johny · 2 miesiecy temu
  co się dzieje w tej Polsce i na całym świecie żeby jakieś wynaturzeńcy mieli głos.Za komuny ukrywali się po piwnicach by ich nie pałowano i szkoda że teraz tak nie jest
 • This commment is unpublished.
  wm exocet · 2 miesiecy temu
  Jednym z nieodłącznych elementów rewolucji komunistycznej jest cenzura.  
 • This commment is unpublished.
  Europejczyk · 1 miesiecy temu
  Najwyższa pora byście ponieśli karę za wasze rzygi. Jeba) was pies.
 • This commment is unpublished.
  Helena · 1 miesiecy temu
  Za ostatnie 8 lat rządow Tuska,kiedy to uciekl do Brukseli po serii afer,Polska miala 1.miejsce❗,hurra,w Unii Europ.za ,uwaga INWIGILACJE obywateli ,a raczej ubywateli
 • This commment is unpublished.
  sch koszalin · 17 dni temu
  W Koszalinie jest pastor który popiera tego typu pomysły nowego rządu. Nazywa to najbardziej dojrzałą formą miłości do bliźniego. Owy pastor jest pionierem tęczowych piątków, wśród młodzieży wygłaszał, że homoseksualizm jest grzechem a masturbacja jest dobra.Pastorek nawet zasiada w radzie krajowej swojego kościoła.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.