Tyson Fury płaci cenę za swoje słowa o homoseksualizmie. Poważne konsekwencje

Tyson Fury płaci cenę za swoje słowa o homoseksualizmie. Poważne konsekwencje

środa, 09 grudzień 2015 19:46
Tyson Fury Tyson Fury fot. Wikimedia

Bokserski mistrz zapewne nie spodziewał się, że za swój komentarz na temat homoseksualizmu, spotka go coś takiego.

Brytyjczykiem, który niedawno pokonał Władimira Kliczkę i został mistrzem świata, zainteresowała się policja. Otrzymała skargę w związku z jego komentarzami na temat homoseksualizmu.

- Homoseksualizm, aborcja i pedofilia. Te trzy rzeczy muszą się wykonać zanim skończy się świat - oświadczył ostatnio.

Skargę złożył mieszkaniec Manchesteru Ian Sawyer, który oświadczył, że jest homoseksualistą, ale nie pedofilem. Jak stwierdził, nie jest pewien czy bokser rozróżnia między tymi dwoma pojęciami.

Rzecznik policji, komentując skargę oświadczył, że wszelkie doniesienia o "przestępstwach nienawiści" traktuje ona "niezwykle poważnie". Może to oznaczać, że Fury zostanie w tej sprawie przesłuchany.

Sam bokser w różnych wywiadach podkreśla, że swoje poglądy w tych kwestiach opiera na Biblii. Wyjaśnia też, że nie żywi do gejów nienawiści.

- Nie powiedziałem, że nienawidzę homoseksualistów. Moim Panem i Zbawicielem jest Jezus Chrystus. On uczy tylko miłości. Nie przyszedł tu, by prześladować homoseksualistów, mnie czy kogokolwiek. Proszę nie próbować zrobić ze mnie kogoś złego, bo ja nikogo nie nienawidzę - powiedział.

Zaznaczył, że, wbrew różnym komentarzom, nie uważa, iż homoseksualiści są "jak pedofile", bo "dwóch dorosłych, którzy zgadzają się kochać siebie nawzajem to coś innego, niż ktoś, kto wyrządza krzywdę dziecku".

Dodał jednak:

"Jest wiele grzechów w życiu. Wszyscy jesteśmy grzesznikami. Jeśli nie wierzysz w Boga i w Pismo Święte, to znajdujemy się po dwóch różnych stronach".

Jak wcześniej informowaliśmy, w związku z, jak to określono, "homofobicznymi" wypowiedziami boksera powstała petycja domagająca się usunięcia go z listy kandydatów BBC na największą sportową osobowość roku.

Zobacz także: Przed walką Tyson Fury nazwał Władimira Kliczkę czcicielem diabła. Oto jak skomentował to Ukrainiec

Źródło: BBC, The Independent

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.