Warszawa

1°C

  Dziesięć cech, których członkowie kościołów pragną w pastorach

  Dziesięć cech, których członkowie kościołów pragną w pastorach

  sobota, 09 luty 2013 12:33
  dr Thom Rainer dr Thom Rainer fot. LifeWay.com

  Dr Thom Rainer z baptystycznej organizacji LifeWay Christian Resources określił dziesięć cech, które członkowie kościołów chcą widzieć u swoich pastorów.

  W tym celu zapytał o zdanie na ten temat kilkuset członków kościołów. Ludzie ci pochodzili z 60 różnych wspólnot. Odpowiedzi było wiele. Rainerowi udało się jednak wyszczególnić te, które padały najcześciej.

  Oto te cechy:

  - Miłość do swojej wspólnoty: "Jeżeli wiemy, że nasz pastor nas kocha, wszystko inne się dopasowuje. Jeżeli nie, nic innego nie ma znaczenia".

  - Skuteczne głoszenie: "Nie oczekuję, by mój kaznodzieja był najlepszy na świecie. Chcę tylko wiedzieć, że każdego tygodnia spędza czas ze Słowem Bożym, by uczyć nas skutecznie i konsekwentnie".

  - Silny charakter: "Nie ma pastorów doskonałych, ale chcę mieć pastora, którego charakter jest nienaganny w sprach moralnych, rodzinnych i finansowych".

  - Dobra etyka pracy: "Nie chcę mieć ani pastora pracoholika ani pastora leniwego"

  - Wskazuje wizję: "Nasz kościół ma wiele możliwości. Chcę wiedzieć, co zrobimy, by przynieść zmiany w naszej społeczności i świecie".

  - Uosabia zdrowe przywództwo: "Pastor powinien być zrównoważony - być silnym przywódcą, ale nie dyktatorem".

  - Jest pełen radości: "Nasz pastor jest człowiekiem radości. Jego radość i entuzjazm są zaraźliwe. Kocham go za to!".

  - Nie ulega krytykom: "Wiem, że każdy pastor ma krytyków. Wiem też, że radzenie sobie z nimi jest trudne. Chcę, żeby pastor wiedział, że większość go popiera i chcę, by nie pozwolił, by mniejszość dyktowała mu jak ma prowadzić kościół i służyć".

  - Przejrzystość: "Każdy pastor, jakiego miałem/miałam, był otwarty i transparentny, jeżeli chodzi o kościół i kierunek, w jakim podążaliśmy. To na pewno sprawiło, że nasza wspólnota była zdrowsza".

  - Jest wzorem ewangelizacji: "Nasz pastor jest pełen pasji, jeśli chodzi o głoszenie ewangelii. Jego serce i postawa są zaraźliwe".

   

  Źródło: Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.