Skandal z udziałem pastora, wnuka ewangelisty B. Grahama

Skandal z udziałem pastora, wnuka ewangelisty B. Grahama

poniedziałek, 22 czerwiec 2015 14:48
Tullian Tchividjian Tullian Tchividjian fot. RNS

Przykra historia zza oceanu. Dotyczy wnuka słynnego ewangelisty Billego Grahama - Tulliana Tchividjiana.

Tchividjian, pastor liczącego ponad 2 tys. członków prezbiteriańskiego kościoła w Coral Ridge na Florydzie, miał romans z przyjaciółką. W związku z tym zrezygnował z tego stanowiska. Swoją historię przekazał gazecie "The Washington Post".

Oto co napisał:

"Zrezygnowałem z mojego stanowiska w kościele z powodu problemów małżeńskich. Jak wielu z was wie, kilka miesięcy temu wróciłem z podróży i odkryłem, że moja żona ma romans. Zdruzgotany i zrozpaczony poinformowałem liderów naszego kościoła i poprosiłem o urlop, by skupić się wyłącznie na małżeństwie i rodzinie. Jako że ona kontynuowała romans, weszliśmy w stan separacji. Co smutne i zawstydzające, szukałem pocieszenia u przyjaciółki i rozwinąłem z nią niewłaściwą relację. W ubiegłym tygodniu liderzy naszego kościoła zapytali mnie o mój własny romans. Przyznałem się i postanowiłem, że najlepiej będzie, jak zrezygnuję. Zarówno moja żona, jak i ja jesteśmy zrozpaczeni naszymi czynami i prosimy, byście modlili się za nas i naszą rodzinę, aby Bóg dał nam łaskę, jakiej potrzebujemy, by uspokoić tę dręczącą duszę burzę. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni zespołowi ludzi, którzy poświęcili się, by iść tą trudną drogą razem z nami. Prosimy o modlitwę o uzdrowienie głębokich ran, a także o uszanowanie naszej prywatności."

Po rezygnacji napisał też na Twitterze:

"Witamy w ciemnej dolinie... Dzięki Bogu panuje tu Boża łaska".

42-letni Tullian Tchividjian jest w związku małżeńskim ze swoją żoną Kim od 1994 roku. Mają trójkę dzieci. Ona również przesłała oświadczenie "The Washington Post". Napisała:

"Oświadczenie odzwierciedlało opinie mojego męża, ale nie moją. Proszę o uszanowanie prywatności mojej rodziny. Dziękuję wszystkim za miłość okazywaną mojej rodzinie także w tym trudnym czasie. Dziękujemy za wszystkie modlitwy i wsparcie, jakie otrzymujemy."

"Washington Post" pisze, że "wielu uważało Tchividjiana za wschodzącą gwiazdę w kręgach ewangelicznych" i zauważa, że jest on już czwartym pastorem dużego kościoła na Florydzie, który zrezygnował po romansie.

Matka Tulliana Tchividjiana to najstarsza córka znanego na całym świecie ewangelisty Billy'ego Grahama. Z kolei znany między innymi z ubiegłorocznej wizyty w Polsce Franklin Graham jest jego wujkiem.

Czytaj także: Ten artykuł może na zawsze zmienić Twoje życie rodzinne

Źródło: Washington Post

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.