Przejęcie Krymu przez Rosję to początek końca świata? Tak mówią w Izraelu

Przejęcie Krymu przez Rosję to początek końca świata? Tak mówią w Izraelu

piątek, 18 kwiecień 2014 18:48
Przejęcie Krymu przez Rosję to początek końca świata? Tak mówią w Izraelu fot. trackingbibleprophecy.com

Kiedy Rosjanie przejmą Krym, kroki Mesjasza będą słyszalne - tak powiedział słynny rabin.

O przejęciu półwyspu przez Moskwę w kontekście czasów ostatecznych pisze Chemi Shalev w izraelskiej gazecie "Haaretz".

Zauważa on, że dzisiejsze południe Ukrainy i Rosji, a także Gruzję i Armenię od VII wieku p.n.e. do 4 wieku n.e. zamieszkiwali Scytowie. Ich było więc północne wybrzeże Morza Czarnego.

Jakie to ma znaczenie? Otóż Józef Flawiusz, starożytny żydowski historyk, miał interesującą teorię na temat Scytów i terenów, które oni zamieszkiwali. Stwierdził mianowicie, że ich ziemią był Magog, o którym jest mowa w Księdze Ezechiela w kontekście wojny (Goga i Magoga) oraz wydarzeń czasów ostatecznych.

Jak pisze Shalev, cześć wierzących oczekujących apokalipsy podejrzewa, że Gogiem, wspomnianym w Biblii "królem północy", jest Władimir Putin, który wprawił tryby końca świata w ruch.

Zgodnie z 2 wersetem 38 rozdziału Księgi Ezechiela, Gog jest "głównym księciem w Mesech i Tubal" - starożytnych królestwach położonych również w pobliżu Morza Czarnego. Termin "główny książę" w języku hebrajskim brzmi "nesi rosh". Jak zauważa felietonista "Haaretz", Nesi może oznaczać również "władcę" czy "prezydenta", a niektórzy badacze uważają, że słowo "rosh" nie jest wcale przymiotnikiem, lecz rzeczownikiem określającym nazwę narodu, który zaangażuje się w bój. Gog jest więc księciem Rosh albo prezydentem Rosh albo z małą pomocą - prezydentem Rosji.

"Dlatego prorokuj, synu człowieczy, i mów do Goga: Tak mówi Wszechmocny Pan: Zaiste, w owym dniu, gdy mój lud izraelski będzie bezpiecznie mieszkał, wyruszysz i przyjdziesz ze swojego miejsca pobytu, z najdalszej północy, a wraz z tobą liczne ludy; wszyscy na koniach, wielkie zastępy, liczne wojsko." (Ez. 38,14).

A kto będzie jechał razem z Gogiem? Persja, jak jest napisane w wersecie 5. Możliwe, że Syria, choć wydaje się obecnie do tego niezdolna. Dlaczego wszyscy oni zmówią się przeciwko Izraelowi?

Strona internetowa RemnantReport.com tłumaczy:

1. By zyskać więcej terytoriów (Ez. 38,9)

2. By przejąć izraelskie bogactwo (38,13)

3. By zniszczyć Żydów (38,12 i 17)

4. By rzucić wyzwanie władzy antychrysta, który tymczasowo będzie izraelskim sojusznikiem ze względu na traktat wspomniany w Księdze Daniela 9,27: "I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień" (wg tłumaczenia GNT - siedem lat).


Chemi Shalev pisze następnie, że "jeśli Gogiem jest Putin, to wszyscy wiemy, kto jest naturalnym kandydatem na antychrysta". Sugeruje jednak, by ten temat "odłożyć na później".

W Księdze Ezechiela 39,6 jest napisane: "Spuszczę ogień na Magog i na mieszkańców wysp żyjących bezpiecznie i poznają, że Ja jestem Pan."

I dalej:

"Potem wyjdą mieszkańcy miast izraelskich (...) i będą łupić tych, którzy ich łupili, i będą plądrować tych, którzy ich plądrowali - mówi Wszechmocny Pan. W owym dniu wyznaczę dla Goga znane miejsce na grób w Izraelu, dolinę Abarim na wschód od morza; zamknie ona drogę dla przechodniów, tam pogrzebią Goga wraz z całą jego hordą. Nazwą ją Doliną Hordy Goga."

"Jeżeli jesteś chrześcijaninem, to najlepsze dopiero się tutaj zaczyna" - pisze Shalev. Podkreśla, że zgodnie z Księgą Objawienia św. Jana, armia 200 milionów jeźdźców nadejdzie ze wschodu i zauważa, że "jest tylko jedno państwo, które może wzbudzić taką armię". Następnie będą miały miejsce wydarzenia czasów ostatecznych takie jak: Armageddon i drugie przyjście Chrystusa.

Wreszcie Shalev pisze o słowach rabina Moshe Shternbucha, którego słowa obiły się echem również w innych izraelskich gazetach. Rabin ten powiedział w tym tygodniu swoim uczniom, że nastaje czas Mesjasza. Źródłem tej analizy jest jeden z największych żydowskich mędrców wszechczasów - Gaon z Wilna.

Shternbuch został wtajemniczony w sekret, przekazywany przez rabinów od XVIII wieku. Były to słowa Gaona tuż przed jego śmiercią. Brzmiały one: "Kiedy usłyszycie, że Rosjanie zdobyli Krym, to powinniście wiedzieć, że czasy Mesjasza się rozpoczęły, że słychać Jego kroki. A kiedy usłyszycie, że Rosjanie dotarli do Konstantynopola (dzisiejszy Stambuł), to powinniście założyć swoje szaty szabatowe i ich nie zdejmować. Oznacza to bowiem, że Mesjasz może przyjść już w każdej chwili".

Felietonista "Haaretz" kończy swój artykuł: "Nie wiem czy premier Turcji Erdogan wie o rosyjskich planach co do Stambułu, ale na waszym miejscu oddałbym szabatowe szaty do czyszczenia, tak na wszelki wypadek."

Udostępnij

Źródło: haaretz.com

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ameryka upada. Ale przede wszystkim duchowo. Widzieliście ten film o Bennym Hinnie?: https://youtu.be/d-kIsQ3QKGE?si=sgCqW8o9I6VLtKwx
Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.