Warszawa

0°C

  Skandal z udziałem pastora, wnuka ewangelisty B. Grahama

  Skandal z udziałem pastora, wnuka ewangelisty B. Grahama

  poniedziałek, 22 czerwiec 2015 14:48
  Tullian Tchividjian Tullian Tchividjian fot. RNS

  Przykra historia zza oceanu. Dotyczy wnuka słynnego ewangelisty Billego Grahama - Tulliana Tchividjiana.

  Tchividjian, pastor liczącego ponad 2 tys. członków prezbiteriańskiego kościoła w Coral Ridge na Florydzie, miał romans z przyjaciółką. W związku z tym zrezygnował z tego stanowiska. Swoją historię przekazał gazecie "The Washington Post".

  Oto co napisał:

  "Zrezygnowałem z mojego stanowiska w kościele z powodu problemów małżeńskich. Jak wielu z was wie, kilka miesięcy temu wróciłem z podróży i odkryłem, że moja żona ma romans. Zdruzgotany i zrozpaczony poinformowałem liderów naszego kościoła i poprosiłem o urlop, by skupić się wyłącznie na małżeństwie i rodzinie. Jako że ona kontynuowała romans, weszliśmy w stan separacji. Co smutne i zawstydzające, szukałem pocieszenia u przyjaciółki i rozwinąłem z nią niewłaściwą relację. W ubiegłym tygodniu liderzy naszego kościoła zapytali mnie o mój własny romans. Przyznałem się i postanowiłem, że najlepiej będzie, jak zrezygnuję. Zarówno moja żona, jak i ja jesteśmy zrozpaczeni naszymi czynami i prosimy, byście modlili się za nas i naszą rodzinę, aby Bóg dał nam łaskę, jakiej potrzebujemy, by uspokoić tę dręczącą duszę burzę. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni zespołowi ludzi, którzy poświęcili się, by iść tą trudną drogą razem z nami. Prosimy o modlitwę o uzdrowienie głębokich ran, a także o uszanowanie naszej prywatności."

  Po rezygnacji napisał też na Twitterze:

  "Witamy w ciemnej dolinie... Dzięki Bogu panuje tu Boża łaska".

  42-letni Tullian Tchividjian jest w związku małżeńskim ze swoją żoną Kim od 1994 roku. Mają trójkę dzieci. Ona również przesłała oświadczenie "The Washington Post". Napisała:

  "Oświadczenie odzwierciedlało opinie mojego męża, ale nie moją. Proszę o uszanowanie prywatności mojej rodziny. Dziękuję wszystkim za miłość okazywaną mojej rodzinie także w tym trudnym czasie. Dziękujemy za wszystkie modlitwy i wsparcie, jakie otrzymujemy."

  "Washington Post" pisze, że "wielu uważało Tchividjiana za wschodzącą gwiazdę w kręgach ewangelicznych" i zauważa, że jest on już czwartym pastorem dużego kościoła na Florydzie, który zrezygnował po romansie.

  Matka Tulliana Tchividjiana to najstarsza córka znanego na całym świecie ewangelisty Billy'ego Grahama. Z kolei znany między innymi z ubiegłorocznej wizyty w Polsce Franklin Graham jest jego wujkiem.

  Czytaj także: Ten artykuł może na zawsze zmienić Twoje życie rodzinne

  Źródło: Washington Post

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   

  Please publish modules in offcanvas position.