Warszawa

17°C

  Eksperci: dżihadyści ISIS mają swoich biblijnych odpowiedników. Oto oni

  Eksperci: dżihadyści ISIS mają swoich biblijnych odpowiedników. Oto oni

  środa, 03 maj 2017 16:56
  dżihadyści ISIS dżihadyści ISIS fot. cfr.org

  Ciekawe wnioski izraelskich analityków. Według nich, dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego  powtarzają to, co robili ich "przodkowie" w czasach biblijnych, a dokładnie w Starym Testamencie.

  Uważają, że dżihadyści przypominają wymienionych w Piśmie Świętym Amalekitów.

  - Nie jestem religijny, ale korelacja między ISIS i Amalekiem jest wyraźna i powinna zostać wzięta pod uwagę przy analizie współczesnych wydarzeń - mówi Giora Shamis - redaktor izraelskiej wywiadowczo-wojskowej strony Debka File.

  Podkreśla, że historie zawarte w Biblii mają nie tylko znaczenie religijne, ale i polityczne, z którego można się wiele nauczyć.

  Również dziennikarz Shai Ben Tekoa postrzega Amalekitów jako archetyp ISIS. Wyjaśnia też, co mają ze sobą wspólnego.

  - ISIS w szczególności i ogólnie islamski terroryzm to ewidentne wcielenie Amalekitów. Podobnie jak oni, stosuje niepotrzebne okrucieństwo - wskazuje.

  Podobna jest również ich taktyka.

  - Główną taktyką Amaleka było unikanie bezpośredniej konfrontacji. Byli przebiegli, zachodzili od tyłu, by zaatakować najsłabszych w społeczności. Tak samo jak islamscy terroryści dzisiaj. Naszym problemem nie są armie islamistów. Oni są wrodzonymi artystami zasadzki. Dziedziczą to po swoich biblijnych przodkach  - tłumaczy Ben Tekoa.

  Według niego, biblijna perspektywa jest najlepsza, jeśli chodzi o analizę polityki regionalnej.

  - Biblia jest prawdą i jest ponadczasowa. To najlepsze źródło dla rozumienia współczesnego świata - podkreśla.

  Dziennikarz studiował religię i islam na Uniwersytecie Columbia. To wtedy zwrócił się do Biblii po informacje.

  - Dowiedziałem się więcej na temat Arabów i islamu z kilku zdań w Biblii odnośnie Ismaela, niż ze wszystkich akademickich źródeł, jakie studiowałem - twierdzi.

  Okazuje się, że analitycy potwierdzają to, co od dawna wiedzą eksperci religijni.

  Rabin Matityahu Glazerson, ekspert w kodzie Biblii, w 2015 roku opublikował nagranie, w którym zauważył, że słowo "Amalek" składa się z dwóch części: "Am" (naród) i "Malek" (dekapitacja). Ma to odnosić się do brutalności współczesnego ISIS.

  Przypomnijmy, że Bóg kazał w Starym Testamencie wytępić Amaleka.

  "Pamiętaj, co ci uczynił Amalek w czasie drogi, gdy wyszliście z Egiptu, że stanął ci w drodze i gdy ty byłeś zmęczony i strudzony, wybił wszystkich osłabionych, którzy pozostali w tyle, i nie bał się Boga. Gdy tedy Pan, Bóg twój, sprawi, że zaznacie spokoju od wszystkich waszych nieprzyjaciół okolicznych w tej ziemi, którą daje ci Pan, Bóg twój, w dziedziczne posiadanie, to ty wymażesz pamięć o Amaleku pod niebem. Nie zapomnij o tym!" (Pwt. 25,17-19)

  Na podstawie: Breaking News Israel

  Zobacz także: Dlaczego Bóg kazał zabijać w Starym Testamencie? Wyjaśnienie

  REKLAMA

   

  Dodaj komentarz


  Please publish modules in offcanvas position.