Były prezydent USA, Jimmy Carter, w sprawie gejów: Jezus nikogo nie dyskryminował

Były prezydent USA, Jimmy Carter, w sprawie gejów: Jezus nikogo nie dyskryminował

piątek, 26 wrzesień 2014 13:57
Jimmy Carter Jimmy Carter fot. rollingout.com/Lauren Gerson

Były prezydent Stanów Zjednoczonych stanął w obronie praw gejów i lesbijek.

- Nigdy nie było mi wiadomo o żadnym słowie czy uczynku Jezusa Chrystusa, które kogokolwiek by dyskryminowały - powiedział podczas spotkania na uczelni Grand Rapids Community College.

Dodał, że "orientacja seksualna człowieka jest jak kolor skóry albo to czy jest biedny czy bogaty".

- W oczach Boga oni są tak samo dobrzy jak my - stwierdził.

Carter wyraził zdanie, że "dyskryminacja kogokolwiek" stanowi naruszenie podstaw konstytucji.

Jego wypowiedź spotkała się z oklaskami słuchaczy.

To nie pierwsze takie jego słowa. W 2012 roku w wywiadzie dla Huffington Post na temat wiary powiedział: "osobiście uważam, że nie ma nic niewłaściwego w tym, żeby geje zawierali małżeństwa podczas cywilnych ceremonii".

Dodał wówczas jednak, że prawo nie powinno zobowiązywać kościołów do przeprowadzania takich ceremonii.

"Jestem baptystą i uważam, że każda wspólnota jest autonomiczna i może zarządzać swoimi sprawami. Więc jeśli lokalny kościół baptystyczny chce akceptować swoich homoseksualnych członków na zasadach równości, co też robi mój kościół, to w porządku. Ale jeśli dany kościół postanawia tak nie robić, to prawo rządowe nie powinno tego od niego wymagać" - stwierdził wtedy były prezydent.

Od czasu zakończenia prezydentury Carter zajmuje się obroną praw człowieka i dyplomacją. W 2002 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla.

Uważa się za chrześcijanina i uczęszcza do kościoła baptystów Maranatha w stanie Georgia, gdzie uczy w szkole niedzielnej.

Przypomnijmy, że Pismo Święte nazywa homoseksualizm "zboczeniem" i "obrzydliwością". Ostrzega też, że homoseksualiści współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego. Sam Jezus natomiast wielokrotnie wzywał do upamiętania. Oto niektóre fragmenty Biblii dotyczące tego zagadnienia:  

List do Rzymian 1,26-27:  

"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."  

Księga Kapłańska 20,13:  

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."  

1 List do Koryntian 6,9-10:  

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego."

Ewangelia Mateusza 4,17:

"Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios."

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.