Były seksualnymi niewolnicami bojowników Państwa Islamskiego. Opisały piekło, które przeszły

Były seksualnymi niewolnicami bojowników Państwa Islamskiego. Opisały piekło, które przeszły

sobota, 11 lipiec 2015 15:42
Były seksualnymi niewolnicami bojowników Państwa Islamskiego. Opisały piekło, które przeszły fot. Daily Mail

Coś absolutnie przerażającego. Tylko tak można określić to, przez co przechodzą kobiety w Państwie Islamskim.

Reehan, 19-letnia Jazydka, mężatka z synem została porwana ze swojego domu na północnym zachodzie Iraku. Sprzedano ją na aukcji 50-letniemu bojownikowi Państwa Islamskiego.

Reehan z synemJak mówi brytyjskiej gazecie "Daily Mail", początkowo była w stanie odpierać jego próby gwałtu. Mężczyzna znalazł jednak okrutny sposób, by zmusić ją, aby mu się oddała. Zaczął bić jej rocznego synka. Zrobiła więc to, by uratować chłopcu życie.

- Zgodziłam się na wszystko, czego chciał ten człowiek, ze względu na mojego syna - opowiada Reehan.

Była przez niego zamykana w domu przez kolejnych 10 miesięcy. Jak tłumaczy, starała się powstrzymać gwałty, apelując do islamskich przekonań bojownika. On jednak opowiadał, że, zgodnie z islamem, seksualny handel ludźmi jest dozwolony.

Reehan była sprzedawana wiele razy, gwałcona i bita. Nie popełniła jednak samobójstwa, ponieważ bała się, co stanie się z jej synkiem.

Pewnego dnia zaryzykowała i uciekła swojemu ostatniemu prześladowcy, gdy zobaczyła, jak zgwałcił dwie kobiety jedną po drugiej - matkę i jej córkę, które przebywały z nią w domu.

Gdy zbiegła, pewien człowiek, Syryjczyk, zgodził się pomóc jej się wydostać z regionu za pieniądze. Wymaganą kwotę 15 tys. dolarów zdobyła jej matka z pomocą fundacji dobroczynnych.

Niestety, w niewoli pozostaje mąż Reehan, a także jej ojciec i dwie siostry. 19-latka obawia się, że mogą już nie żyć. Sama mieszka w obozie dla uchodźców w Iraku.

BarfoInna Jazydka, która opowiedziała swoją historię "Daily Mail" to 25-letnia Barfo. Ona również była gwałcona i torturowana.

Została sprzedana 35-letniemu bojownikowi Państwa Islamskiego. Wstrzykiwał jej morfinę i wielokrotnie gwałcił.

- Starałam się z nim walczyć, ale nie mogłam, bo był zbyt silny, przywiązywał mnie do łóżka i wstrzykiwał morfinę, by mnie uciszyć - mówi Barfo.

Pewnego razu po wyjątkowo brutalnym gwałcie próbowała odebrać sobie życie strzałem z pistoletu, ale mężczyzna ją powstrzymał.

Barfo została później odsprzedana 30-letniemu Arabowi.

On również zmuszał ją, by z nim spała i ją bił. Raz tak mocno, że nie była w stanie chodzić przez dwa miesiące. Zmuszał ją również, by modliła się sześć razy dziennie i czytała Koran. Jeżeli odmawiała, bił ją.

Później była sprzedawana jeszcze czterem innym bojownikom. Wszyscy ją gwałcili.

W końcu została wrzucona do ciemnej celi na dziesięć dni, gdy mocno sprzeciwiła się jednemu z nich. Udało się jej uciec dzięki syryjskiemu sąsiadowi bojownika IS, który się nad nią zlitował.

Razem z Barfo w obozie dla uchodźców przebywa obecnie jej matka i brat. Reszta rodziny pozostaje w niewoli islamistów.

Podobnych historii jak tych dwóch Jazydek są niestety setki. Cierpią także chrześcijanki. Módlmy się, by Bóg sprawił, żeby zostały uwolnione.

Czytaj także: Jedno dziecko ukradło zabawkę. Drugie jedzenie. Kara? Obcięte ręce i śmierć

Źródło: Daily Mail

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.