Reklama

Newsweek: nauka wskazuje, że to Bóg stworzył świat

Newsweek: nauka wskazuje, że to Bóg stworzył świat

czwartek, 28 lipiec 2022 11:16
Newsweek: nauka wskazuje, że to Bóg stworzył świat fot. Cardiff.ac.uk

Ludzie niewierzący nie rozumieją nauki - wynika z najnowszego artykułu amerykańskiego Newsweeka.

Sondaż przeprowadzony przez magazyn wykazał, że teorie dotyczące niekontrolowanej ewolucji przyczyniły się do odrzucenia wiary w Boga przez większą liczbę osób, niż choćby cierpienie czy choroby. Okazało się też, że 65 procent ateistów i 43 procent agnostyków jest przekonanych, że nauka uznaje istnienie Boga za mało prawdopodobne.

Nie bez znaczenia było też proateistyczne przesłanie takich znanych postaci jak zoolog i ewolucjonista Richard Dawkins czy fizyk Stephen Hawking.

Reklama

W efekcie tego wszystkiego, zgodnie z wynikami sondażu Instytutu Gallipa, liczba Amerykanów wierzących w Boga spadła do 81 procent.

Jednak, jak pisze Newsweek, ateistyczne przesłanie ma tak naprawdę niewiele wspólnego z nauką.

"W ciągu minionego stulecia ważne odkrycia naukowe rzuciły poważne wyzwanie ateizmowi opierającemu sie na nauce" - podkreśla Stephen C. Meyer - dyrektor Centrum Nauki i Kultury Instytutu Discovery w Seattle w artykule "Jak nauka przestała popierać ateistów i zaczęła znów wskazywać na Boga".

Przede wszystkim, naukowcy odkryli, że fizyczny wszechświat miał swój początek.

Reklama

"To odkrycie poparte obserwacjami astronomicznymi i fizyką teoretyczną stoi w sprzeczności z oczekiwaniami naukowych ateistów, którzy przez długi czas przedstawiali wszechświat jako wieczny i istniejący samemu przez się, a tym samym niepotrzebujący zewnętrznego stwórcy" - czytamy.

Po drugie, jak pisze Meyer, odkrycia w dziedzinie fizyki dotyczące struktury wszechświata umocniły teistyczne twierdzenia.

"Od lat 60. fizycy podkreślają, że podstawowe prawa fizyki i parametry wszechświata są dobrze zgrane i niezależnie od wszelkich przeciwności czynią wszechświat zdolnym do tego, by był gospodarzem życia" - podkreśla naukowiec.

Jak zauważa, wielu fizyków doszło do wniosku, że to nieprawdopodobne połączenie wskazuje na zewnętrzną ingerencję.

Reklama

Według astrofizyka Sir Freda Hoyle'a, profesora Uniwersytetu w Cambridge, "rozsądna interpretacja danych sugeruje, że wyższy intelekt zajął się fizyką", aby życie stało się możliwe.

Po trzecie, biologia molekularna ujawniła obecność wyjątkowego świata nanotechnologii informacyjnej w komórkach żywych.

"Chodzi na przykład o cyfrowy kod DNA i RNA. To malutkie, skomplikowane maszyny molekularne, które znacznie wykraczają poza naszą własną cyfrową zaawansowaną technologię, jeśli chodzi o zdolności przechowywania i przekazywania" - wskazuje Meyer.

Reklama

Przypomina, że nawet Richard Dawkins przyznał, że "maszynowy kod genów jest zadziwiająco komputerowy".

A to przecież wskazuje na działalność mistrzowskiego Programisty, który pracował nad powstaniem życia.

"Odkrycia współczesnej biologii nie są tym, czego ktokolwiek mógłby spodziewać się po ślepych procesach" - pisze Stephen C. Meyer.

"Wielkie odkrycia ostatniego wieku wskazują na wyjątkowy projekt życia i wszechświata" - konkluduje.

Na podstawie: Newsweek.com

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Helena · 1 mies. temu
  komputer na pewno sam się zaprijektował i złożył
 • This commment is unpublished.
  JAcek · 1 mies. temu
  Na podstawie newsweek? Czy to znaczy, że to sklejka? No głupie pytanie, ale przydało by się dokładne źródło ....
 • This commment is unpublished.
  Natasza · 1 mies. temu
  Jestem za świecką szkołą i państwem, w którym jest miejsce dla wszystkich, innych religii i ateistów też. Jakkolwiek dobrze jest mówić o wielkich dziełach Bożych, żeby nie było. 
  Jedno mi nie daje spokoju, teoria Darwina "jest z nami" od ponad 160 lat.  Czy naprawdę nikt nie dopatrzył się, ile ona a także jej swobodne interpretacje przyniosły zła na świat?  Wygląda, jakby została stworzona na zamówienie, dla usprawiedliwienia zła, jakie czyniły na świecie podboje kolonialne i unicestwianie wielu społeczeństw dla grabieży i tzw przestrzeni życiowej.  Walka o byt przeniesiona na grunt polityki dała pretekst do aneksji, ludobójstwa, likwidacji całych kultur uznanych za niższe i słabsze. A "pochodzenie człowieka od małpy" było podstawą pseudonaukowych teorii o rasach niższych, które jako podludzie powinny ustąpić miejsca rasom lepiej rozwiniętym.  A psychologia i szkolnictwo i te okropne testy "na inteligencję" stosowane do lat 60-tych XX w ?. Określanie, kto jest "normalny", a kto nie? Teoria ewolucji a zwłaszcza jej liczne pseudonaukowe interpretacje uczyniły świat znacznie gorszym i nieludzkim. Na każdym polu, polityki, antropologii, psychologii.
 • This commment is unpublished.
  Jan usz · 1 mies. temu
  Czyli wszelkie życie według najnowszych badań pochodzi od Boga, bo gdzieś określono początek wszechświata. Jestem wierzący ale muszę zadać to pytanie, bo naukowe dywagacje prowadzą na manowce: to skąd pochodzi Bóg, który stworzył wszechświat, kto jegostworzył? Niebezpieczne te rozmyślania a najłatwiejsze to przyjęcie religijnego rozumienia świata. Jest Bóg i już. Trudne do przyjmowania na pałę, szczególnie w dobie tak rozwiniętej nauki i sięgania w kosmos oraz mikro cząstki. 
  • This commment is unpublished.
   Nico · 1 mies. temu
   @Jan usz Nie zrozumie się tego patrząc na świat w pojęciu czas i przestrzeni.To człowiek mierzy, liczy, bo inaczej nie zrozumiałby istnienia
  • This commment is unpublished.
   Mariusz · 1 mies. temu
   @Jan usz To proste. Pytanie, kto stworzył Boga jest bez sensu. Akt stworzenia zakłada istnienie czasu. Stworzyciel musi być przed stworzeniem. Bóg zaś jest poza czasem. To On stworzył czas i przestrzeń i wszystko. Jego kategoria czasu nie dotyczy.
  • This commment is unpublished.
   Lech · 1 mies. temu
   @Mariusz Dowolnie manipulować to nie znaczy cokolwiek wykazać, Komputery liczą galaktyki i na razie mamy ponad 25 bilionów galaktyk w widzialnej przestrzeni kosmosu każda średnio co najmniej 200 mld gwiazd  z tuzinami planet to takich światów jak nasz mogą być biliony z tego miliardy o wiele bardziej inteligentne i możliwe że ingerujące w nasze istnienie, co to ma wspólnego z mitycznym dziadkiem lepiącym ludzików z gliny?
  • This commment is unpublished.
   Grzegorz · 1 mies. temu
   @Lech Słusznie, tylko z tym ingerowaniem zgodzić się nie mogę.Czytając Biblię mam odpowiedzi na wiele pytań, odpowiedzi przerastające wyobrażenia, ...zwłaszcza ateistyczne 🙂
  • This commment is unpublished.
   Jacek M · 21 dni temu
   @Lech Ten"Dziadek" nie ulepił ale rzekł słowo i te konstrukcje o bilionowej złożoności perfekcyjnie funkcjonują i pokazują Jego geniusz a że ty wIEKI cZŁOWIECZKU nie potrafisz tego ogarnąć dlatego w swoim 'geniuszu' stwierdzasz że Go nie ma! Żekł głupi w sercu swoim : nie ma Boga... 🙈
  • This commment is unpublished.
   Jacek M · 21 dni temu
   @Lech Ten"Dziadek" nie ulepił ale rzekł słowo i te konstrukcje o bilionowej złożoności perfekcyjnie funkcjonują i pokazują Jego geniusz a że ty wIEKI cZŁOWIECZKU nie potrafisz tego ogarnąć dlatego w swoim 'geniuszu' stwierdzasz że Go nie ma! Żekł głupi w sercu swoim : nie ma Boga... 🙈
 • This commment is unpublished.
  Szarak · 1 mies. temu
  ja3.14erd..le, jaki belkot....
 • This commment is unpublished.
  Jakub · 1 mies. temu
  Artykuł dotyczący argumentu z inteligentnego projektu za istnieniem "Pierwszej Przyczyny", zawartego w powyższym artykule oraz polemika z tym argumentem znajdują się na poniższej stronie wikipedii. Dostępny jest również artykuł w języku polskim. Warto się zapoznać.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Intelligent_design#Scientific_criticism
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligentny_projekt#Naukowcy_kontra_zwolennicy_ID
 • This commment is unpublished.
  Krzysztof · 1 mies. temu
  Zrodlo to nie "artykul Newsweeka" tylko OPNIA przeslana przez Stephena Meyera. Newsweek publikuje rozne opinie bo jest tygodnikiem OPINIOTWORCZYM w przeciwienstwie do tego portalu probujacego przekonac przekonanych.... Meyer poza tym jest tylko amerykańskim pisarzem i byłym pedagogiem a nie przedstawicielem swiata NAUKI (jak Hawking lub Dawkins ktorych probuje dyskredytowac), jest rowniez zwolennikiem pseudonauki inteligentnego projektowania. Jednym slowem - nadal komiksy o Spidermanie maja wieksza wartosc merytoryczna w udowadnianiu istnienia superbohaterow nic biblia istnienia absolutu - jest ich wiecej....
 • This commment is unpublished.
  Jol · 1 mies. temu
  Link do Tego artykułu w języku angielskim W Newsweek : https://www.newsweek.com/how-science-stopped-backing-atheists-started-pointing-back-god-opinion-1724448 
 • This commment is unpublished.
 • This commment is unpublished.
  Rena · 1 mies. temu
  Amen! Cudowny nasz Stworca, Wszechmągący, Mądry , kto Go moze ogarnąc?
 • This commment is unpublished.
  Zbycho · 9 dni temu
  Cóż ta tzw nauka to tylko narzędzie do zmiany stanu z "wierzyć Bogu" na stan "wierzyć człowiekowi" . A teraz mamy możliwość porównać teorie wyssane z palca stworzone przez ludzi z Prawdą Bożego stworzenia zawartego w Biblii. Ponad czterdzieści lat żyłem w kłamstwie tzw nauki ludzkiej i religiii która wypacza Prostą Drogę Pańską. Od pięciu lat Bóg w Swojej łasce pozwolił mi rozumieć Pismo Święte i Słowo Boże do mnie ciągle mówi. Musicie się na nowo narodzić z wody i z Ducha,a zajaśnieje wam Chrystus 🙂

Ostatnie komentarze

prawnik kościelny
@baptyzm ma mocNie kłam! Nawet świeckie Prawo kodeks karny za zniesławienie kara! uważaj więc!
zielonoswiatkowiec
@baptyzm ma mocKłamstwo NIE kłam bo kłamstwo to grzech! udowodnij, że to prawda! Ok? A jak nie to zamilcz na wieki!
kościelny pentecostal
@baptyzm ma mocCzłowieku znasz Go, że się wypowiadasz ? Komu służysz? Chyba jedynie szatanowi! Jak możesz przeciwko BRATU W CHRYSTYSUE hejtować Nie jesteś ani jemu ani mi ...
baptyzm ma moc
@patrol kościelnyWcale to nie jest tak, że zbory KZ w liczbie kilka rocznie przechodzą do innych denominacji
baptyzm ma moc
To jest człowiek który się kieruje tylko rządzą władzy i nic więcej. Człowiek nawet nie cofnął się przed niszczeniem zboru gdzie był pastorem zanim został ...
bystry klecha
@SylwiaBogu-sława Katolik to twój i mój brat w CHRYSTUSIE! Kościół Katolicki znaczy powszechny od greckiego słowa katolikos! Jezus chciał aby Kościół był powszechny a nie zamknięty ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.

Zachowaj
Cookies user prefences
Używamy plików cookies, byś mógł jak najlepiej korzystać z tego serwisu. Jeśli odmówisz ich wykorzysatnia, strona może nie funkcjonować jak należy.
Akceptuję
Odmawiam wszystkich
Więcej
Essential
These cookies are needed to make the website work correctly. You can not disable them.
chnnews.pl
Akceptuję
Funkcjonalne
Ten rodzaj cookies pomaga nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
e.dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
dlx.addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
Analityczne
Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
addthis.com
Akceptuję
Odmawiam
quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
Reklamowe
W celu promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń, możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Ten rodzaj cookies służy do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Double Click/Google Marketing
Akceptuję
Odmawiam
Casale Media
Akceptuję
Odmawiam
PubMatic
Akceptuję
Odmawiam
Quantserve.com
Akceptuję
Odmawiam
mookie1.com
Akceptuję
Odmawiam
innovid.com
Akceptuję
Odmawiam
hit.gemius.pl
Akceptuję
Odmawiam