Dziesięć cech, których członkowie kościołów pragną w pastorach

Dziesięć cech, których członkowie kościołów pragną w pastorach

sobota, 09 luty 2013 12:33
dr Thom Rainer dr Thom Rainer fot. LifeWay.com

Dr Thom Rainer z baptystycznej organizacji LifeWay Christian Resources określił dziesięć cech, które członkowie kościołów chcą widzieć u swoich pastorów.

W tym celu zapytał o zdanie na ten temat kilkuset członków kościołów. Ludzie ci pochodzili z 60 różnych wspólnot. Odpowiedzi było wiele. Rainerowi udało się jednak wyszczególnić te, które padały najcześciej.

Oto te cechy:

- Miłość do swojej wspólnoty: "Jeżeli wiemy, że nasz pastor nas kocha, wszystko inne się dopasowuje. Jeżeli nie, nic innego nie ma znaczenia".

- Skuteczne głoszenie: "Nie oczekuję, by mój kaznodzieja był najlepszy na świecie. Chcę tylko wiedzieć, że każdego tygodnia spędza czas ze Słowem Bożym, by uczyć nas skutecznie i konsekwentnie".

- Silny charakter: "Nie ma pastorów doskonałych, ale chcę mieć pastora, którego charakter jest nienaganny w sprach moralnych, rodzinnych i finansowych".

- Dobra etyka pracy: "Nie chcę mieć ani pastora pracoholika ani pastora leniwego"

- Wskazuje wizję: "Nasz kościół ma wiele możliwości. Chcę wiedzieć, co zrobimy, by przynieść zmiany w naszej społeczności i świecie".

- Uosabia zdrowe przywództwo: "Pastor powinien być zrównoważony - być silnym przywódcą, ale nie dyktatorem".

- Jest pełen radości: "Nasz pastor jest człowiekiem radości. Jego radość i entuzjazm są zaraźliwe. Kocham go za to!".

- Nie ulega krytykom: "Wiem, że każdy pastor ma krytyków. Wiem też, że radzenie sobie z nimi jest trudne. Chcę, żeby pastor wiedział, że większość go popiera i chcę, by nie pozwolił, by mniejszość dyktowała mu jak ma prowadzić kościół i służyć".

- Przejrzystość: "Każdy pastor, jakiego miałem/miałam, był otwarty i transparentny, jeżeli chodzi o kościół i kierunek, w jakim podążaliśmy. To na pewno sprawiło, że nasza wspólnota była zdrowsza".

- Jest wzorem ewangelizacji: "Nasz pastor jest pełen pasji, jeśli chodzi o głoszenie ewangelii. Jego serce i postawa są zaraźliwe".

 

Źródło: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.