Były seksualnymi niewolnicami bojowników Państwa Islamskiego. Opisały piekło, które przeszły

Były seksualnymi niewolnicami bojowników Państwa Islamskiego. Opisały piekło, które przeszły

sobota, 11 lipiec 2015 15:42
Były seksualnymi niewolnicami bojowników Państwa Islamskiego. Opisały piekło, które przeszły fot. Daily Mail

Coś absolutnie przerażającego. Tylko tak można określić to, przez co przechodzą kobiety w Państwie Islamskim.

Reehan, 19-letnia Jazydka, mężatka z synem została porwana ze swojego domu na północnym zachodzie Iraku. Sprzedano ją na aukcji 50-letniemu bojownikowi Państwa Islamskiego.

Reehan z synemJak mówi brytyjskiej gazecie "Daily Mail", początkowo była w stanie odpierać jego próby gwałtu. Mężczyzna znalazł jednak okrutny sposób, by zmusić ją, aby mu się oddała. Zaczął bić jej rocznego synka. Zrobiła więc to, by uratować chłopcu życie.

- Zgodziłam się na wszystko, czego chciał ten człowiek, ze względu na mojego syna - opowiada Reehan.

Była przez niego zamykana w domu przez kolejnych 10 miesięcy. Jak tłumaczy, starała się powstrzymać gwałty, apelując do islamskich przekonań bojownika. On jednak opowiadał, że, zgodnie z islamem, seksualny handel ludźmi jest dozwolony.

Reehan była sprzedawana wiele razy, gwałcona i bita. Nie popełniła jednak samobójstwa, ponieważ bała się, co stanie się z jej synkiem.

Pewnego dnia zaryzykowała i uciekła swojemu ostatniemu prześladowcy, gdy zobaczyła, jak zgwałcił dwie kobiety jedną po drugiej - matkę i jej córkę, które przebywały z nią w domu.

Gdy zbiegła, pewien człowiek, Syryjczyk, zgodził się pomóc jej się wydostać z regionu za pieniądze. Wymaganą kwotę 15 tys. dolarów zdobyła jej matka z pomocą fundacji dobroczynnych.

Niestety, w niewoli pozostaje mąż Reehan, a także jej ojciec i dwie siostry. 19-latka obawia się, że mogą już nie żyć. Sama mieszka w obozie dla uchodźców w Iraku.

BarfoInna Jazydka, która opowiedziała swoją historię "Daily Mail" to 25-letnia Barfo. Ona również była gwałcona i torturowana.

Została sprzedana 35-letniemu bojownikowi Państwa Islamskiego. Wstrzykiwał jej morfinę i wielokrotnie gwałcił.

- Starałam się z nim walczyć, ale nie mogłam, bo był zbyt silny, przywiązywał mnie do łóżka i wstrzykiwał morfinę, by mnie uciszyć - mówi Barfo.

Pewnego razu po wyjątkowo brutalnym gwałcie próbowała odebrać sobie życie strzałem z pistoletu, ale mężczyzna ją powstrzymał.

Barfo została później odsprzedana 30-letniemu Arabowi.

On również zmuszał ją, by z nim spała i ją bił. Raz tak mocno, że nie była w stanie chodzić przez dwa miesiące. Zmuszał ją również, by modliła się sześć razy dziennie i czytała Koran. Jeżeli odmawiała, bił ją.

Później była sprzedawana jeszcze czterem innym bojownikom. Wszyscy ją gwałcili.

W końcu została wrzucona do ciemnej celi na dziesięć dni, gdy mocno sprzeciwiła się jednemu z nich. Udało się jej uciec dzięki syryjskiemu sąsiadowi bojownika IS, który się nad nią zlitował.

Razem z Barfo w obozie dla uchodźców przebywa obecnie jej matka i brat. Reszta rodziny pozostaje w niewoli islamistów.

Podobnych historii jak tych dwóch Jazydek są niestety setki. Cierpią także chrześcijanki. Módlmy się, by Bóg sprawił, żeby zostały uwolnione.

Czytaj także: Jedno dziecko ukradło zabawkę. Drugie jedzenie. Kara? Obcięte ręce i śmierć

Źródło: Daily Mail

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.
A syndrom sztokholmski w Polsce poszedl i zaglosowal na oredownikow : przyjdzta do Polski i robta co chceta,wy biedni nachodzcy

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.