Warszawa

17°C

  Polski ewangeliczny pastor o Marii (WIDEO)

  Polski ewangeliczny pastor o Marii (WIDEO)

  piątek, 08 grudzień 2017 12:57
  Polski ewangeliczny pastor o Marii (WIDEO) fot. jw.org

  Ten ewangeliczny polski kościół udostępnił wideo, na którym pastor mówi o Marii. Oto co powiedział.

  "Słowo na dziś: Ewangelia Łukasza 1:26-48 bądź jak Maria" - zachęca do obejrzenia filmu kościół Armia Dawida z Gdańska.

  Jego pastor Krzysztof Majdyło głosi przesłanie o tym, że powinniśmy być "dyspozycyjni" dla Boga. Za wzór podaje matkę Jezusa - Marię.

  "Anioł przychodzi do dziewczyny, nastolatki i mówią o Bożym planie dla jej życia, że ma urodzić Mesjasza. Ona zdumiona i przerażona w tym wszystkim robi niesamowity krok wiary. Mówi: "oto ja służebnica Pańska. Niech mi się stanie według Bożego słowa" - opowiada pastor.

  Na tej podstawie wskazuje, że jeżeli jesteśmy w stanie powiedzieć Bogu, żeby się stało "według Jego słowa",  to Bóg może dokonać przez nas "niesamowitych rzeczy".

  Majdyło zwraca uwagę, że Maria (Miriam) była zwykłym człowiekiem, ale była posłuszna Bogu.

  - Miriam była słaba, była zwyczajnym człowiekiem, zwyczajną dziewczyną, ale to, czego miała dokonać, nie leżało w tym, że była silna, inteligentna czy miała duże możliwości. Tak naprawdę, to zależało tylko od jej dyspozycyjności dla Boga i gotowości na współpracę z Jego Słowem - podkreśla.

  Zwraca uwagę, że podobnie dzisiejsi chrześcijanie nie muszą wcale być "silni, mądrzy czy nie wiadomo jacy". Wystarczy, że będą "dostępni dla Boga".

  - Jeżeli jesteśmy w stanie powiedzieć: "Boże, jestem Twoją służebnicą, sługą, niech mi się stanie według Twojego słowa, wówczas Boże słowo przez nasze życie wkroczy w ten świat i go pozmienia - podkreśla pastor Armii Dawida.

  To wideo poniżej.

  Zobacz także: Chirurg: Bóg usunął pani guzy!

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.