Ta religia indoktrynuje ludzi na masową skalę. To mogą być nawet twoi znajomi

Ta religia indoktrynuje ludzi na masową skalę. To mogą być nawet twoi znajomi

czwartek, 18 maj 2017 18:33
Ta religia indoktrynuje ludzi na masową skalę. To mogą być nawet twoi znajomi fot. Pixabay.com

Ta religia nie tylko przemożnie wpływa na ludzi, ale indoktrynuje ich na masową skalę. I nikt nie protestuje. Jej wyznawcy są bardzo gorliwi w swoich wierzeniach.

Większość z nich twierdzi, że ponieważ trzymają się przekonania jakoby Bóg nie istniał, to ich światopogląd nie jest religią, a "niewiarą".

Ale jedna z definicji religii w Słowniku Merriam-Webster brzmi: "przyczyna, zasada lub system przekonań wyznawany z gorliwością i wiarą".

Ateizm niewątpliwie pasuje do tej definicji, a wielu jego wyznawców jest bardzo gorliwych, jeśli chodzi o swój system wierzeń.

Ateiści mają system przekonań i poglądów odnośnie początków wszechświata (że wszechświat i życie powstały na drodze procesów naturalnych). Wierzą, że nie ma życia po śmierci. Wierzą, że Bóg nie istnieje. Mają system przekonań odnośnie tego, jak zachowywać się w życiu.

Uczciwi ateiści przyznają, że ich światopogląd jest wiarą. Ateizm to religia!

Ateizm - religia państwowa

Ta świecka, antyboża religia rośnie. Ateizm występuje wszędzie dookoła nas w różnych formach. Jest praktykowany (i opłacany) przez niemal wszystkie szkoły państwowe. Stał się, tak naprawdę, religią państwową i przenika media, sądy, muzea, podręczniki, Internet, dzienniki naukowe, wpływa na wielu ludzi, których spotykamy.

Około 90 proc. dzieci z naszych chrześcijańskich domów uczęszcza do szkół państwowych. Wszechmogący Bóg Biblii informuje nas, że uczynił jawnym dla wszystkich ludzi to, że istnieje, ale niewierzący starają się tę wiedzę tłumić (Rz. 1,18).

Podczas gdy ateizm jest ślepą wiarą, jego wyznawcy wołają: "nie jesteśmy częścią religii!". Dlaczego tak mówią?

Po pierwsze, obawiają się, że gdyby ateizm został uznany za religię, to ich poglądy mogłyby zostać usunięte z miejsc publicznych, takich jak szkoły państwowe.

Po drugie, sekularyści nie mieliby tylu możliwości zwodzenia dzieci ku myśleniu, że ich nauki (rzekomo "neutralne") nie pozostają w konflikcie z przekonaniami religijnymi studentów.

Świeckie humanistyczne religie, takie jak ewolucja, ateizm i agnostycyzm, są częścią tego samego systemu wierzeń. Te światopoglądy mają wolną rękę, otrzymując dofinansowanie z podatków w wielu krajach.

Walczy z chrześcijaństwem

Cóż za ironia, że pod hasłem trzymania religii poza przestrzenią publiczną, sekularyści usunęli chrześcijaństwo ze szkoły i zamienili je inną religią - religią naturalizmu, jaką jest ateizm.

Jest prosty sposób sprawdzenia czy dany światopogląd jest "niereligijny". Jeśli ateizm nie jest religijny, to dlaczego ateiści tak mocno sprzeciwiają się twierdzeniom religii. Ich podejście jest nielogiczne!

Czy ateistyczny pogląd na początki świata (wielki wybuch, miliony lat, ewolucja - wszystkie zakładają rzekome procesy naturalne) sprzeciwia się religijnemu poglądowi o inteligentnym stworzeniu dokonanym przez Boga? Tak. Dlatego świeckie poglądy o początkach są poglądami religijnymi.

Każdy, kto twierdzi, że nie jest religijny, a następnie mówi o sprawach religii (np. istnienie Boga, moralność odnośnie cudzołóstwa, prawdziwość Biblii itd.), wygłasza religijne stwierdzenia.

Czy ateizm sprzeciwia się stwierdzeniu, że Bóg istnieje? Tak. Dlatego jest religią.

Ostatecznie mamy bitwę między dwiema religiami - Bożą i fałszywą religią człowieka.

Walka ateistów z chrześcijaństwem ilustruje duchową walkę, jaka toczy się wokół nas, o czym pisał apostoł Paweł w Liście do Efezjan 6,12:

"Bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich".

Na podstawie: Answers In Genesis

Zobacz także: Dlaczego ateiści zaprzeczają istnieniu Boga? Oto ukryta motywacja (WIDEO)

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.