USA: chrześcijanka przerwała spotkanie muzułmanów w Katedrze Narodowej. Oto co zrobiła (WIDEO)

USA: chrześcijanka przerwała spotkanie muzułmanów w Katedrze Narodowej. Oto co zrobiła (WIDEO)

poniedziałek, 17 listopad 2014 18:35
Christine Weick Christine Weick fot. YouTube

Muzułmanie po raz pierwszy odbywali swoje spotkanie modlitewne w Katedrze Narodowej USA. Gdy nagle...

Katedra Narodowa to dla historii chrześcijaństwa w Stanach Zjednoczonych budynek wyjątkowy. Przez dziesięciolecia odbyło się w niej wiele uroczystości państwowych, w tym pogrzebów byłych prezydentów. Zaproszenie do niego muzułmanów było wydarzeniem bez precedensu.

Tymczasem Christine Weick, chrześcijanka ze stanu Michigan, dostała się do katedry pomimo ochrony i przerwała wstęp do spotkania. Wskazała na krzyż i zawołała:

"Jezus Chrystus umarł na tym krzyżu. Mamy uwielbiać tylko Jego. Jezus Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem. Pozwoliliśmy wam na meczety w tym kraju. Dlaczego nie prowadzicie spotkań w nich i nie zostawicie naszych kościołów w spokoju? To kraj założony na chrześcijańskich fundamentach".

Została wyprowadzona ze spotkania. Nie aresztowano jej jednak. Później przyznała, że miała niezłego pietra tuż przed swoim wystąpieniem. Opowiadała:

"Oni wołali ochronę, a ja do tego czasu zdążyłam powiedzieć to, co miałam do powiedzenia. Ci mężczyźni podeszli i chwycili mnie. Pamiętam, jak jeden z nich w garniturze bardzo mocno złapał mnie za rękę, ale nie wyrządził mi krzywdy".

Wróciła do samochodu i odjechała.

A co skłoniło ją do takiego odważnego aktu?

Christine twierdzi, że gdy tylko dowiedziała się o tym, że organizowano muzułmańskie spotkanie w Katedrze Narodowej, zaczęła czuć, że Pan zachęca ją, by pojechała do Waszyngtonu i coś powiedziała.

- Moja krew się gotowała, gdy czytałam komentarze o tym, jakie to będzie wspaniałe wydarzenie i jak po raz pierwszy w stolicy naszego kraju może zostać pokazana tolerancja religijna - mówi Weick.

Nie zraziło jej nawet to, że spotkanie w katedrze było organizowane wyłącznie dla "zaproszonych gości".

- Wtedy zrozumiałam, że muszę być kreatywna - wyjaśnia.

Tylko czterem osobom powiedziała, co zamierza zrobić i poprosiła ich o modlitwę. Dziś dziękuje Bogu za to, że przeprowadził ją do kościoła pomimo ścisłej ochrony.

- To jak przeszłam przez ochronę na samym początku, było Bożą sprawą. Ani razu nie poproszono mnie o dowód tożsamości, choć na wszelki wypadek go ze sobą wzięłam. W mediach mówiono, że to wydarzenie będzie mocno zabezpieczone. Sprawdzali każdą torbę i osobę, która tam wchodziła. Jestem pewna, że pewni ludzie z ochrony mają dziś spore kłopoty - mówi Christine.

Jak wyjaśnia, udało jej się prześliznąć niepostrzeżenie. Najpierw przy strażniku, a potem angażując się w rozmowę przy kobiecie mającej akredytację prasową.

- Po prostu szłam za ludźmi z ochrony, kiedy chodzili z miejsca na miejsce. Wyglądało to tak, jakby mnie nie widzieli. Jakbym była niewidzialna - tłumaczy.

Potem pewien czas przeczekała w łazience. Gdy już weszła do sali ujrzała około setki ludzi i koce rozłożone na podłodze.

- To mnie wtedy uderzyło. Ujrzałam tych muzułmanów siedzących na kocach, gotowych oddać pokłon swojemu bogu, powodując obrzydzenie w domu Bożym".

Wstała i przerwała spotkanie...

Później było ono kontynuowane.

Ebrahim Rasool, muzułmański ambasador RPA w Stanach Zjednoczonych, mówił w jego trakcie o wolności religijnej i potępił muzułmańskich ekstremistów jako zagrożenie dla świata.
 
- Dokonują inwazji, obcinają głowy dziennikarzom, cywilom i wypowiadają wojnę wszystkim, którzy są inni od nich - zarzucił islamistom.

Zarządcy episkopalnej katedry są zdania, że modlitwa do Allaha z chrześcijańskiego kościoła pokaże światu, że te dwie religie mogą "zwracać się do tego samego Boga".

Co warte podkreślenia, bohaterska chrześcijanka, Christine Weick, zajęła twarde stanowisko nie tylko w Katedrze Narodowej. Jak mówi, dziś nie ma domu. Mieszka w samochodzie. Jej mąż rozwiódł się z nią w ubiegłym roku z powodu "duchowego konfliktu", a jej rodzina wyrzekła się jej, ponieważ Christine sprzeciwiła się małżeństwom homoseksualnym i wystąpiła w obronie innych "spraw moralnych".

Poniżej zapis wideo z jej odważnego wystąpienia w Waszyngtonie.

Udostępnij

Źródło: wnd.com, Reuters

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Ten który przybył za wcześWidać że ten artykuł napisał ktoś kto nie ma pojęcia o Bogu i Biblii 
Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.