Pastor Bartosik do M. Zielińskiego w sprawie Marii: mam nadzieję, że...

Pastor Bartosik do M. Zielińskiego w sprawie Marii: mam nadzieję, że...

wtorek, 08 styczeń 2019 18:57
od lewej: pastor Paweł Bartosik i Marcin Zieliński od lewej: pastor Paweł Bartosik i Marcin Zieliński

Po słowach katolickiego charyzmatyka Marcina Zielińskiego o tym, że "zna wielu protestantów, którzy kochają Matkę Bożą" posypały się komentarze. Teraz do jego słów odniósł się pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku - Paweł Bartosik.

W artykule na swoim blogu docenia fakt, że Zieliński nazywa protestantów "braćmi" i "rodzeństwem", a na jego słowa "znam wielu protestantów, którzy kochają Matkę Bożą, choć być może różnimy się w pewnych doktrynalnych kwestiach i widzimy pewne różnice" - mówi "amen".

Jak pisze, nie ma problemu z określeniem "Matka Boża", bo Maria była matką Boga i człowieka. Podkreśla jednak, że Maria nie była matką boskiej natury Chrystusa, bo ta istnieje od wieczności, a jedynie matką jego ludzkiej natury.

Przyznaje, że wielu protestantów ją kocha i sam do takich należy.

Zachęca też, by nie zgadzali się oni na próby jej degradacji czy pomniejszania błogosławieństwa, jakim została obdarzona, bo też żadna inna kobieta nie dostąpiła przywileju urodzenia i wychowania Syna Bożego.

"Została obdarzona szczególną łaską. Jest dla nas wzorem dla naśladowania i przykładem pokory, pobożności" - wskazuje pastor.

Podkreśla jednak, że ponieważ protestanci kochają Matkę Bożą, to sprzeciwiają się czynieniu z niej "obiektu pospolitego bałwochwalstwa i zabobonów".

"Matka Boża była pokorną służebnicą Pańską, matką naszego Pana Jezusa Chrystusa. Powinno nas oburzać tytułowanie jej atrybutami Boga, gdyż stoją w jawnej sprzeczności z nauczaniem Pisma Świętego" - czytamy.

Bartosik wskazuje na takie nazewnictwo Marii jak:

"Pośredniczka nasza" - bowiem apostoł Paweł naucza, że jest tylko jeden pośrednik między Bogiem, a ludźmi - człowiek Jezus Chrystus (1 Tm. 2,5).

"Pocieszycielka nasza" - Pocieszycielem bowiem jest Duch Święty (Jn. 14,16.26; 15,26).

"Orędowniczka nasza" - bowiem czytamy w 1 Liście Jana 2,1, że "mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy".

"Królowa Nieba i Oblubienica Boga" - bo Oblubienicą jest Kościół, a Bóg jest "monogamistą" (Obj. 21,2.9).

Bartosik wymienia także tytuł "Niepokalanie Poczęta" - tu przypomina, że Maria sama nazwała Boga swoim Zbawicielem (Łk. 1,47) i złożyła ofiarę oczyszczenia (Łk. 2,22-24), a jedynym bezgrzesznym człowiekiem był Jezus Chrystus i innych wyjątków
Biblia nie podaje (Hbr. 4,15).

Jest także przeciwny tytułowaniu Marii "Królową Polski", bo Polska ma króla, a nie królową i jest nim Jezus Chrystus, którego nie intronizowała uchwała polityczna czy decyzja Kościoła, ale Bóg Ojciec (Hbr. 2,8; Ef. 1,22).

Pastor zauważa, że Maria była pokorną służebnicą Pańską i nigdy nie wskazywała na siebie.

"Nie mamy również odnotowanego przypadku kultu maryjnego aprobowanego przez Boga lub samą Marię" - pisze.

Konkluduje więc, że choć zasadne jest byśmy kochali biblijną, pokorną Marię, to jednak nie jest to równoznaczne ze sprawowaniem względem niej kultu, bo Pismo Świete zachęca, byśmy w całości powierzyli się tylko Bogu i byśmy za jej przykładem modlili się wyłącznie do Niego (Pan Jezus powiedział: "Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą" (Mk 12,30).

Marię zaś powinniśmy kochać jako bliźniego i siostrę w wierze - zaznacza pastor.

Na koniec zwraca się bezpośrednio do Marcina Zielińskiego:

"Marcin, mam nadzieję, że i Ciebie z powodu Twojego oddania Słowu Bożemu (Biblii) również oburza czynienie z naszej szczególnie ubłogosławionej siostry w wierze obiektu pospolitego bałwochwalstwa, nadawanie jej boskich cech (np. treść modlitwy "Pod twą obronę"), modlitwy i nabożeństwa do niej oraz obdzieranie z piękna służebnicy Pańskiej poprzez niebiblijne dogmaty (np. o jej Niepokalanym Poczęciu, Wniebowzięciu), święte obrazy i figury będące obiektami kultu. Taka Maria (tzw. "Maryja") to zupełnie inna postać, o innych cechach. Prawdziwą Marię spotykamy na kartach Ewangelii. Udajmy się tam, by ją lepiej poznać i prawdziwie pokochać jako naszą siostrę w wierze i służebnicę Pańską. Niech Ci Bóg błogosławi i prowadzi w Swoim spisanym Słowie przez Ducha Świętego".

Poniżej cała wcześniejsza wypowiedź Marcina Zielińskiego.

Na podstawie: pbartosik.pl

Tak odblokujesz powiadomienia od ChnNews.pl w swojej przeglądarce:

Po wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień, w przeglądarce Google Chrome należy, będąc na naszej stronie, kliknąć na ikonkę kłódki w lewym górnym rogu. Następnie w opcji "Powiadomienia" przełączyć na zezwolenie otrzymywania powiadomień. Ponadto pod adresem: chrome://settings/content/cookies należy wyłączyć opcję "Zachowuj dane lokalne tylko do zamknięcia przeglądarki".

Również w przeglądarce Mozilla Firefox należy ustawić zezwolenie na powiadomienia, klikając najpierw na kłódkę. Następnie strzałka, "Więcej Informacji", "Uprawnienia" i przełączenie w "Wyświetlaniu powiadomień" na "Zezwól".

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.